Jak zostać paleontologiem?

Luźne rozmowy paleontologiczne :)
rys. swordlord3d.deviantart.com
Regulamin forum
"Gniazdo raptorów" to otwarty, specjalny dział forum. Powstał z myślą o młodszych miłośnikach dinozaurów (i nie tylko ;) ). Służy luźnym dyskusjom na tematy paleontologiczne.
Awatar użytkownika
Troodon
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 75
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 08:55

Jak zostać paleontologiem?

Post autor: Troodon »

Witajcie. Szukam w internecie sposobu jak zostać paleontologiem, jakiego gimnazjum itp szukać. Najlepiej aby ktoś doradził mi zaczynając nie od liceum a od gimnazjum. Zostać w normalnym gimnazjum podstawowym czy może od razu wybierać kierunki?
P.S Jak już to raczej bardziej interesuje mnie paleobiologia.
Żaden dinozaur nie był idealny. Jeden ustępował drugiemu w jednym, ale jednocześnie przewyższał go w drugim. Tak natura stworzenia zaplanowała -Ja.

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Jak zostać paleontologiem?

Post autor: szerman »

Tutejsi paleontolodzy Ci odpiszą, jak tylko wejdą na forum, ale wydaje mi się, że gimnazjum nie ma tu - przynajmniej dla nich - większego znaczenia (bo w ich czasach jeszcze gimnazjów nie było ;)). Ważne, żeby coś z niego wynieść, profilowe chyba nie musi być, ale liceum (biologia) już się pewnie bardzo przyda.

Tutaj masz również nieco na temat:
viewtopic.php?f=4&t=2307
viewtopic.php?f=18&t=398
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
Troodon
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 75
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 08:55

Re: Jak zostać paleontologiem?

Post autor: Troodon »

Bardzo dziękuję, teraz już więcej o tym wiem.


Witamy w ordowiku! :D MSz
Żaden dinozaur nie był idealny. Jeden ustępował drugiemu w jednym, ale jednocześnie przewyższał go w drugim. Tak natura stworzenia zaplanowała -Ja.

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Re: Jak zostać paleontologiem?

Post autor: Utahraptor »

Za moich czasów gimnazjum już było :P
Ważna by to było gimnazjum z dobrymi nauczycielami i fajnymi rówieśnikami. Startuj w konkursach gimnazjalnych. Na tym etapie jeszcze nie musisz się specjalizować. :)
Biologia, UW

ODPOWIEDZ