zaginione ogniwo ludzkiej ewolucji - IDA

Czyli co piszczy w paleontologicznej "trawie" :)
Awatar użytkownika
Timi
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 177
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 17:42
Imię i nazwisko: Tomasz Rutkowski
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

zaginione ogniwo ludzkiej ewolucji - IDA

Post autor: Timi »

Telewizja Sky News pokazała zdjęcia liczącego 47 milionów lat skostniałego szkieletu małpy, nazwanego już zaginionym ogniwem ludzkiej ewolucji, jako bezpośredni łącznik między małpami a ludźmi. Naukowcy mówią o "ósmym cudzie świata" i ostatecznym potwierdzeniu teorii ewolucji.
Obrazek
Czołowi paleontolodzy i naukowcy znaleźli skamieniałości datowane na 47 milionów lat, które prawdopodobnie są szczątkami ssaka naczelnego, wspólnego przodka późniejszych małp, małp człekoształtnych i ludzi.
Poszukiwania bezpośredniego łącznika między ludźmi a resztą królestwa zwierząt trwały ponad 200 lat. Jednak dopiero dzisiaj ich rezultaty zostały zaprezentowane na specjalnej konferencji w Nowym Jorku. Odkrycie kompletnego w 95% szkieletu lemura, nazwanego Ida, zostało już nazwane przez naukowców ósmym cudem świata. Mówią, że to odkrycie, to dla świata paleontologii, coś jak upadek wielkiej asteroidy na Ziemię.

Według badaczy to odkrycie ostatecznie potwierdza teorię ewolucji Karola Darwina. Sir David Attenborough mówi, że Darwin "byłby wstrząśnięty", gdyby zobaczył ten szkielet. Attenborough dodaje, że ten szkielet mówi nam kim jesteśmy i skąd pochodzimy. - To małe stworzenie pokaże nam nasz związek z resztą ssaków. Ten "maluch" łączy nas bezpośrednio z nimi - mówi. - Teraz ludzie mogą mówić: "ok, pochodzimy od ssaków naczelnych - pokażcie nam jednak dowód". Ten dowód do tej pory był zaginiony, ale teraz już nie jest - mówi naukowiec.
Zespół czołowych ekspertów od skamieniałości, prowadzony przez profesora Jorna Huruma z norweskiego Narodowego Muzeum Historycznego, w sekrecie poszukiwali "młodej, żeńskiej małpy" przez dwa lata. Teraz została ona przetransportowana do Nowego Jorku pod podwyższoną ochroną, akurat w czasie dwusetnej rocznicy urodzin Darwina. Jeszcze w tym miesiącu szkielet będzie wystawiony na jeden dzień w Natural History Museum w Londynie, zanim wróci do Oslo.

Naukowcy mówią, że Ida jest najbardziej kompletną skamieliną ssaka naczelnego znalezioną kiedykolwiek. Dzięki jej przypominającymi ludzkie paznokciami, zamiast pazurów, i przeciwstawnym dużym palcom u stóp, jest umieszczana u korzeni ludzkiej ewolucji, kiedy to pierwsze naczelne rozwinęły cechy, które ostatecznie stały się naszymi cechami.
Kolejnym ważnym odkryciem jest kształt kości skokowej w stopie Idy, którą to ludzie wciąż posiadają w swoich stopach 70 milionów lat później.
Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1973706,16,item.html

FILM: http://www.revealingthelink.com/idas-world/
http://www.stellar-pictures.pl
http://www.tomaszrutkowski.pl
http://pl.youtube.com/watch?v=43unDWTfkds SAVE OUR RAINFORESTS
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy." Poznaj całą prawdę... http://www.timiworld.fora.pl

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

-> Pracka

-> sky news

Fajne odkrycie i fajna historyjka. :)


PS Temat przeniosłem i dodałem cytowanie.

PPS Tekstu z onetu jest "ciekawy" (tzn ciekawe błędy w tłumaczeniu są), a komentarze, jak zawsze, wymiatają! :lol:

Awatar użytkownika
skrecu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1544
Rejestracja: 11 listopada 2007, o 20:04
Lokalizacja: Wrc

Post autor: skrecu »

Hahah ale bzdura ten kto pisał ten art na onecie ma fantazję
Równie dobrze mógłby napisać ze nowo odkryty gatunek plezjadapida jest zaginionym ogniwem ewolucji wiewiórek tylko dlatego że jest powierzchownie podobny i śmiga po drzewach

Okaz jest o tyle ciekawy , że dotyczy formy z czasów kształtowania się kladów Haplorrhinii (małpy wyższe) i Strepsirrhini (niższe) w obrębie małp wlaściwych
ale nie umieszcza Darwiniusa wsrĂłd Anthropoidea:

"We do not interpret Darwinius as anthropoid, but
the adapoid primates it represents deserve more careful comparison
with higher primates than they have received in the past."


gdzie tu mówić o ogniwie ludzkiej ewolucji???

dziwne jest to, że autorzy zaliczają takson do cerkamoninów w obrębie notarktydów czyli Strepsirrhini, a jednocześnie pisze że:

"Morphological characteristics preserved in Darwinius masillae
enable a rigorous comparison with the two principal subdivisions
of living primates: Strepsirrhini and Haplorhini. Defining
characters of Darwinius ally it with early haplorhines rather than
strepsirrhines."

czyli jednak małp wyższych!!!

po pracy poczytam dokładniej :P
Ostatnio zmieniony 20 maja 2009, o 15:07 przez skrecu, łącznie zmieniany 1 raz.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known" - C.Sagan

Awatar użytkownika
Tomasz
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2172
Rejestracja: 30 października 2006, o 15:16
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Tomasz »

a komentarze, jak zawsze, wymiatają!
Najbardziej mnie jednak śmieszy, że ludzie wierzący próbujący obalić teorie ewolucji (opartą na niezbitych dowodach) są święcie przekonani, że Bóg stworzył życie, lecz nie posiadają na to żadnych (poważnych!) dowodów :| To tak samo jakbym stwierdził, że wszechmocni kosmici stworzyli Drogę Mleczną, Ziemię oraz życie na niej, powiedzmy, 3333 lat temu 8)

Ale to tak poza tematem :P
Tomasz Sokołowski

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

d_m

Post autor: d_m »

skrecu pisze:Hahah ale bzdura ten kto pisał ten art na onecie ma fantazję
Napisałem wczoraj do Onetu, ale to i tak pewnie nic nie zmieni...

Awatar użytkownika
skrecu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1544
Rejestracja: 11 listopada 2007, o 20:04
Lokalizacja: Wrc

Post autor: skrecu »

tez kiedyś pisałem jak koleś cytował oryginalny art i powalił Centopeda ze stonogami :P
nawet nie opublikowali postu
po próbie prostowania za jakimś kolejnym razem dałem sobie siana
nie ma sensu walczyć z wiatrakami mało kto te wpisy i tak czyta jak ktoś się zna to i tak wieści nie bierze z onetu tylko ze źródła :)
"Somewhere, something incredible is waiting to be known" - C.Sagan

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

Tomasz pisze:Najbardziej mnie jednak śmieszy, że ludzie wierzący próbujący obalić teorie ewolucji (opartą na niezbitych dowodach) są święcie przekonani, że Bóg stworzył życie, lecz nie posiadają na to żadnych (poważnych!) dowodów :|
Sorry za offtop, ale się wtrącę:
"Czy oglądając cegły starożytnej budowli w końcu odkryjemy umieszczony w glinie odcisk palca cesarza i przekonamy się, że to władca rozkazał wznieść twierdzę?" bp Andrzej Siemieniewski.

Wierzę, że cały Wszechświat jest dziełem Boga (mógłbym się zatem podpisać pod "kreacjonistę" w najszerszym tego słowa znaczeniu, tylko szkoda, że obecnie to słowo zostało aż tak wypaczone). Nie trzeba mieć bezpośredniego dowodu w samym stworzeniu, żeby domyślić się, że Ktoś nad tym całym stworzeniem panuje.
Tomasz pisze:To tak samo jakbym stwierdził, że wszechmocni kosmici stworzyli Drogę Mleczną, Ziemię oraz życie na niej, powiecmy, 3333 lat temu
No chyba jednak nie tak samo :) Ale jeśli masz swoje powody ku temu, by wierzyć we wszechmocnych kosmitów, to nie mam prawa zabronić Ci Twego wyznania :D
/koniec offtopu

Szkoda, że sam szkielet w NHM będzie tylko przez jeden dzień maja; akurat miałem zamiar odwiedzić to muzeum miesiąc później.

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

Zgadzam się z Dinem, dowody na istnienie Boga są i w nauce, choćby w fizyce, dotyczące rozszerzania się wrzechświata.
Tribute to Dinosaurs 2020

d_m

Post autor: d_m »

Danu pisze:Zgadzam się z Dinem, dowody na istnienie Boga są i w nauce, chodźby w Fizyce, dotyczące rozszeżania się wrzechświata.
Mógłbyś rozwinąć myśl...

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

No powiem zaraz na wstępie, że nie znam się tak dokładnie więc nie wiem czy coś nie pomyle:)

Ale wygląda to tak, nawet jeśli wrzechświat powstał z wielkiego wybuchu, to przez tek 20 mld czy 18 mld bo jakoś tak się szacuje wiek wrzechświata. Planety uciekały nie jako od śroka bo siła wybuchu je wybiła, tylko że przez te 18 mld powinny już dawno zahamować, a o dziwo one jeszcze przyspieszyły!!! Wiele o tym słyszałem w skrócie to jest fizyczny dowód na istnienie Boga. Bo coś jakaś siła nimi porusza nie da się tego naukowo wytłumaczyć. Poszukaj w necie to pewnie znajdziesz więcej, Ja w 100% tego nie pamiętam. Chodzi o tak zwany efekt Dopplera czyli fale świetlne(chyba świetlne to były) na podstawie których stwierdzono że planet i gwiazdy coraz szybciej się od siebie oddalają.
Tribute to Dinosaurs 2020

lama
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 227
Rejestracja: 27 marca 2007, o 14:03

Post autor: lama »

Nawet sam Darwin stwierdzil że życie bylo stworzone a potem samo sie rozwijało .

d_m

Post autor: d_m »

Danu, faktycznie wszystko pokręciłeś. W skrócie - chodzi ci o rozszerzanie się wszechświata - o to czy przyspiesza, czy zwalnia i dlaczego. Fizycy teoretycy, jak to fizycy teoretycy, mają na to kilka różnych, sprzecznych :wink: odpowiedzi. W najgorszym przypadku żadna z hipotez nie jest prawidłowa i wtedy NIE WIEMY jak się dzieje to co się dzieje. Gdzie tu argument za bogiem? Wiemy na pewno z jakiego powodu wymarł celofyz? Nie wiemy. Wniosek? - Ukatrupił go bóg i to jest dowód na jego istnienie? Używasz starego, dawno, dawno, dawno temu sfalsyfikowanego argumentu tzw. "boga zapchajdziury". Jak czegoś nie wiadomo, to oznacza ingerencję boską. Popatrz sobie 100 lat wstecz - ile więcej takich dziur do zapchania było. W latach 40. nie wiedziano w jaki sposób zapisana jest informacja genetyczna. Wniosek - bóg ją trzyma u siebie w notesiku? Kolejny dowód na jego istnienie? Potem odkryto strukturę DNA. Nie znano kopalnych waleni z nogami. Wniosek? Bóg musiał stworzyć walenie od zera. Itd., itp.

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

Dino pisze:Wierzę, że cały Wszechświat jest dziełem Boga (mógłbym się zatem podpisać pod "kreacjonistę" w najszerszym tego słowa znaczeniu, tylko szkoda, że obecnie to słowo zostało aż tak wypaczone). Nie trzeba mieć bezpośredniego dowodu w samym stworzeniu, żeby domyślić się, że Ktoś nad tym całym stworzeniem panuje.
Alez oczywiscie, ze nie trzeba, bo to nie jest nauka! Nikt nie kwestionuje Boga, bo to nie jest mozliwe! Jak chcesz w niego wierzyc, to wszystko jest OK. Jesli natomiast chcesz twierdzic, ze ewolucja to bzdura (a nigdy nie czytalem Twoich tego typu odpowiedzi), to jestesmy na innym etapie dyskusji. Po tyle wszystko jest OK.
Dino pisze:
Tomasz pisze:To tak samo jakbym stwierdził, że wszechmocni kosmici stworzyli Drogę Mleczną, Ziemię oraz życie na niej, powiecmy, 3333 lat temu
No chyba jednak nie tak samo :)
Czemu nie? Oczywiscie, ze obie sytuacje sa dokladnie takie same!
Danu pisze:[...]
:| Ojej, o czym Ty piszesz...

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

Ehh no mówiłem, że nie pamiętam dokładnie jak to było, miałem to na fizyce , znaczy na takim wykładzie z fizyki na uczelnii i pokręciłem trochę. Ale jak to znajde to napiszę dokładnie o co w tym chodziło :D Sorki za zamieszanie :D
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Tomasz pisze:Ale to tak po za tematem :P
Eh, teraz to będzie główny temat w wątku... :P
lama pisze: Nawet sam Darwin stwierdzil że życie bylo stworzone a potem samo sie rozwijało .
Błagam, powiedz, że to nie jest na poważnie. :o

Dawid - myślę, że słowo "Bóg" należało by pisać dużą literą, bowiem mówimy tu o jedynym Bogu w wersji chrześcijańskiej (takie przypiszczenie oparłem na tym, że Dino i Danu to zapewne katolicy, jak 90-kilka procent Polaków). :wink:
Daniel Madzia pisze:Oczywiscie, ze obie sytuacje sa dokladnie takie same!
Formalnie tak. Lecz czy wiara w uforudki-stwórców jest wpajana od urodzenia? Ma swoje święte księgi? Olbrzymie wsparcie infytucjonalne?
Danu pisze:Ehh no mówiłem, że nie pamiętam dokładnie jak to było, miałem to na fizyce , znaczy na takim wykładzie z fizyki na uczelnii i pokręciłem trochę. Ale jak to znajde to napiszę dokładnie o co w tym chodziło :D Sorki za zamieszanie :D
Lecz w żadym wypadku nie jest to dowód na istnienie Boga. Chyba że będzie to jednak ten jedyny przekonujący, którego w świetle mojej obecnej wiedzy jeszcze nikt nie wymyślił.

------------------------------------------

Koniec oftopiku. Julius Csotonyi wykonał parę nowych rysunków, w tym darwiniusa, który zresztą ma dość ciekawe ubarwienie: http://www.csotonyi.com/WhatsNew.html
Jak zawsze świetne prace!

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

nazuul pisze:[...] jak 90-kilka procent PolakĂłw). :wink:
No nie wiem. Nie widzialem statystyk, ale po rozmowach z roznymi studentami w Krasiejowie nie wydaje mi sie, ze by az tyle Polakow bylo wierzacymi (a nawet katolikami). ;)
nazuul pisze:
Daniel Madzia pisze:Oczywiscie, ze obie sytuacje sa dokladnie takie same!
Formalnie tak. Lecz czy wiara w uforudki-stwórców jest wpajana od urodzenia? Ma swoje święte księgi? Olbrzymie wsparcie infytucjonalne?
Ale to przeciez kompletnie niewazne. ;) Gdybys zyl w starozytnym Egipcie odbieral bys to zupelnie inaczej (nie myslac o jedynym Bogu). ;) Mi chodzi tylko o to, by pokazac, ze to "tylko" wiara, a nie nauka.

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Daniel Madzia pisze:
nazuul pisze:[...] jak 90-kilka procent PolakĂłw). :wink:
No nie wiem. Nie widzialem statystyk, ale po rozmowach z roznymi studentami w Krasiejowie nie wydaje mi sie, ze by az tyle Polakow bylo wierzacymi (a nawet katolikami). ;)
Tylko, że u studentów odsetek niewierzących jest zapewne wyższy niż przeciętny. A studentów związanych z paleo pewne jeszcze większy niż średnia studencka. :wink:
Statystyki - w Polsce 94-95% ludzi to wierzący (źródło).
Z mojego obliczenia (stan na koniec 2006) wynika, że 88,9 % ludności RP to katolicy (=ochrzczeni, zapewne odliczają apostatów, lecz trzeba pamiętać, że wielu ateistów nie dokonuje tego aktu) (źródło). Czyli z 90-kilka % przesadziłem, jednak niewiele i jestem pewnien, że gdzies kiedyś czytałem, że to własnie tyle co podałem. w kazym razie Polska to wyjątkowo katolicki kraj - chyba najbardziej w Europie.
Daniel Madzia pisze:
nazuul pisze:
Daniel Madzia pisze:Oczywiscie, ze obie sytuacje sa dokladnie takie same!
Formalnie tak. Lecz czy wiara w uforudki-stwórców jest wpajana od urodzenia? Ma swoje święte księgi? Olbrzymie wsparcie infytucjonalne?
Ale to przeciez kompletnie niewazne. ;) Gdybys zyl w starozytnym Egipcie odbieral bys to zupelnie inaczej (nie myslac o jedynym Bogu). ;) Mi chodzi tylko o to, by pokazac, ze to "tylko" wiara, a nie nauka.
Oczywiście. Wiem dokładnie o co Ci chodziło, tylko zwóciłem uwagę na pewne czynniki, które podowują, że o ile teoretycznie to to samo, to jednak w praktyce bardzo wielu ludzi wierzy w Chrystusa, a w kosmitów w wydaniu Danikena jakoś tak mało. :wink: Co nie zmiena fatku, że mówiąc, że to w gruncie rzeczy to samo, masz rację. :wink:

Przepraszam bardzo, ale nie mogłem się powstrzymać:
Dino pisze:Ale jeśli masz swoje powody ku temu, by wierzyć we wszechmocnych kosmitów, to nie mam prawa zabronić Ci Twego wyznania :D
Na szczęscie nie ma już tego:
Cuius regio [=forum administratio, przyp. MZ], eius religio


-----------------------

Obrazek
Zdjęcie pochodzi z tej strony

Awatar użytkownika
skrecu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1544
Rejestracja: 11 listopada 2007, o 20:04
Lokalizacja: Wrc

Post autor: skrecu »

oddaliliście się zanadto od tematu chyba...
co to kogo obchodzi czy ktoś wierzy w pana B. czy nie?? :P
"Somewhere, something incredible is waiting to be known" - C.Sagan

Awatar użytkownika
Tomasz
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2172
Rejestracja: 30 października 2006, o 15:16
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Tomasz »

Dino pisze:Nie trzeba mieć bezpośredniego dowodu w samym stworzeniu, żeby domyślić się, że Ktoś nad tym całym stworzeniem panuje.
Chodziło mi tylko o to, że niektórzy wierzący choć sami wierzą w boga nie posiadając na to żadnych dowodów (no bo w końcu o to chodzi w tej religii? by wierzyć nie oczekując na to dowodów), próbują podważać udowodnioną teorię ewolucji. W jednej kwestii im dowodów nie potrzeba, a w drugiej wręcz odwrotnie ;)
nazuul pisze:Czyli z 90-kilka % przesadziłem, jednak niewiele i jestem pewnien, że gdzies kiedyś czytałem, że to własnie tyle co podałem. w kazym razie Polska to wyjątkowo katolicki kraj - chyba najbardziej w Europie

Zobaczycie, z każdym pokoleniem ten procent będzie coraz mniejszy (już jest o wiele większy niż np. 50 lat temu).
skrecu pisze:oddaliliście się zanadto od tematu chyba...
co to kogo obchodzi czy ktoś wierzy w pana B. czy nie?? :P
Masz racje koniec off-topu ;)
Tomasz Sokołowski

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

Hmm, no to nawarzyłem bigosu. Hmm tylko dam jedno zdanie, mówiesz że teoria ewolucji została udowodniona a jednak to wciąż tylko teoria :D Jednak nie ma co się wgłębiąć w to , bo będzie jak z masa zauroposejdona :D
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Danu pisze:mówiesz że teoria ewolucji została udowodniona a jednak to wciąż tylko teoria :D
:? A co ma być? Aksjomat?
Masz na myśli "hipoteza" ? Teoria ewolucji jest udowadniona, więc w czym problem?


To powinno "wisieć" wszędzie w necie:
Obrazek
Autorem jest Edyta - nasza forumowiczka. Zamieszczone na: http://sheil.deviantart.com/art/evoluti ... -112426220

-------------------
A teraz na temat. Tak się zastanawiam, czy inne taksony opisane w PlosOne są też potencjalnie nieważne (nieprawidłowo opublikowane, czy nomina nuda - eh te kwestie nazewnictwa - znaczy czy są aktywne czy ważne, pełnoprawne)? Maiacetus, Aerosteon, Panphagia? Dlaczego dopiero przy darwiniusie to wybuchło? Wcześniej było inaczej? Nikt nie zwrócił uwagi?

Darwinius: http://dinomaniac.deviantart.com/art/Da ... -123151910

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

No chodziło mi oto że udowadniana a udowodniona to zupełnie co innego :wink:
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Oczywiście, że jest różnica. Ale dalej nie wiem o co Ci chodzi. Danu ja bym Cie bardzo prosił - zanim coś napiszesz - poszukaj trochę, np. co znaczą niektóre pojęcia; zastanów się, poszukaj głębiej, przemyśl.

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

Rany na właśnie o to :D Tomasz napisał, że teoria ewolucji została udowodniona, nic podobnego to ciągle TYLKO TEORIA, i jest różnica jak napiszesz udowodniona a udowadniana prawda? :D Powiem tak jest milion arumentów za ewolucją i milion przeciw, więc jak można użyć zdania, że została udowodniona? :D O to mi chodziło :wink: I niczego nie sugeruje czy to prawda czy nie :wink:

PS: Myśle, że to ty powinieneś się nieraz zastanowić :wink:

Ale matko zakończymy ten idiotyczny spór, to każdego zdanie osobiste np. Dina, że wierzy a ty nie po co spekulować :wink:
Tribute to Dinosaurs 2020

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2286
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ag.Ent »

Ja tam nie widzę żadnego argumentu przeciw ewolucji, no ale dobra ;)

A co do ewentualnych nomina nuda: czy to jest pewne całkiem-całkiem? Głupio by było, gdyby tyle taksonów nagle przestało być, hmm, "oficjalnych".

PS. Bycie np. katolikiem naprawdę nie wyklucza popierania "teorii" (w cudzysłowie, bo dla mnie to fakt, nie teoria :)) ewolucji i odwrotnie :)

ODPOWIEDZ