skrzypy to grupa paproci? :o

Czyli co piszczy w paleontologicznej "trawie" :)
d_m

skrzypy to grupa paproci? :o

Post autor: d_m »

Muszę przyznać, że przyzwyczaiłem się już tak do podziałów drukowanych w kolejnych Botanikach Szweykowskich (od lat nieaktualizowanych, autorzy zresztą nie żyją), że wręcz mnie zatkało jak spojrzałem na drzewko dołączone do artykułu pt. After a dozen years of progress the origin of angiosperms is still a great mystery w ostatnim Nature. Myślałem, że jestem w miarę na bierząco, a tu proszę... paprotniki reaktywowane, tylko, że bez widłaków, za to z Psilotum jako bliskim krewnym nasięźrzału :shock: i głęboko wśród paproci zakorzenionymi skrzypami :!: :shock:
Obrazek

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

U nas na botanice "Systematykę" Szweykowskich obłożyli klątwą i zakazali korzystania, ze względu na herezje tam zawarte. Drukowali nam aktualne systematyki. Nie rozumiem jak ktoś z czystym sumieniem może tę książkę wydawać.
Biologia, UW

d_m

Post autor: d_m »

No właśnie - pamiętam jak o tym wspominałeś. Niestety, o ile równie dobrze pamiętam, nie ma aktualnie na rynku żadnej porządnej książki botanicznej?

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

ZaleĹźy o jakim rynku mĂłwisz :lol:
Zawsze znajdziesz dobre pozycje po angielsku i takie nam zresztą polecają na każdym przedmiocie. U was pewnie też. Akurat z Botaniki podręcznika systematycznego nam nie podawali, bo drukowali nam najnowszą systematykę, dlatego wystarczały mi slajdy z wykładów.
Biologia, UW

ODPOWIEDZ