KrĂłl mĂłrz i oceanĂłw

Dyskusje na temat gadów kopalnych (oprócz dinozaurów).
krzysiek10ar
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 40
Rejestracja: 10 września 2008, o 21:11

KrĂłl mĂłrz i oceanĂłw

Post autor: krzysiek10ar »

Teraz chciałem kontynułować swój poprzedni, lecz zamknięty temat pliozaur i mozazaur. Mam pytanie do moderatora dlaczego zamknął mi poprzedni temat przeciż chyba możne się spytać. Często w encyklopediach pisze np przy tyranozaurze, że był to nagrożniejszy drapieżnik swoich czasów lub na świecie, lecz nigdy to nie pisało o morskich dropieżnikach. Co do koloru dinozaurów to prawda raczej nie da się tego zbadać, ale siłę danego gada można wywnioskować z kości. Czaszka pliozaura miała 2 metry długości i na zuchwie było ułożonych 30-34 par zębów co daje mu przewagę. Zaś u basilozaura i mozazaura daje przewagę zwrotność, ponieważ miały węzowate kształty (nie zaprzeczam że megalodon i pliozaur też nie byly zwrotne). Każdy z tych drapieżników prawdopodobnie królował w swoich czasach. Ale który był najgrożniejszy??

Awatar użytkownika
hanys
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1012
Rejestracja: 24 lipca 2008, o 14:37
Lokalizacja: beWYRYhills

Post autor: hanys »

Ale który był najgrożniejszy??
Najgroźniejszy to pojęcie względne, dla mszyc jest biedronka, a dla sarny ryś (tak dla przykładu), dla człowieka ani pliozaur ani mozazaur nie bedzie bo ich nigdy nie spotkał. Jeśli chodzi o mozazaura to od niego wiekszy byl Hainosaurus
Takie pytania nie mają sensu tak samo twierdzenie, że tyranozaur to najgroźniejszy stwór wszech czasów

krzysiek10ar
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 40
Rejestracja: 10 września 2008, o 21:11

Post autor: krzysiek10ar »

Po pierwsze hajnozaur był powolny i dlatego na króla się nie nadaje, a po drugie był tylko dłuższy, a waga ta sama.

Awatar użytkownika
hanys
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1012
Rejestracja: 24 lipca 2008, o 14:37
Lokalizacja: beWYRYhills

Post autor: hanys »

krzysiek10ar pisze:Po pierwsze hajnozaur był powolny i dlatego na króla się nie nadaje, a po drugie był tylko dłuższy, a waga ta sama.
na wiki tak pisze a mowiłeś że jej nie lubisz
It was one of the largest mosasaurs, reaching lengths of up to 15 meters (49 ft) which made it a top predator of the Late Cretaceous. These animals may have preyed on turtles, mosasaurs, plesiosaurs, pterosaurs, cephalopods, sharks and fish.
z angielskiej, ale ja jej ufam

Awatar użytkownika
Tomasz
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2172
Rejestracja: 30 października 2006, o 15:16
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Tomasz »

Poprzedni temat został zamknięty ponieważ, tak jak to już pisał hanys: "Najgroźniejszy to pojęcie względne", między innymi, że te dinozaury żyły w dużych odstępach czasu w różnych częściach świata. Nawet jakby się spotkały to i tak zapewne większy i silniejszy przegonił by tego drugiego.

Temat zamykam.
Tomasz Sokołowski

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

Zablokowany