Systematyka DinozaurĂłw

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z pasjonującym światem dinozaurów, tutaj znajdziesz pomoc.
rys. K. Dupuis
chupacabra
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 4
Rejestracja: 24 października 2007, o 06:54
Lokalizacja: KrakĂłw

Systematyka DinozaurĂłw

Post autor: chupacabra »

Interesuje mnie dokładna systematyka dinozaurów, przede wszystkim - kto jest autorem systematyki używanej w serwisie dinozaury.com, a także inne wcześniejsze (historyczne) podziały. Z tego co wiem dużo pozmieniało się w świecie zwierząt w ostatnich latach. Interesuje mnie także umiejscowienie systematyki dinozaurów oraz innych "zaurów" w gromadzie gadów. Jeśli ktoś mógłby zamieścić dokładne info na forum albo podać linki - będę bardzo wdzięczny. Przyznaję się, że jestem początkujący na tym forum.

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=1016 :wink:

BTW, watek proponuje kontynuowac w tym miejscu.
Poza tym witam na forum...

chupacabra
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 4
Rejestracja: 24 października 2007, o 06:54
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: chupacabra »

Tak, ale nadal nie widzę tam autorów systematyki (poza oczywiście - bardzo dobrze zrobionym podziałem Daniela i Madzi 2007). Chodziło mi NIE o klasyfikacje, a różne modele systematyczne - jak np dot. większych taksonów - np Woese, Cavalier smith - z datami.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 962
Rejestracja: 14 marca 2006, o 15:30
Imię i nazwisko: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Krzysztof »

chupacabra pisze:Tak, ale nadal nie widzę tam autorów systematyki (poza oczywiście - bardzo dobrze zrobionym podziałem Daniela i Madzi 2007). Chodziło mi NIE o klasyfikacje, a różne modele systematyczne - jak np dot. większych taksonów - np Woese, Cavalier smith - z datami.
Daniel Madzia a nie żaden Daniel i Madzia - chyba coś Ci się pomyliło.

chupacabra
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 4
Rejestracja: 24 października 2007, o 06:54
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: chupacabra »

Rzeczywiście - Daniel Madzia - przepraszam - jednak naprawdę polegam na tym portalu w sprawie rozwiązania mojego problemu. jeśli ktoś więc ma jakiś podział wraz z autorem - proszę o zamieszczenie.

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

chupacabra pisze:Rzeczywiście - Daniel Madzia - przepraszam
:mrgreen: :wink:
chupacabra pisze:jednak naprawdę polegam na tym portalu w sprawie rozwiązania mojego problemu. jeśli ktoś więc ma jakiś podział wraz z autorem - proszę o zamieszczenie.
Tutaj i tutaj powinienes znalezc, co szukasz. Na tych stronach jednak nie znajduja sie wszystkie taksony, wiec bedziesz jeszcze musial szukac na innych stronach... Oczywiscie zalezy od Twoich wymagan.

chupacabra
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 4
Rejestracja: 24 października 2007, o 06:54
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: chupacabra »

dzięki - o to mi chodziło ;)

Nie pisz, takich krótkich postów.Do wyrażania takich, myśli służy prywatna wiadomość. Krzysztof

No nie przesadzajmy! Czupacabra zadał pytanie, otrzymał odpowiedź, podziękował. To nie jest nabijanie postów! Dawid
P.S. Krzysztofie - przez przypadkowe wstawianie przecinków bardzo ciężko zrozumieć Twoje zdania.

ODPOWIEDZ