[opis] Eotrachodon

Wszystko o "ptasich stopach" i dinozaurach ptasiomiednicznych nie należących do niżej wymienionych grup
Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

[opis] Eotrachodon

Post autor: szerman »

"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: [opis] Eotrachodon

Post autor: nazuul »

Poprawki: http://www.encyklopedia.dinozaury.com/i ... ldid=17170

Nie rozumiem idei tworzenia haseł z góry do poprawy (rozbudowy). Opis jest wystarczający, ale oczywiście można go rozwinąć.
Ryciny można brać z Prieto-Marquez et al. (2016B). Opis uzupełniłem na podstawie tej pracy. Dziwne, że została pominięta. Dziwi też, że są dwie publikacje.
Etymologia: co do "chropowaty" to nie wiem czy inne określenie na ang. rough nie jest bardziej odpowiednie. Wydaje mi się, że "orientalny" to nie jest to samo co "wschodni", ale nie jestem pewien więc nie zmieniałem.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: [opis] Eotrachodon

Post autor: szerman »

Dzięki :)
nazuul pisze:Nie rozumiem idei tworzenia haseł z góry do poprawy (rozbudowy).
Dlaczego? Zawsze mi się wydawało, że nowe hasła obligatoryjnie mają przejść taką "kwarantannę". Wyjątkiem miały być hasła Twoje i Ag.Enta.
nazuul pisze:Etymologia: co do "chropowaty" to nie wiem czy inne określenie na ang. rough nie jest bardziej odpowiednie. Wydaje mi się, że "orientalny" to nie jest to samo co "wschodni", ale nie jestem pewien więc nie zmieniałem.
Możliwe, że to nie jest optymalne tłumaczenie ang. słowa rough. A co do wschodniego:
Prieto-Márquez i in., 2016A pisze:(...)and orientalis (Latin, eastern), in reference to the southeastern occurrence in North America of this hadrosaurid.
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: [opis] Eotrachodon

Post autor: nazuul »

Nie wiem dlaczego nie rozumiem idei tworzenia haseł z góry do rozbudowy. Może dlatego, że jak już się robi hasło, to wydaje mi się, że nalezy zrobić je kompletne (nie mylić z "wyczeprujące") choćby w stopniu minimalnym, jak te. Faktycznie wg mnie każde hasło powinno być sprawdzane, więc z góry powinno zostać oznaczone kategorią "do poprawy", albo "do weryfikacji". Jednak po pierwsze nikt poza mną nie sprawdza haseł a po drugie hasła z reguły nie są oznaczane jako "do weryfikacji". Kwarantanna to niewłaściwe określenie, bo sugeruje, że z upływem czasu będzie poprawa a jak wiadomo tak to nie działa. Jak widać na przykładzie tego hasła czy siostrznego Morelladon, nawet tak ubogie hasła wymagają weryfikacji.
Dobrze by było, jeśli będziemy się na błędeach uczyć. Tutaj wiele zmian wynikło z pominięcia istotnej publikacji (która wynika jak sądzę, z założenia, że tak nowy takson będzie w tylko nazywającej pracy, a wystarczyło np. wpisać nazwę do scholar.google.com), (?)zasugerowania się nazwą pliku ("maxilia"), a z czego wynika "rough" jako prymitywny, albo niedokładność etymologii (autorzy wyraźnie wskazali, że Trachodon to pierwszy hadrozauryd, więc to zapewne ważne), to nie mam pomysłów.
Co do "orientalis", to oczywiście wiem, co jest w źródle i co Ty wpisałeś, ale nie rozumiem, o co Ci chodzi podając ten cytat. Z opisu wywaliłem już "orientalny".
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: [opis] Eotrachodon

Post autor: szerman »

nazuul pisze:Nie wiem dlaczego nie rozumiem idei tworzenia haseł z góry do rozbudowy. Może dlatego, że jak już się robi hasło, to wydaje mi się, że nalezy zrobić je kompletne
Po co ta nonszalancja w Twojej wypowiedzi (od 2009 roku nie pierwszy raz zresztą)? Nie można już było tego po ludzku ująć typu "Wg mnie należy publikować kompletne, choć niekoniecznie do końca rozbudowane hasła"?
nazuul pisze:Kwarantanna to niewłaściwe określenie, bo sugeruje, że z upływem czasu będzie poprawa a jak wiadomo tak to nie działa. Jak widać na przykładzie tego hasła czy siostrznego Morelladon, nawet tak ubogie hasła wymagają weryfikacji.
Kwarantanna w " " ;) Kiedyś miałeś za złe, że nowo wrzucane hasła nie są oznaczone kategorią "do sprawdzenia".
nazuul pisze:Tutaj wiele zmian wynikło z pominięcia istotnej publikacji (która wynika jak sądzę, z założenia, że tak nowy takson będzie w tylko nazywającej pracy
Od tego 2009 roku dopiero to drugi przypadek tego typu, jaki pamiętam ;) Sorki i dzięki za poprawki.
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: [opis] Eotrachodon

Post autor: nazuul »

Bo ja wiem czy nonszalacja? Stwierdziłem, że czegoś "nie rozumiem" a Ty na to "dlaczego?" ;) , to odpowiedziałem ściśle na pytanie :lol:
Skoro opis oznaczyłeś jako do poprawy a na samej górze było, że "Hasło do rozbudowy", to stwierdziłem, że jest do poprawy bo wymaga rozbudowy, więc stwierdzam, że "Nie rozumiem idei tworzenia haseł z góry do poprawy (rozbudowy)."
"Kiedyś miałeś za złe, że nowo wrzucane hasła nie są oznaczone kategorią "do sprawdzenia"." - fakt. Jaka jest praktyka, to widzimy.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: [opis] Eotrachodon

Post autor: szerman »

nazuul pisze:Bo ja wiem czy nonszalacja? Stwierdziłem, że czegoś "nie rozumiem" a Ty na to "dlaczego?" ;) , to odpowiedziałem ściśle na pytanie :lol:
Niech Ci tym razem będzie :mrgreen: :lol:
nazuul pisze:Skoro opis oznaczyłeś jako do poprawy a na samej górze było, że "Hasło do rozbudowy", to stwierdziłem, że jest do poprawy bo wymaga rozbudowy, więc stwierdzam, że "Nie rozumiem idei tworzenia haseł z góry do poprawy (rozbudowy)."
Czasami wpisuję "do rozbudowy", "do sprawdzenia", "do ew. rozbudowy" - nie wiedziałem, że zrobi się z tego taki dym :P
"Mastodon sapiens"

ODPOWIEDZ