Horner o polskiej paleontologii

Czyli co piszczy w paleontologicznej "trawie" :)
Awatar użytkownika
Sebastian
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1336
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 13:32
Imię i nazwisko: Sebastian Oziemski
Lokalizacja: Harlow, Essex, UK

Horner o polskiej paleontologii

Post autor: Sebastian »

Na stronie http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... &startsz=x znajduje się wywiad z prof. Jackiem Hornerem. Paleontolog ujawnia w jaki sposób można stworzyć dinozaura, opowiada o poprawności filmów z serii Park Jurajski oraz o budowie nowego Muzeum w Polsce! Według badacza bedzie ono gotowe za dwa lata. :D

Wszytskie kwestie są przez niego wyjasniane, dlatego uważnie czytajcie i nie radze zadawać pytań typu Ciekawe za kogo pieniądze zostanie wybudowane muzeum. STOP- czytajcie i dopiero oceniajcie.

Pozdro dla wystkich użytkowników- sorki, że jestem teraz na Forum rzadziej, ale net mi sie kiepści :(

Najbardziej jednak podziwiam pana Hornera z jednego względu- jego wielkoduszności: muzeum powstanie, gdyż takie było jedno z pragnienia chorego na białaczkę Kuby Sobola, którego naukowiec odwiedził :)

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomasz Singer »

To bardzo dobrze, może to ożywi naszą paleontologię. Eksponatów też prawdopodobnie nie będzie brakowało bo oprócz Krasiejowa, znane są dwa nowe obiecujące stanowiska z całkiem ciekawymi zwierzętami triasowymi i z materiału mongolskiego można wystawić kilka ciekawych eksponatów. Również w ten sposób znajdą się środki na nasze wykopaliska i stację badawczą w Mongolii. :wink:
Tomasz Singer

DINOZAURY

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Sprawa muzeum przedstawia się super :D , ale nie wiem czy z tym żywym dinozaurem się nie pospieszył. Samo klonowanie żywych zwierząt jest niezwykle trudnym procesem, który udaje się po wielu ilościach nieudanych prób. Stworzenie nowego zwierzaka od zera jest jeszcze trudniejsze - nie wystarczy "ten gen włączyć, a ten wyłączyć" - cechy fenotypowe są na ogół poligenowe, a geny często warunkują kilka cech.
Biologia, UW

ODPOWIEDZ