Beinosaurus-czy słyszeliście?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z pasjonującym światem dinozaurów, tutaj znajdziesz pomoc.
rys. K. Dupuis
Awatar użytkownika
Zbiczek
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 40
Rejestracja: 15 marca 2006, o 10:47
Lokalizacja: Szprotawa

Beinosaurus-czy słyszeliście?

Post autor: Zbiczek »

Oglądając materiały dodatkowe filmu Jurassic Park dowiedziałem się o dziwnym dinozaurze, który nazywa się BEINOSAURUS CRICHTONI i został chyba odnaleziony w Chinach . Czy słyszał ktoś o nim? Dinozaur ten otrzymał drugi człon nazwy - Crichtoni na cześć Michaela Crichtona, twórcy książki Park Jurajski.

d_m

Post autor: d_m »

W internecie pojawia siÄ? nazwa Bienosaurus crichtoni (patrz wywiad z Michaelem Crichtonem: http://www.crichton-official.com/speech ... ote06.html), ale w oficjalnych nazwach dinozaur??w funkcjonujÄ? Bienosaurus lufengensis Dong, 2001 i Crichtonsaurus bohlini Dong, 2002. WyglÄ?da wiÄ?c na to, ??e paleontolog Dong zmodyfikowa?? plan uhonorowania Crichtona.

Jasiek123
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 2
Rejestracja: 7 lipca 2013, o 11:56

Re: Beinosaurus-czy s??yszeli??cie?

Post autor: Jasiek123 »

Słyszałem kiedyś o tym dinozaurze, jak na Swoja rodzinę dinozaurów był mały(metr i 3 kilogramy wagi).
Jestem tu nowy

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Beinosaurus-czy słyszeliście?

Post autor: nazuul »

"Beinosaurus crichtoni" nie istnieje, ta nazwa pojawia się w całym necie tylko w tym temacie.
Istnieje za to Bienosaurus lufengensis, który miał się nazywać Bienosaurus crichtoni (Olshevsky, DML 2001). "Beinosaurus" to zapewne zniekształcona nazwa Bienosaurus. Zresztą Bienosaurus to chyba nomen dubium (Irmis i Knoll, 2008, N. Jb. Geol. Paläont. Abh. 247: 117–128).
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

ODPOWIEDZ