trias polski i nie-polski

Czyli co piszczy w paleontologicznej "trawie" :)
d_m

trias polski i nie-polski

Post autor: d_m »

Jest kasa i szykują się kolejne odkrycia:
http://www.pgi.gov.pl/images/stories/pr ... _02_17.pdf
(miło, że jest powołanie na krótki tekst, którego jestem pierwszym autorem)

Tekst Utahraptora et al. o wyprawie na perspektywiczny permo-trias rosyjski:
http://www.pgi.gov.pl/images/stories/pr ... _02_18.pdf

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: trias polski i nie-polski

Post autor: nazuul »

Dawid Mazurek pisze:(miło, że jest powołanie na krótki tekst, którego jestem pierwszym autorem)
Justyna drugim :wink: :D . Fajnie widzieć forumowiczów jako autorów. :)
Zdaje się, że mamy "kolejne stanowisko wielkich gadów w Zawierciu".

Fajnie, że się rozwijają badania, i to nie tylko w Polsce. :) Dobrze, że na polu paleontologii się z Rosjanami dogadujemy, tym bardziej, że z Mongolią nie wyszło.

Niespecjalnie widzi mi się to:
Racki, 2010 pisze:Sensacyjność dotychczasowych znalezisk wskazuje, iż nie można wykluczć odkrycia najbardziej prymitywnych ssaków, krokodyli, żółwi, jaszczurek, a może i praptaków
"praptakĂłw"?!? :roll:

Mógłby ktoś - najlepiej ze znających zagadnienie od środka - przygotowac krótki tekst, który trafi na strone w marcu, jak już będzie działać?

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2286
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Re: trias polski i nie-polski

Post autor: Ag.Ent »

nazuul pisze:Niespecjalnie widzi mi się to:
Racki, 2010 pisze:Sensacyjność dotychczasowych znalezisk wskazuje, iż nie można wykluczć odkrycia najbardziej prymitywnych ssaków, krokodyli, żółwi, jaszczurek, a może i praptaków
"praptakĂłw"?!? :roll:
Zależy jak zdefiniować "praptaka" :D Zasadniczo wiele teropodów można by od biedy uznać za praptaki, bo hipotetycznie mogą być przodkami ptaków :) Ale praptaków typu Archaeopteryx to raczej nie odkryją, bo to niemożliwe (chyba że Feduccia ma rację i ptaki pochodzą od bazalnych archozaurów typu Euparkeria albo Longisquama - w co wątpię ;)). Zresztą krokodyli też nie odnajdą, bo najstarsze krokodyle (w obecnym rozumieniu) są znane z kampanu. Ale to tak na marginesie.
nazuul pisze:Fajnie widzieć forumowiczów jako autorów. :)
Na innych też przyjdzie czas, mam nadzieję ;) Ale gratuluję oczywiście!

ODPOWIEDZ