[[OPIS]] Ojoraptorzaur (Ojoraptorsaurus)

Wszystko o krwiożerczych "stopach bestii"
Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

[[OPIS]] Ojoraptorzaur (Ojoraptorsaurus)

Post autor: Dawid Mika »

http://www.encyklopedia.dinozaury.com/i ... ptorsaurus

Proszę o wyrozumiałość, bo to pierwszy opis, który własnoręcznie wrzuciłem do nowej ED.

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: [[OPIS]] Ojoraptorzaur (Ojoraptorsaurus)

Post autor: szerman »

No i ekstra :) Dla porządku można poprawić drobnostki dotyczące koncepcji ED:
Dawid Mika pisze:Ojoraptorzaur (Ojoraptorsaurus) to niewielki teropod, występujący pod koniec kredy na terenach Ameryki Północnej.
Niepotrzebnie Ojoraptorzaur w [[ ]]. W ED nie zaznaczamy tak omawianego taksonu, nie wiem czy to pisana zasada, czy nie, ale nie odznaczamy tak polskich nazw. No i przydałby się nagłówek do tego akapitu: ==Wstęp==.
Dawid Mika pisze:Diagnoza (za Sullivan i inni (2011)
Po diagnozie, w następnej linijce - za radą Łukasza dodaj {{Szablon: diagnoza}} - w końcu diagnozy opierają się zazwyczaj na skomplikowanych wyrażeniach, po co młodszych tym męczyć, jak można ich ostrzec ;)
Dawid Mika pisze:Zwrócił on uwagę na fakt, że Sullivan i współpracownicy (2011) jako materiału porównawczego użyli wyłącznie nomingii, okazu chironestesa oznaczonego jako (ROM 43250) i nieopisanego cenagnatyda (CM 78001).
Odnośniki do nomingii i chironestesa nie działają, musiałbyś zrobić albo coś w stylu [[nomingii|''Nomingia'']] (nie jestem pewny czy tak), albo po prostu zastąpić polskie nazwy łacińskimi: ''[[Nomingia]]'' itd.


Teraz inne poprawki:
Dawid Mika pisze:Holotyp ojoraptorzaura (SMP VP-1458) składa się z prawie kompletnych, zrośniętych (co świadczy o dorosłości) kości łonowych (ok. 344 m).
Chyba mm?
Dawid Mika pisze:(...)a tylna lekko wypukująca się ku przodkowi powyżej "buta" (boot) cześć kości łonowej znana jest także u Avimimus i CM 78001.
Brak kursywy.
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [[OPIS]] Ojoraptorzaur (Ojoraptorsaurus)

Post autor: Dawid Mika »

Gotowe!
Linki do nomingii i chironestesa nie działają z prozaicznej przyczyny - opisów tych dinozaurów jeszcze nie ma w ED.

Aha, co prawda się nie upewniałem wcześniej, ale myślałem że Nomingia już jest w ED :) MSz

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: [[OPIS]] Ojoraptorzaur (Ojoraptorsaurus)

Post autor: nazuul »

Dawid- fajnie, że piszesz, ale czekają Twoje rezerwacje sprzed 3 lat - i są to głównie znane i istotne rodzaje a nie wątpliwy takson znany z jednej kości, i jednej publikacji. Tego typu taksony należy raczej zostawić mniej doświadczonym autorom :wink:

szerman - takie uwagi, nie wymagające komentarza to lepiej od razu poprawiać w ED,

(Wiadomo, ale chciałem żeby Dawid wiedział na przyszłość - przynajmniej mi wygodniej jest czytać info na forum niż w historii edycji ED. MSz)
szerman pisze:[[nomingii|''Nomingia'']]
odwrotnie
(i bez cudzysłowia)

poniższe już wprowadziłem:
szerman pisze:
Dawid Mika pisze:Diagnoza (za Sullivan i inni (2011)
Po diagnozie, w następnej linijce - za radą Łukasza dodaj {{Szablon: diagnoza}} - w końcu diagnozy opierają się zazwyczaj na skomplikowanych wyrażeniach, po co młodszych tym męczyć, jak można ich ostrzec ;)
"Ważność taksonu" też podpada pod to.
Ogólnie można robić opisy w ten sposób, że byłyby podzielone na dwie części - ogólną i dalej tą bardziej niestrawną - szczegółową/techniczną).

diagnozę to należy pisac całą a jesli nie to to zaznaczyć
[[Oviraptorosauria|cenagnatydów]]
postarałem się o sprytne linkowanie, dlatego [[cenagnatyd]]ów (dla wszystkich nazw takie są zrobione)

link do Chirostenotes nie będzie i tak działał, bo była źle wpisana nazwa

boot to dystalne rozszerzenie k. łonowej
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [[OPIS]] Ojoraptorzaur (Ojoraptorsaurus)

Post autor: Dawid Mika »

Na pierwszy dzień pójdzie więc celofyz. Planuję do połowy wakacji opublikować wszystkie rezerwacje

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Re: [[OPIS]] Ojoraptorzaur (Ojoraptorsaurus)

Post autor: Utahraptor »

Super, bo właśnie zrobiłem eucelofyza :) . Przyda się celofyz do pary :D.
Biologia, UW

ODPOWIEDZ