Silesaurus - nowe badania

Czyli co piszczy w paleontologicznej "trawie" :)
d_m

Silesaurus - nowe badania

Post autor: d_m »

Może Was zaciekawić informacja, że w tym roku na łamach JVP pojawi się publikacja Rafał Piechowskiego i Jerzego Dzika The axial skeleton of Silesaurus opolensis. Mogę już chyba o tym napisać, bo tytuł zawisł na stronie domowej mojego promotora :wink:

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Długo oczekiwana praca. Od ostatniej i jedynej publikacji o Silesaurus upłynęło już sporo czasu. Badacze wczesnych dinozaurów na pewno się ucieszą.
Biologia, UW

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2286
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ag.Ent »

Utahraptor pisze:Od ostatniej i jedynej publikacji o Silesaurus upłynęło już sporo czasu.
A jednak było tego trochę więcej, i to całkiem niedawno. :) W suplemencie do zeszłorocznego JVP była praca New data on the anatomy and phylogenetic position of Silesaurus opolensis from the late Carnian of Poland [29(3): 155A], a publikacja Bone histology of Silesaurus opolensis Dzik, 2003 from the Late Triassic of Poland jeszcze się oficjalnie nie ukazała, tzn. jest w dziale articles online in advance of print czasopisma "Lethaia". Ale to świetnie, że będzie coś nowego. :)

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Zapomniałem, że ta histologiczna się ukaże niedługo. Natomiast pozostałe rzeczy to abstrakty, ja miałem na myśli większe prace. :)
Biologia, UW

Awatar użytkownika
hanys
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1012
Rejestracja: 24 lipca 2008, o 14:37
Lokalizacja: beWYRYhills

Post autor: hanys »

Może wtajemniczeni będą coś więcej wiedzieć na ten temat: czy ktoś (np. Sulej) ma zamiar rozwijać ten temat New data on the anatomy and phylogenetic position of Silesaurus opolensis from the late Carnian of Poland, czy to na razie pozostanie na etapie notki.

PS
Kto opisuje dicynodonta z Lisowic?

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Temat będzie rozwijany w postaci doktoratu Rafała Piechowskiego, nie wiem czy o filogenetyce pojawi się szerszy artykuł. Natomiast dicynodonta z Lisowic opisuje Tomek Sulej.
Biologia, UW

ODPOWIEDZ