[opis] Huangshanlong

Wszystko o największych zwierzętach, jakie kiedykolwiek stąpały po Ziemi - "gadzich stopach"
Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

[opis] Huangshanlong

Post autor: Utahraptor »

Jako, że styczeń nie obfituje w nowe doniesienia naukowe, możemy nadrobić zaległości:
http://www.encyklopedia.dinozaury.com/i ... ngshanlong
Biologia, UW

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1925
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Re: [opis] Huangshanlong

Post autor: Danu »

W bazie dałem mu 18 m ? długości, bo M. youngi (~17 m i kość ramieniowa -83,5 cm), a M. constructus- (~19 m i kośc ramieniowa -97 cm).
Tribute to Dinosaurs 2020

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Re: [opis] Huangshanlong

Post autor: Utahraptor »

O, dzięki za informację :) , a skąd masz wymiary tych mamenchizaurów?
Biologia, UW

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1925
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Re: [opis] Huangshanlong

Post autor: Danu »

Wymiary kości są w bazie z pracki- Benson; Campione, Carrano, Mannion,Sullivan et al. (2014). "Rates of Dinosaur Body Mass Evolution Indicate 170 Million Years of Sustained Ecological Innovation on the Avian Stem Lineage"
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: [opis] Huangshanlong

Post autor: szerman »

Fajny dinek :) Praca Benson i in. powinna być zatem również w bibliografii.

Paul (2010) szacuje "Mamenchisaurus" youngi na 7 ton, albo raczej zamieszcza u siebie taką liczbę. Ciut większego, typowego M. constructus na jeszcze mniej - 5 t - więc może warto dopisać "ok. 5-7 t (?)" lub coś w tym stylu, bo po szacunkach Krzyśka Huangshanlong mieści się pomiędzy nimi pod względem długości.
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8241
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: [opis] Huangshanlong

Post autor: nazuul »

nie sprawdzam opisów jednopublikacyjnych, ale zauwazyłem to:

[[Jian-Dong Huang|...
Odwrotna kolejność (nie sądzę, żeby hasła te powstały i nawet, że powinny powstać)

zaktualizowałem Eomamenchisaurus, ale nie sprawdzałem co jest w pracy o Huangshanlong, bo mimo wielokrotych prób pdf się nie chce pobrać
jeszcze tylko zostało najcięższe: rewizja w ED Omeisaurus i zwłaszcza umieszczonego już Mamenchisaurus
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Re: [opis] Huangshanlong

Post autor: Utahraptor »

Tak, omeizaur i mamenchizaur to teraz główne wyzwania w tej kategorii.
Uważam linkowanie wszystkich nazwisk za pożyteczne. Nie ma sensu robić hasła o każdym współautorze opisu jakiegoś dinka, ale jak będziemy linkować wszystkich, to będzie wiadomo, które pojawiły się tylko raz, a które mają większy dorobek i hasło można im zrobić.
Biologia, UW

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: [opis] Huangshanlong

Post autor: szerman »

nazuul pisze:jeszcze tylko zostało najcięższe: rewizja w ED Omeisaurus i zwłaszcza umieszczonego już Mamenchisaurus
Najrozsądniej będzie poczekać na wyniki analizy mamenchizaurydów, bo pewnie z tych 2 haseł powstaną niejedne, "nowe" rodzaje. Poza tym jest w nich dużo pasztetu, opierałem się wówczas jeszcze w dużej mierze na DinoData - np. diagnozy będą do wywalenia, ale nie tylko.
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8241
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: [opis] Huangshanlong

Post autor: nazuul »

szerman pisze:
nazuul pisze:jeszcze tylko zostało najcięższe: rewizja w ED Omeisaurus i zwłaszcza umieszczonego już Mamenchisaurus
Najrozsądniej będzie poczekać na wyniki analizy mamenchizaurydów, bo pewnie z tych 2 haseł powstaną niejedne, "nowe" rodzaje.
idąc takim tokiem rozumowania, nie można nic robić w zauropodomorfach, skoro spisu kladogramów nie ma i zanosi się, że nie będzie w niedługim czasie. Ja myślę, że można doprowadzić do porządku o gatunkach, podając dane, które znalazłyby się w ewentualnych nowych hasłach rodzajowych, opierając się zwłaszcza na pracach je nazywających i na nowych, choć niekompletnych rewizjach, wskazanych np. w
http://encyklopedia.dinozaury.com/index ... nchisaurus
http://encyklopedia.dinozaury.com/index ... njiesaurus

Tak bym to widział: http://encyklopedia.dinozaury.com/index ... ldid=13037
szerman pisze:Poza tym jest w nich dużo pasztetu, opierałem się wówczas jeszcze w dużej mierze na DinoData - np. diagnozy będą do wywalenia, ale nie tylko.
no właśnie, pewnie sa to głównie nieaktualne diagnozy z oryginalnych prac, niekoniecznie sensowne już w trakcie ich sporządzania
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

ODPOWIEDZ