Wehikuł czasu

Luźne rozmowy paleontologiczne :)
rys. swordlord3d.deviantart.com
Regulamin forum
"Gniazdo raptorów" to otwarty, specjalny dział forum. Powstał z myślą o młodszych miłośnikach dinozaurów (i nie tylko ;) ). Służy luźnym dyskusjom na tematy paleontologiczne.
Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Wehikuł czasu

Post autor: szerman »

Gdyby wehikuł czasu istniał, to do jakiego miejsca w czasie chcielibyście się przenieść? :) Czy były to mezozoik - era dinozaurów? Czy może jeszcze dawniejsze czasy, kiedy światem rządziły płazy i prymitywne gady, albo jeszcze zanim życie wyszło na ląd? A może czasy po wyginięciu nieptasich dinozaurów - era kenozoiczna?

Gdybym miał wybierać, to albo późna jura Ameryki Północnej, albo koniec plejstocenu - który mógł być ciekawy nie tylko z powodu Megafauny...
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Re: Wehikuł czasu

Post autor: Danu »

Poźna Kreda, Ameryka Południowa :) chodź takich miejsc i okresów byłoby mnóstwo i nawet nie tylko prehistorycznych, historia czlowieka też jest pasjonująca.
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Wehikuł czasu

Post autor: nazuul »

Ciężko się zdecydować. Kambr, albo trochę wcześniej - ogólnie paleozoik. Środkowy trias też byłby OK.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
skrecu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1544
Rejestracja: 11 listopada 2007, o 20:04
Lokalizacja: Wrc

Re: Wehikuł czasu

Post autor: skrecu »

tylko i wyłącznie paleocen!!!!!! :D
"Somewhere, something incredible is waiting to be known" - C.Sagan

Janusz
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 142
Rejestracja: 4 stycznia 2013, o 12:41
Imię i nazwisko: Janusz Mermer

Re: Wehikuł czasu

Post autor: Janusz »

Trudna decyzja, każda epoka geologiczna jest ciekawa na swój sposób. Może fajnie by było udać się w te epoki i miejsca o których wiadomo najmniej? :wink:

A w przyszłość też można :lol: Zawsze fascynowało mnie zagadnienie ewolucji w przyszłości...

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Wehikuł czasu

Post autor: szerman »

Janusz pisze:A w przyszłość też można :lol: Zawsze fascynowało mnie zagadnienie ewolucji w przyszłości...
Heh, zapomniałem o tej opcji :lol: Też "można", pytanie tylko w jakie miejsce i za jaki okres czasu ;)
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
minmi
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 152
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 21:22

Re: Wehikuł czasu

Post autor: minmi »

Ojej, co za trudne pytanie :O Ale chyba najchętniej przeniósłbym się do ery paleozoicznej, zobaczyłbym rosyjską faunę Permu oraz Karbon Nowej Szkocji. A w przyszłości za jakies 250ma ma powstać nowa Pangea, więc chciałbym zobaczyć Europę w tym okresie.
Obrazek

Awatar użytkownika
elfik...
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 159
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 20:29
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Wehikuł czasu

Post autor: elfik... »

Podobnie jak Minmi - fauna permu, nie wiem czy rosyjska czy południowoafrykańska. Poza tym południowoamerykańska fauna paleogenu lub neogenu.

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Wehikuł czasu

Post autor: nazuul »

elfik... pisze:Podobnie jak Minmi - fauna permu, nie wiem czy rosyjska czy południowoafrykańska.
minmi pisze:Karbon Nowej Szkocji
nie lepiej udać się tam, skąd nie znamy skamieniałości? :)
Zresztą jeśli się już przenieść w czasie, to zabranie sprzętu do poróżowania (w terenie) nie powinno być trudne

kambr powinien być najbardziej informatywny
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
elfik...
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 159
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 20:29
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Wehikuł czasu

Post autor: elfik... »

Może i lepiej, ale z drugiej strony nie chciałbym się przenieść przypadkowo w środek oceanu

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Wehikuł czasu

Post autor: nazuul »

Pewnie, zakładam jednak, że dysponując technologią pozwalającą na podróżowanie w czasie, znalezienie się na środku oceanu czy przebycie w szybkim czasie ogromnych odległości nie będzie żadnym wyzwaniem.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

d_m

Re: Wehikuł czasu

Post autor: d_m »

Ja bym wcisnął dźwignię do oporu i przeniósł się w zamierzchłe czasy swojej młodości, gdy byłem jeszcze piękny i młody. :lol:

Awatar użytkownika
Troodon
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 75
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 08:55

Re: Wehikuł czasu

Post autor: Troodon »

A ja, to dla odmiany wybrałbym się do pradawnej Polski, aby zobaczyć jakie jeszcze nieodkryte zwierzęta żyły na terenie dzisiejszej Polski.
Tylko okres czasu... hmmm... Polska była przez dłuższy czas zalana wodą, więc bałbym się żeby mnie do wody nie wyrzuciło :lol:
Na przykład do jury, ewentualnie kredy, choć nie wiem czy nie byłaby zalana wodą. No i oczywiście w czasy smoka z Lisowic.
Nie ukrywam że ja także chciałbym zobaczyć tyranozaura, ale z bezpiecznej odległości :P
Żaden dinozaur nie był idealny. Jeden ustępował drugiemu w jednym, ale jednocześnie przewyższał go w drugim. Tak natura stworzenia zaplanowała -Ja.

Awatar użytkownika
Eryk Sroka
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 195
Rejestracja: 9 kwietnia 2013, o 19:40
Lokalizacja: Piorunka

Re: Wehikuł czasu

Post autor: Eryk Sroka »

Czasy gdy Lady gag nie była sławna i za bilety na jej koncert w barze trzeba było płacić 2 dolce może bym usłyszał te niewydane piosenki co jeszcze nie wyciekły ;_;

<posty połączone>
minmi pisze:Ojej, co za trudne pytanie :O Ale chyba najchętniej przeniósłbym się do ery paleozoicznej, zobaczyłbym rosyjską faunę Permu oraz Karbon Nowej Szkocji. A w przyszłości za jakies 250ma ma powstać nowa Pangea, więc chciałbym zobaczyć Europę w tym okresie.
Piękny podpis ;_;
Obrazek

Awatar użytkownika
minmi
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 152
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 21:22

Re: Wehikuł czasu

Post autor: minmi »

Zabrałbym się z tobą :lol: I dziękuję, twój również :mrgreen:
Obrazek

Tyranosaurus
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 49
Rejestracja: 4 maja 2013, o 12:40
Imię i nazwisko: Oskar Kotowicz
Lokalizacja: Jarchlino

Re: Wehikuł czasu

Post autor: Tyranosaurus »

Koniec jury, Ameryka Północna a dokładniej stan Utah. :D
Dinozaury.com jest super; Ja

Awatar użytkownika
Krzysztof
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 962
Rejestracja: 14 marca 2006, o 15:30
Imię i nazwisko: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wehikuł czasu

Post autor: Krzysztof »

Koniec kredy- obejrzeć zagładę dinozaurów- spadająca kometa o wielkości 10km była imponująca o sile uderzenia 100 bomb atomowych.
Wybuchy wulkanów,pył wulkaniczny, anomalie atmosferyczne, 5km wys fale tsunami i trzęsienia ziemi- to wszystko było imponujące i każdy by chciał to zobaczyć na własne oczy.

Awatar użytkownika
Jakub02122003
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 11
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, o 12:18
Imię i nazwisko: Jarek Adamus
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wehikuł czasu

Post autor: Jakub02122003 »

ciekawy by był początek triasu i środkowa/późna kreda Afryka

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Wehikuł czasu

Post autor: szerman »

Krzysztof pisze:Koniec kredy- obejrzeć zagładę dinozaurów- spadająca kometa o wielkości 10km była imponująca o sile uderzenia 100 bomb atomowych.
Lepiej byłoby liczyć w ładunkach wodorowych, bo "zwykłe" atomówki słabawe są ;)
Obrazek
Krzysztof pisze:Wybuchy wulkanów,pył wulkaniczny, anomalie atmosferyczne, 5km wys fale tsunami i trzęsienia ziemi- to wszystko było imponujące i każdy by chciał to zobaczyć na własne oczy.
Właśnie przede wszystkim te fale chciałbym zobaczyć. Kiedyś szukałem w necie jakiś potwierdzonych danych na temat największych fal historycznych, o ile dobrze pamiętam to największa miała mieć fala u wybrzeży Japonii w okolicach XIX w. (bodaj ok. 60-90 m). To potwór, a pewnie zdarzały się w przeszłości większe (kilkusetmetrowe, wyższe?) fale.
"Mastodon sapiens"

AlbertoRaptor
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 150
Rejestracja: 18 lutego 2010, o 22:29
Imię i nazwisko: Aleksander Wiśniewski
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wehikuł czasu

Post autor: AlbertoRaptor »

Północna Afryka (dzisiejsze Maroko), "Środkowa" Kreda (100-95 ma)
Byłbym ciekawy jak wyglądał Spinosaurus i jaki prowadził tryb życia. Koniecznie zobaczyłbym jeden z moich ulubionych dinozaurów karcharodontozaura oraz na jakie zdobycze polował. Warto by było zobaczyć zauropody oraz krokodylomorphy. Nie wolno zapomnieć o środowisku jakie panowało w tym okresie.

ODPOWIEDZ