Wiem, że wiele skamieniałości można znaleźć w ozdobnym żwirze wysypywanym np. w parkach lub na parkingach wokół centrów handlowych - w tym przypadku na co należy zwracać uwagę / czy jest jakiś konkretny rodzaj żwiru, w którym szansa na znalezienie skamieniałości jest większa?
Jeśli ktoś z Was mieszka w Poznaniu lub okolicach, będę też bardzo wdzięczny o wskazanie konkretnych miejscówek, w których szansa na znalezienie czegoś ciekawego jest większa niż gdzie indziej - posiadamy w końcu ciekawą rzeźbę polodowcową, przełomową dolinę Warty i wiele terenów zielonych, więc kto wie...?

Interesują mnie skamieniałości wszelkiego rodzaju, ale głównie bezkręgowców - ślimaki, ramienionogi, belemnity, amonity itp. Z góry dziękuję za pomoc
