Polonosuchus - rauizuch z Krasiejowa

Czyli co piszczy w paleontologicznej "trawie" :)
d_m

Polonosuchus - rauizuch z Krasiejowa

Post autor: d_m »

W nadchodzącym APP: http://www.app.pan.pl/article/item/fc54-04.html
Trzeba będzie pozmieniać napisy na kubkach z teratozaurem :mrgreen:

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2286
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ag.Ent »

Kiedy nowy numer ma się ukazać?

Awatar użytkownika
skrecu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1544
Rejestracja: 11 listopada 2007, o 20:04
Lokalizacja: Wrc

Post autor: skrecu »

jak zwykle...w maju :)

Dla mnie najciekawszy jest art o nowym tillodoncie z wczesnego eocenu Indii
Jest to kolejny przedstawiciel holarktyczny (nawet panholarktyczny) po ailuravinie Meldimys, i dichobunidzie Diacodexis (Gujaratia),naczelnym adapoidom oraz nietoperzom (Icaronycteris, Hassianycteris) znany na poziomie rodziny a nawet rodzaju rownież z Europy i Płn Ameryki, co razem z elementami wybitnie azjatyckimi (zajęczaki, antrakobunidy) i endemicznymi rodzinami (nieparzystokopytne Cambayatheridae) czyni faunę z Vastan jeszcze bardziej ciekawą.
Tillodonty są znane z osadów Pakistanu o podobnym wieku, posiadających również mieszany charakter
"Somewhere, something incredible is waiting to be known" - C.Sagan

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomasz Singer »

Więc wyszło na to, że w przynajmniej jednej sprawie Lucas i jego kompania nie mieli racji. Bo okazało sie, iż mamy nie tylko nowy gatunek ale i nowy rodzaj raizucha z Krasiejowa. :P
Tomasz Singer

DINOZAURY

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

Tomasz Singer pisze:Więc wyszło na to, że w przynajmniej jednej sprawie Lucas i jego kompania nie mieli racji. Bo okazało sie, iż mamy nie tylko nowy gatunek ale i nowy rodzaj raizucha z Krasiejowa. :P
To akurat nie wazne czy to "tylko" nowy gatunek czy "az" nowy rodzaj, bo to kwestia subiektywna. Jesli T. suevicus jest az tak slabo zachowany, to wprowadzenie nowej nazwy rodzajowej jest na pewno sluszne. Teraz tylko bedzie trzeba pozmieniac napisy w Dinoparku. :)

Ech... fajne tam macie rzeczy... :wink: Szkoda, ze caly Slask nie jest czeski. :mrgreen:

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Szkoda, ze caly Slask nie jest czeski.
Cóż, okazji ku temu pare mieliście, ale nie wykorzystaliście :P :wink:

Myślę, że w Czechach też by się coś znalazło, ale najpierw trzeba szukać.
Biologia, UW

Awatar użytkownika
skrecu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1544
Rejestracja: 11 listopada 2007, o 20:04
Lokalizacja: Wrc

Post autor: skrecu »

"Somewhere, something incredible is waiting to be known" - C.Sagan

d_m

Post autor: d_m »

Już od kilku dni :P Czytałem i mam mieszane uczucia, ale nie znam się na tyle, żeby dyskutować z publikacją. W pracy pojawia się odnośnik do publikcji w druku o czaszce krasiejowskiego aetozaura - nie mogę się doczekać, niedługo powinna wyjść. Jest też mowa o przygotowywanym opracowaniu nowego materiału polonozucha :)

Awatar użytkownika
skrecu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1544
Rejestracja: 11 listopada 2007, o 20:04
Lokalizacja: Wrc

Post autor: skrecu »

z tym czekaniem bywa róşnie
kiedyś pisałem Ci, że sam czekam na parę aktykułów od lat i ciągle są one anonsowane jako in progress bądź in press, np. czaszki ssaków z kredy Mongolii, kompletny szkielet ssaka z kredy Madagaskaru, no i kupa ssaków z wczesnego paleogenu Ameryki Płn. anonsowanych jako gen. et sp. nov. A, B, C itd :)
"Somewhere, something incredible is waiting to be known" - C.Sagan

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Aetozaur czeka chyba na swoją kolejkę (jako zaakceptowany, gotowy artykuł) i niedługo powinien się ukazać. Natomiast o Polonozuchu mają dopiero zrobić artykuł, ale chyba po prostu jakąś monografię z dokładnym opisem dotychczasowych szczątków. Nie słyszałem, żeby coś nowego miało tam być zawarte. Czas pokaże...
Biologia, UW

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

Utahraptor pisze:
Szkoda, ze caly Slask nie jest czeski.
Cóż, okazji ku temu pare mieliście, ale nie wykorzystaliście :P :wink:
:) Prawde mowiac - u was to jest chyba w lepszych rekach. :roll:
Utahraptor pisze:Myślę, że w Czechach też by się coś znalazło, ale najpierw trzeba szukać.
U na to glownie paleozoik (bardzo bogaty). Ale z kredy tez mamy troche kregowcow. Tyle ze wiekszosc strasznie fragmentaryczna.
Dawid pisze:Czytałem i mam mieszane uczucia, ale nie znam się na tyle, żeby dyskutować z publikacją.
Jest tam nawet kilka bledow (malych, ale sa, jak zreszta chyba zawsze i wszedzie), o ktorych pisalem Stevowi, ale juz ponoc przeslali poprawiona wersje do APP i nie mozna robic kolejnych popraw.

ODPOWIEDZ