Rebbachizaurydy

Wszystko o największych zwierzętach, jakie kiedykolwiek stąpały po Ziemi - "gadzich stopach"
Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1925
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Rebbachizaurydy

Post autor: Danu »

Zauważyłem, przy okazji tego jak szerman poprawiał rebbachizaurydy w ED, że niektóre rozmiary są raczej nie prawidłowe.

Napisałem trochę tutaj o tym:
viewtopic.php?f=7&t=1078

na podstawie tego wątpie, żeby np Cathartesaura miała ledwie 12 m a Limayasaurus 15-18 skoro ich kości udowe są niemal identycznej długości, z kolei Rayososaurus w ED ma 20 m a jego udowa jest mniejsza od obu powyższych wypadałoby to uwzględnić.
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Rebbachizaurydy

Post autor: szerman »

Jeżeli możesz to zrób takie zestawienie: długość poszczególnych kości i oficjalne wymiarowanie dinków, wtedy się jakoś ujednolici :)

PS będę mieć więcej czasu to odpiszę na pytania Dina i nazuula w odpowiednich tematach (pewnie w sobotę, jutro mnie chyba nawet na minutę nie będzie - ale się porobiło!)
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1925
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Re: Rebbachizaurydy

Post autor: Danu »

No pisałem tam o tym w linku co podałem na samym dole. Oficjalne hmm... prawdę mówiąc nie widziałem nigdzie jakoby np Rayosasaurus miał mieć 20 m więc sam obliczyłem na około 15 m. Limayasaurus i 17 m to szacunek Novasa skoro jest kompletny w 85% zakładam, że szacunek jest prawidłowy, Cathartesaura też widziałem 17 m niestety nie pamiętam gdzie, natomiast to 12 m to jest Paula, ale sądze, że skoro kości udowe są niemal identyczne z Limayasaurus to ta opcja 17 m wydaje mi się bardziej wiarygodna.
Tribute to Dinosaurs 2020

ODPOWIEDZ