Forum Dinozaury.com
http://forum.dinozaury.com/

Wasze własne prehistoryczne stworzenia?
http://forum.dinozaury.com/viewtopic.php?f=69&t=5439
Strona 1 z 1

Autor:  Troodon [ 16 czerwca 2013, o 18:08 ]
Tytuł:  Wasze własne prehistoryczne stworzenia?

Czyż kiedy byliśmy młodsi (a może do teraz) wymyślaliśmy własne dinozaury? Swoje własne dziwaczne nazwy? Ja pamiętam swoje dwa stworzenia.
Pierwszy to Tyrannofelis (stworzony na podstawie dinofelisa)
Jego nazwa oznacza tyle co ,,kotowaty tyran''
Był co najmniej dwa razy większy od smilodona. ,,Mierzył'' 6 metrów długości i ważył około 400 kilogramów. W przeciwieństwie do smilodona należał do rodziny kotowatych, a jego kły osiągały 25 cm. długości.
Następny to: Tyrannospinus. Jego nazwa znaczy tyle co (chyba) ,,Kolczasty tyran'' Mierzył do 20 metrów długości (w pełni wyrośnięty osobnik) oraz 5-6 metrów wysokości bez żagla. Z żaglem około 7-8 metrów. Ważył 8 ton.
Łączył cechy spinozaura i tyranozaura. Miał jednocześnie duże mięśnie i był dość szybki. Jego czaszka była długa, lecz masywna i nie tak ,,cienka'' jak u spinozaura. Zęby były większe niż u normalnego tyranozaura, a czaszka mierzyła więcej niż u spinozaura. Posiadał także żagiel, a jego przednie łapy były długie i silne. Pazur na przedniej łapie miał około pół metra (ten największy).
Oprócz tego jeszcze był Polazaur (Polski jaszczur). Występował w polsce i łączył cechy ceratopsa, ankylozaura (nie miał tak ciężkiego pancerza jak ankylozaur), a do tego miał dłuższe tylne nogi co pozwalało mu chodzić raz na dwóch, raz czterech nogach. Ogon pełnił funkcję bicza, buławy i kolców jak u stegozaura.

Autor:  szerman [ 16 czerwca 2013, o 18:20 ]
Tytuł:  Re: Wasze własne prehistoryczne stworzenia?

Troodon napisał(a):
Czyż kiedy byliśmy młodsi (a może do teraz) wymyślaliśmy własne dinozaury?

Tak, coś mi się przypomina...:
viewtopic.php?f=26&t=5291

Ale nie polecam na przyszłość takich kawałów... :P

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/