Steve White

Rysunki, zdjęcia, etc. dotyczące paleontologii
Awatar użytkownika
Dinosaur Man
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 542
Rejestracja: 19 lipca 2006, o 21:01
Imię i nazwisko: Dawid Studziński
Lokalizacja: Szczecin

Steve White

Post autor: Dinosaur Man »

Kto pamięta pismo "Dinozaury!" ten zapewne też pamięta wkładki z trójwymiarowymi zdjęciami i rysunkami dinozaurów. Autorem owych rysunków jest fantastyczny i nieco zapomniany paleoartysta, Steve White. Rekonstrukcje wykonane z niezwykłą precyzją i komiksowym dynamizmem. Postanowiłem zeskanować kilka jego dzieł jakie posiadam. Kolory ustawiłem tak, aby można było je oglądać przez czerwono-cyjanowe filtry (w oryginale czerwono-zielone). Mi osobiście przypada do gustu grupka odpoczywających, lecz czujnych allozaurów.
Blog Steve'a:
http://steve-white-thunderlizard.blogspot.com/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Steve White

Post autor: szerman »

Wolno się ładują.
Miałem z tego 44, 45 i 57. Faktycznie, rysunki są bardzo ładne, nawet jeśli gdzieniegdzie są "przestarzałe", ale i tak mają swój niezaprzeczalny urok. Mnie w nich denerwowało tylko ta pseudotrójwymiarowość, jak dla mnie głębie powinna dawać sama gra kolorów, a te niebiesko-czerwone rozmycia tylko powodowały ból moich oczu... Dlatego też nigdy nie byłem w kinie na seansie 3D i chyba nawet Hobbit w 3D mnie do tego nie przekona (pójdę na 2D :) ).
A tak poza tym witamy w karbonie! :D
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Steve White

Post autor: Dino »

szerman pisze:Wolno się ładują.
Miałem z tego 44, 45 i 57. Faktycznie, rysunki są bardzo ładne, nawet jeśli gdzieniegdzie są "przestarzałe", ale i tak mają swój niezaprzeczalny urok.
Mam wciąż chyba wszystkie numery Dinozaurów - te ilustracje były w istocie najlepszymi z serii "trójwymiarowej" (o wiele lepsze niż choćby zdjęcia modeli dinozaurów z parków w stylu vintage, które pojawiały się w pierwszych kilkunastu numerach).
szerman pisze:Mnie w nich denerwowało tylko ta pseudotrójwymiarowość, jak dla mnie głębie powinna dawać sama gra kolorów, a te niebiesko-czerwone rozmycia tylko powodowały ból moich oczu... Dlatego też nigdy nie byłem w kinie na seansie 3D i chyba nawet Hobbit w 3D mnie do tego nie przekona (pójdę na 2D :) ).
A tak poza tym witamy w karbonie! :D
Zauważ jednak, że tutaj efekt trójwymiarowy jest wyjątkowo prymitywny (anaglif - bazuje na okularach o różnych szkłach czyjan-czerwień; jeśli takowe miałeś, [a do pierwszego numeru zostały takowe dołączone w formie bardzo brzydkiego tyranozaura] to w istocie złudzenie głębi było zauważalne), zaś efekty trójwymiarowe w nowoczesnym kinie (jak choćby te w "Avatarze" Camerona) polegają na zupełnie innej zasadzie - wyświetlane są dwa strumienie wideo dla każdego oka, co jest sprzężone ze specyfikacją lewej i prawej części okularów. Co i tak nie zmienia faktu, że 3D w kinie jest zupełnie zbędne i jedynym jak dotąd obrazem, który wykorzystał go dobrze był właśnie wcześniej wspomniany "Avatar" (choćby dlatego, że Cameron kręcił go w specjalnych kamerach 3D, a inne puszczane u nas w kinach produkcje stosują komputerową konwersję z 2D do 3D).

Awatar użytkownika
Dinosaur Man
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 542
Rejestracja: 19 lipca 2006, o 21:01
Imię i nazwisko: Dawid Studziński
Lokalizacja: Szczecin

Re: Steve White

Post autor: Dinosaur Man »

Dino pisze:Mam wciąż chyba wszystkie numery Dinozaurów
Jeśli tkwią tam jeszcze jakieś anaglify Steve'a to warto by było je pokazać :)
Fakt, niektóre nieco pokryły się patyną czasu, ale wówczas były jak najbardziej aktualne. Zawsze robiły na mnie wrażenie te anatomiczne szczegóły budowy dinozaurów w pełnym ruchu.
szerman pisze:A tak poza tym witamy w karbonie! :D
Dzięki ;) Mój awans można dosłownie liczyć na geologicznej skali czasu :P

Awatar użytkownika
Slugozaur
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 68
Rejestracja: 7 sierpnia 2012, o 17:11
Imię i nazwisko: Julian Zielonka
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Steve White

Post autor: Slugozaur »

Proszę proszę nie przypuszczałem, że ten Pan stworzył te rysunki !

Dla zainteresowanych nadal żyje i dalej tworzy twórczość radosną :)

http://sharkeytrike.deviantart.com/

P.S. "Dinosaur Man" skąd znalazłeś informacje, że to on narysował, bo w sumie sam tego szukałem i nie mogłem znaleźć .

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Steve White

Post autor: Dino »

Informacje o autorach rysunków są podane na wewnętrznej stronie okładki oryginalnych Dinozaurów! DeAgostini (pod stopką redakcyjną w prawym dolnym rogu, wymienieni są ilustratorzy i numery stron na których pojawiają się ich ilustracje).

Dzięki, Julianie, za linka - świetnie widać, że pan White wciąż trzyma poziom, chociażby:
http://sharkeytrike.deviantart.com/gallery/#/d5gqqgz
http://sharkeytrike.deviantart.com/art/ ... 9037&qo=19

Awatar użytkownika
Slugozaur
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 68
Rejestracja: 7 sierpnia 2012, o 17:11
Imię i nazwisko: Julian Zielonka
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Steve White

Post autor: Slugozaur »

Taaaak...

Uwierz mi, również mi szczęka opadła kiedy wypuścił pracę pod 1-wszym linkiem...

Szczęka opadła mi do podłogi, tym bardziej, że jako jeden z nielicznych "profesjonalistów" daje skany w dużej rozdzielczości do obejrzenia...

I wówczas tylko patrzysz na detale i nie możesz wyjść z zachwytu...

Całkiem spora część prac jego z "DeviantArt-a" znajduje się w tej książce:
http://www.lideria.pl/Dinozaury-Encyklo ... ?nr=263082

gdzie osobiście czekam aż zejdzie poniżej 40 zł i będzie można ją kupić w jakimś centrum Taniej książki ;-)

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Re: Steve White

Post autor: Danu »

Ta książka bez rewelacji, mialem okazje zaglądać:)
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
Slugozaur
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 68
Rejestracja: 7 sierpnia 2012, o 17:11
Imię i nazwisko: Julian Zielonka
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Steve White

Post autor: Slugozaur »

Też trzymałem ją w dłoniach i mi się akurat podobała

z racji rzadkich ilustracji, gdzie nie dość, że sporadycznie pojawiają się w książkach, to niektórych w ogóle nie ma w internecie i po raz 1-wszy je wiedziałem

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Steve White

Post autor: Dino »

Rzeczywiście, miałem okazję przeglądać tę książkę i mam raczej pozytywne wrażenia (a jak na polskojęzyczną popularyzację to aż bardzo pozytywne).

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Re: Steve White

Post autor: Danu »

To powiem wam troche więcej zaplacicie i mozna kupić sobie np ksiażke Holtza a o niebo lepsza :)
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
Slugozaur
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 68
Rejestracja: 7 sierpnia 2012, o 17:11
Imię i nazwisko: Julian Zielonka
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Steve White

Post autor: Slugozaur »

Ale o jaką konkretnie chodzi, bom ciekaw ?

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Re: Steve White

Post autor: Danu »

Dinosaurs :The Most Complete up to date Encyclopedia for dinosaurs lovers of all ages.
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
Slugozaur
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 68
Rejestracja: 7 sierpnia 2012, o 17:11
Imię i nazwisko: Julian Zielonka
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Steve White

Post autor: Slugozaur »

Rzeczywiście pod względem informacyjnym ma o wiele więcej danych <gdzieś w internecie jest dostępny fragm. w .PDF>

a co do ilustracji to kwestia naprawdę indywidualna <w sumie chyba wszystkie ilustracje robił 1 autor do Twojego tytułu>; Ja nadal bym pozostał przy wymienionej prze zemnie książce, ale powtarzam to kwestia subiektywna ;-)

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Re: Steve White

Post autor: Danu »

Akurat mnie ilustracje najmniej interesuja :P w ksiazce wolalbym czarnobiale skany kosci (nie wiem jak to nazwac) czy zdjecia z skalami itd bardziej przydatne niz obrazki:) Ale wiadomo czasem milo popatrzec. Mnie najbardziej chyba podobaja sie prace Raula Martina no i znakomite prace Nimmy Sassaniego mojego przyjaciela.

A ksiazke nie wiem jak teraz ale 4 lata temu ja nabylem za 95 zl co nie jest takim strasznym majatkiem jak na taka publikacje tym bardziej ze w tej cenie byla tez przesylka z Londynu a to tez troche kosztuje na pewno.

Dbajmy o czytelność wypowiedzi, interpunkcję i ortografię ;)
ŁCz
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Steve White

Post autor: szerman »

Slugozaur pisze:Rzeczywiście pod względem informacyjnym ma o wiele więcej danych <gdzieś w internecie jest dostępny fragm. w .PDF>
Tu jest chyba najnowsza wersja (13.1.2012, więc prawie równo sprzed roku):
http://www.geol.umd.edu/~tholtz/dinoapp ... er2011.pdf
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Steve White

Post autor: Dino »

Slugozaur pisze:Rzeczywiście pod względem informacyjnym ma o wiele więcej danych <gdzieś w internecie jest dostępny fragm. w .PDF>
Poza wyżej wrzuconym:

http://www.amazon.com/Dinosaurs-Complet ... +dinosaurs
Klik na okładkę i masz kilkadziesiąt przykładowych stron ;)

Awatar użytkownika
Slugozaur
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 68
Rejestracja: 7 sierpnia 2012, o 17:11
Imię i nazwisko: Julian Zielonka
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Steve White

Post autor: Slugozaur »

Danu pisze:Akurat mnie ilustracje najmniej interesuja :P w ksiazce wolalbym czarnobiale skany kosci (nie wiem jak to nazwac) czy zdjecia z skalami itd bardziej przydatne niz obrazki:) Ale wiadomo czasem milo popatrzec. Mnie najbardziej chyba podobaja sie prace Raula Martina no i znakomite prace Nimmy Sassaniego mojego przyjaciela.

A ksiazke nie wiem jak teraz ale 4 lata temu ja nabylem za 95 zl co nie jest takim strasznym majatkiem jak na taka publikacje tym bardziej ze w tej cenie byla tez przesylka z Londynu a to tez troche kosztuje na pewno.

Dbajmy o czytelność wypowiedzi, interpunkcję i ortografię ;)
ŁCz

- tak jak powtarzałem, każdy co innego lubi
Mnie np. "rajcują" dynamiczne pozy dinozaurów, tym lepiej jak jest pokazana muskulatura, świadczy o wiedzy autora i także o tym, ze traktował te zwierzęta nie jako powolne bydlaki, ale jako żywe stworzenia niczym dzisiejsze ssaki

w tym wypadku Styl Luisa V. Rey-a rzeczywiście jest bardzo malarski i że tak się wyrażę ma rzeczywiście "malarskiego skilla"

5 dla niego za to. Osobiście nie podobają stosowane kolory <jakby sam w nich się gubił, mam wrażenie że nie zna teorii kolorów oczywiście pewnie się mylę :-)> i fakturowanie skóry w sumie u wszystkich stworzeń tak samo <chyba jakieś specyficzne medium malarskie stosuje>

Owszem jego prace są dynamiczne, ale nie podoba mi się styl ich prezentacji :)


- CO do Nima Sassani aka "Paleo King" bodajże znam go również z Devianta

Na pracach widać znajomość anatomii za co również ukłon w jego stronę

Ma parę fajnych prac gdzie drapieżniki ścierają się z roślinożercami i gdzie zachowano fajną kompozycję i równowagę, są jedne z moich ulubionych w jego galerii mianowicie:
http://paleo-king.deviantart.com/art/Th ... 2831&qo=28

http://paleo-king.deviantart.com/art/Lu ... 2831&qo=36

A minusem u jego dla mnie, jest przedstawienie zauropodów z tułowiem w kształcie beczek <odpycha mnie to nieco, pomimo dużej ilości narysowanych tych stworzeń>

i bardzo techniczny aspekt prac, tym samym pozy wyglądają bardzo sztywno <ale to moja osobista opinia , bo sam stosuję lekką i porywistą kreskę w rys.>


- szkoda, że do tej pory tej książki nikt nie wydał jeszcze u nas
ale moim okiem, duża <nie znaczy, że wszystkie> część prac występuję w innych książkach jak i w internecie <chociażby na jego blogu>

- dla mnie internet jest źródłem informacji chociażby Wikipedia, ale tylko dlatego, że skupiam się na rysowaniu

Ale przyznam Ci rację, jeżeli chodzi o dane akademickie np. dotyczące anatomii to bardzo wyszukane informacje jest ciężko znaleźć w googlach...

Tyle ode mnie :)

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Steve White

Post autor: nazuul »

Slugozaur pisze:Nima Sassani (...) minusem u jego dla mnie, jest przedstawienie Zauropodów z tułowiem w kształcie beczek <odpycha mnie to nieco, pomimo dużej ilości narysowanych tych stworzeń>
tego nie można rozpatrywać w kategoriach minusów czy plusów - one właśnie tak powinny wyglądać (zauropody z grupy Macronaria, zwłaszcza Somphospondyli, były właśnie takie "grube").
Co do pozostałych uwag na temat paleoartystów, to mam takie samo zdanie.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Steve White

Post autor: Dino »

Slugozaur pisze:A minusem u jego dla mnie, jest przedstawienie zauropodów z tułowiem w kształcie beczek <odpycha mnie to nieco, pomimo dużej ilości narysowanych tych stworzeń>
Żeby być dobrym paleoartystą trzeba być zgodnym z naukowymi odkryciami; przyroda rządzi się swoimi prawami i nie ma sensu oczekiwać, że dopasuje się do gustów i zmysłu estetycznego człowieka ;)

[Dokładnie tak. MZ]

Widzę, że w tym samym czasie napisaliśmy dokładnie to samo ;) ŁCz

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Re: Steve White

Post autor: Danu »

Pisalem post i mi zniknąl....

Zauropody takie jak Puertasaurus , Ruyangosaurus posiadaly prawdopodobnie bardzo szeroka klatke piersiowa dlatego on je tak rysuje. Rowniez kilka innych mniejszych tytanozaurow ma beczulkowaty tulow poogladaj sobie ich szkielety.

Jego prac nie wykorzystano w ksiazce ale na podstawie jego pracy- Futalognkosaurus powstala rekonstrukjca tego dinozaura w Royal Ontario Museum, Toronto

EDIT jak ja to pisalem to jeszcze nie bylo waszych postow xD ale moj gdzies zniknąl moze temu ze jednoczesnie bylo;p
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
Slugozaur
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 68
Rejestracja: 7 sierpnia 2012, o 17:11
Imię i nazwisko: Julian Zielonka
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Steve White

Post autor: Slugozaur »

A w to w takim razie Państwa przepraszam :-)

To ja wykazałem się w takim razie niewiedzą, ale to nic dzięki za uwagę !

- Łukasz masz dokładnie rację, tylko po prostu zawsze się widziało sylwetki/szkielety z boku i człowiek nie miał świadomości, że są takie "brzuchate" patrząc z przodu.

Nie zmienia faktu, że nie lubię grubych dinozaurów, ale to już mój problem :D

==Połączony post ==
Danu pisze:
Jego prac nie wykorzystano w ksiazce ale na podstawie jego pracy- Futalognkosaurus powstala rekonstrukjca tego dinozaura w Royal Ontario Museum, Toronto
Ano w sumie na deviancie dawał prace związane z tym projektem, zatem brawa dla niego :)

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Re: Steve White

Post autor: Danu »

Obrazek

chcialoby sie to zobaczyc z bliska:)
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
Krzysztof
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 962
Rejestracja: 14 marca 2006, o 15:30
Imię i nazwisko: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Steve White

Post autor: Krzysztof »

Mam, całą serie, fajnie się prezentują. Tylko, nie wiem od którego nr były w trójwymiarze -dawno nie zaglądałem. Nie, mam zastrzeżeń co do dinozaurów, ponieważ inne było spojrzenie na dinozaury kiedyś a teraz jest zupełnie inne.

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Steve White

Post autor: szerman »

Po raz kolejny oglądam te rysunki i muszę stwierdzić, że Steve White jest w czołówce paleoartystów* - w "Dinozaurach" nie było chyba żadnych innych dorównujących mu rysunków, choć i tak były klimatyczne (ze zbiorów jakiegoś muzeum - Brytyjskie Muzeum Historii Naturalnej?). Z w/w panoramek aż wzrusza grupa leżących allozaurów - zwłaszcza ten śpiący i opierający się o innego, jest po prostu słodki :D Aż chyba poprzeglądam kilka numerów, bo mam od kumpla kilkanaście pierwszych numerów. :arrow: EDIT zapomniałem, że w pierwszych numerach nie było jego prac :|

* dla mnie "czołówka" w tym przypadku to jakieś 10-20 rysowników, gdyż ciężko się zdecydować :P
"Mastodon sapiens"

ODPOWIEDZ