Przełom w rozumieniu ewolucji triasowych zwierząt

Czyli co piszczy w paleontologicznej "trawie" :)
d_m

Przełom w rozumieniu ewolucji triasowych zwierząt

Post autor: d_m »

Będzie ktoś?

d_m

Re: Przełom w rozumieniu ewolucji triasowych zwierząt

Post autor: d_m »

Po konsultacji z referentem, zdecydowałem się skasować wpisy w tym temacie. Na wykładzie wprawdzie "odtajniono" pewne ciekawe informacje, ale trafiły one do wąskiego grona osób. Publikacja danych na forum, nawet jeśli ocenzurowana z dokładnych lokalizacji, udostępnia je ogółowi (internet), co może mieć niepożądane skutki. Kopie postów zachowałem. Wrażeniami z wykładu proponuję dzielić się na priv. Przepraszam za tego typu cenzurę :)

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przełom w rozumieniu ewolucji triasowych zwierząt

Post autor: Tomasz Singer »

Za bardzo się rozpisałem. Miało być bardziej ogólnie. :oops:
Może i dobrze.
Kogo nie było na wykładzie to niech żałuje.
Na priv. mogę trochę szczegółów przybliżyć, pod warunkiem sensownego wyjaśnienia przyczyn swojej nieobecności. :wink:
Tomasz Singer

DINOZAURY

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przełom w rozumieniu ewolucji triasowych zwierząt

Post autor: Dino »

Zastanawiam się - jeśli wykład był otwarty (na zaproszeniu nie widzę żadnych danych ograniczających grono odbiorców do osób wybranych), i w dodatku darmowy (żadnych inf. o kosztach nie zauważyłem), to czy również i informacje nie mogą być ogólnodostępne? No chyba, że trzeba czekać na oficjalną konferencję prasową?

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Re: Przełom w rozumieniu ewolucji triasowych zwierząt

Post autor: Utahraptor »

Pozdrawiam długie języki :lol:
Jakbyś mógł mi Dawid posłać kopie postów na priva, jestem ciekaw waszych reakcji.
W sumie mam podobne wątpliwości, co Dino. Tomek jeśli nadal nie chce pewnych informacji ujawniać, to mógł ich nie umieszczać w prezentacji. Gdyby wrzucił tylko to co jest już opublikowane + in press + w recenzji, to i tak byłoby dużo. Z drugiej strony informacja na wykładzie, a informacja w necie, to nie to samo.
Biologia, UW

Awatar użytkownika
skrecu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1544
Rejestracja: 11 listopada 2007, o 20:04
Lokalizacja: Wrc

Re: Przełom w rozumieniu ewolucji triasowych zwierząt

Post autor: skrecu »

przesadzacie z tą konspirą...takie jest moje zdanie
admin ma rację (w sumie zawsze ma), ilu ludzi zagląda na to forum??
to nie onet, tu nie ma troli!!!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known" - C.Sagan

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Re: Przełom w rozumieniu ewolucji triasowych zwierząt

Post autor: Daniel Madzia »

W kwestii otwartych wykladow - u nas uczestnicza w nich szczegolnie naukowcy i studenci, wiec podczas wykladu i pozniej w dyskusji powie sie wiecej rzeczy niz np. reporterom (lub niz napisze sie na forum). Ludzie, ktorzy niszcza stanowiska (oczywiscie "niszcza" z punktu widzenia paleontologa), nie sa na wykladach obecni nigdy, ale forum im dostepne jest zawsze. I tak juz sie kilka razy stalo, ze stanowisko po prostu zniklo. Nie chodzi o to, ile ludzi odwiedza D.com!, ale kto. Kolekcjonerzy szukajacy skamienialosci na pewno siedza czesciej na forach niz na onecie.

A co do wykladu - bardzo ciekawy byl! Jesli chodzi o entuzjazm poszukiwawczy, to mamy sie od was czego uczyc!

d_m

Re: Przełom w rozumieniu ewolucji triasowych zwierząt

Post autor: d_m »

Skoro mamy podzielone zdania, uważam że póki co informacje - na wszelki wypadek - powinny zostać utajone. Tym bardziej, że to postulują akurat Ci, którzy wykład słyszeli, oraz Tomek Sulej - który go wygłosił. Chodzi o ludzi z zewnątrz, "swoim" forumowiczom chętnie podeślę tekst Tomka Singera na priv.

Utahraptor - o Twoich (i nie tylko Twoich) nieopublikowanych odkryciach też było :-P Reakcji nie zdążyło być zbyt dużo.

Awatar użytkownika
skrecu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1544
Rejestracja: 11 listopada 2007, o 20:04
Lokalizacja: Wrc

Re: Przełom w rozumieniu ewolucji triasowych zwierząt

Post autor: skrecu »

Zrobicie jak chcecie, ale jak ktoś chce się dowiedzieć gdzie jest wasze stanowisko to sie dowie Wystarczy że pojedzie za wami, nie jesteście pzrecież jak Mosad, nie zmieniacie paszportów z sezonie wykopalisk i nie doczepiacie bród dla incognito :)
Poza tym zawsze może przyjść na wykład który jest otwarty
"Somewhere, something incredible is waiting to be known" - C.Sagan

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Re: Przełom w rozumieniu ewolucji triasowych zwierząt

Post autor: Utahraptor »

To wyślij mi te wasze posty na priv. Do Tomka też muszę się zgłosić, żeby mi tę prezentację pokazał. Ciekaw jestem co za niepublikowane odkrycia mam ;) .
Biologia, UW

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Przełom w rozumieniu ewolucji triasowych zwierząt

Post autor: dilong »

Też jestem ciekaw tego wykładu i informacji zawartych w ostatnich postach- szczególnie, że w tym semestrze mam paleontologie kręgowców u prof. Gintera^^.

Ewolucja w tym okresie jest szczególnie interesująca bowiem w jej wyniku to dinozaury władały na lądzie, a nie ssaki. Też ciekawi mnie czemu doszło do takiej redukcji gadów ssakokształtnych, które wydawały się na nowo gotowe do zawładnięcia lądowymi ekosystemami Ziemii. Według sir Richarda Southwooda wynika to z wymarciem pierwszej flory triasowej, ale jakoś w to wątpię.
Geologia UW

ODPOWIEDZ