[Opis] Avimimus

Wszystko o krwiożerczych "stopach bestii"
Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Opis] Avimimus

Post autor: Dino »

nazuul pisze:wymyśliłeś np, taki szablon "diagnoza" ale jakoś za bardzo nikt go nie stosuje.
Bo coraz rzadziej w opisach pojawiają się szczegółowe informacje o diagnostycznych cechach anatomicznych (możliwe, że i lepiej).

nie wiem co to są "treści pozaszablonowe", ale chyba właśnie o "szablonowych" myślę
miałem na myśli treść za wyłączeniem tabel

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: [Opis] Avimimus

Post autor: szerman »

Dino pisze:
nazuul pisze:wymyśliłeś np, taki szablon "diagnoza" ale jakoś za bardzo nikt go nie stosuje.
Bo coraz rzadziej w opisach pojawiają się szczegółowe informacje o diagnostycznych cechach anatomicznych (możliwe, że i lepiej).
To był pierwszy szablon w ED, wprowadzony zresztą od momentu jej postawienia na silniku Wiki. Dopiero później były {{Kpt|}}, {{DISPLAYTITLE}} i inne.
Pojawiły się głosy i opinie na forum, żeby upraszczać opisy poprzez eliminację zwrotów, które 99% osobom nic nie mówiły. Stąd akapit z diagnozą pojawia się niemal tylko i wyłącznie w opisach w ED, które były tam wrzucone w pierwszej kolejności. Niektórzy postulowali również, że nie trzeba wymieniać całego materiału w szczegółach.
Osobiście dawno temu odszedłem od diagnozy (czasami we wstępie czy materiale kopalnym dopisuję 1-2 zdania o cechach diagnostycznych), ale z drugiej strony generalnie opisuję materiał kopalny szczegółowo.
"Mastodon sapiens"

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Re: [Opis] Avimimus

Post autor: Utahraptor »

Kiedyś dużo pisałem o diagnozach i różnych innych szczegółach anatomicznych. Wtedy używałem tego szablonu, ale później przyznałem rację nazuulowi, że pisanie takich rzeczy mija się z celem. Dlatego staram się teraz pisać prostszym językiem i skupiać się na paleobiologii. Przez co tego szablonu już nie stosuję. Można się ewentualnie zastanowić, czy nie stosować go w przypadku opisu materiału kopalnego. Nie każdy musi wiedzieć, gdzie jest kość skokowa, albo kulszowa, choć generalnie większość kości powinna być znana czytelnikom.
Biologia, UW

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Opis] Avimimus

Post autor: Dino »

Utahraptor pisze:. Można się ewentualnie zastanowić, czy nie stosować go w przypadku opisu materiału kopalnego. Nie każdy musi wiedzieć, gdzie jest kość skokowa, albo kulszowa, choć generalnie większość kości powinna być znana czytelnikom.
Docelowo miał temu służyć słownik terminów anatomicznych (przy linkowaniu każdej z kości w materiale kopalnym do odpowiedniego, prostego hasła o tym elemencie, np. episquamosales).

ODPOWIEDZ