Strona 1 z 1

[OPIS] Ouranosaurus

: 1 lipca 2017, o 22:04
autor: Kamil Kamiński
Zapraszam do czytania i zgłaszania uwag :D

http://encyklopedia.dinozaury.com/index ... ranosaurus

Re: [OPIS] Ouranosaurus

: 3 lipca 2017, o 11:15
autor: Utahraptor
Gratulacje! Jak zwykle obszerny i profesjonalny opis :D . Poprawiłem parę nieistotnych drobiazgów. Opis tym ważniejszy, że dotyczy znanego dinozaura i ornitopoda. Ta grupa chyba jest najbardziej zaniedbana w ED.

Re: [OPIS] Ouranosaurus

: 3 lipca 2017, o 15:10
autor: Kamil Kamiński
Dzięki :) Mam nadzieję że powoli będzie się to zmieniało :)

Re: [OPIS] Ouranosaurus

: 3 lipca 2017, o 16:02
autor: szerman
Super! W metryczce dodałbym obok spolszczenia uranozaur jego alternatywę - ouranozaur (choćby dla zwiększenia wyszukiwań arta w Google). Zresztą kiedyś była ona chyba bardziej promowana, niż wersja bez "o".
Utahraptor pisze:Ta grupa chyba jest najbardziej zaniedbana w ED.
Owszem, leży jeszcze m.in. kamptozaur i parazaurolof (choć Kamil i jego ma na widelcu :)), ale wg mnie jeszcze gorzej wyglądają ankylozaury.

Re: [OPIS] Ouranosaurus

: 4 lipca 2017, o 12:19
autor: Ag.Ent
szerman pisze:Super! W metryczce dodałbym obok spolszczenia uranozaur jego alternatywę - ouranozaur (choćby dla zwiększenia wyszukiwań arta w Google). Zresztą kiedyś była ona chyba bardziej promowana, niż wersja bez "o".
Pozwoliłem sobie dodać ją do opisu (przy okazji poprawiłem parę drobiazgów). Faktycznie, w starszych książkach o dinozaurach stosuje się raczej nazwę "ouranozaur". Osobiście zawsze wolałem nazywać tego dinozaura "uranozaurem", ale gdy patrzę na etymologię, wersja z "o" na początku wydaje mi się może nawet bardziej uzasadniona (choć brzydsza).