Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 19 lutego 2018, o 18:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Akwarystyka
PostNapisane: 20 lutego 2010, o 16:47 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Elos pochwalcie się obsadami swoich akwariów!! Moje:
Zbiornik-240l
Obsada-
-2x Pielęgnice Severum
-1x Trzciniak
-2x Skalary
-Pyszczaki ( nie liczyłem)
Rośliny- liściaste i żeby nie powiedzieć iglaste :wink: podobne do skrzypów polnych itp.
Ozdoby:Korzenie,Napowietrzacz
Podłoże: Żwir Akwarystyczny
Filtr: Aquael FUN 3
Grzałka: Aquael
(MoĹźecie jeszcze dodac cos od siebie)
POZDRAWIAM :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2010, o 21:47 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

To ja też się pochwalę. Cały sklep zoologiczny. Ok 30 akwariów, w tym morszczyzna. Najróżniejsze ryby amerykańskie, azjatyckie i afrykańskie. Plus terrarystyka:gady, płazy i pajęczaki. Plus woliera: sierściuchy i ptaszarnia.

Przechodowane: ok700 gatunków ryb, 45 gatunków gadów, 10 gatunków płazów, ok 60 gatunków pajęczaków, ok 30 gatunków owadów, 4 gatunki wijów, 14 gatunków skorupiaków. Ptaki i ssaki nie policzone.

Dyplom pielęgniarza zwierząt egzotycznych, praktyki w ogrodach zoologicznych w Poznaniu i Berlinie.

Obecny stan domowej fauny: Dwa gekony lamparcie i dwie jeżynki afrykańskie Gilgotka i Kolcodupka :D

Pochwaliłem się

Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2010, o 12:27 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Imię i nazwisko: Marcin Szermański
Właśnie planuję reaktywację mojego akwarium (75 l), które przez remont musiałem zlikwidować niecałe 2 lata temu. Mieszkały w nim:
- rak marmurkowy (wiele razy mi się sam okocił, z tego jeden się odchował i sam też miał młode :))
- stadko neonĂłw Inessa (ok. 11)
- parkę zbrojników niebieskich (popularne glonojadki, kilka razy samica złożyła ikrę, niestety kilkudniowy narybek posłużył za żywy pokarm, bo nigdy nie zdążyłem przenieść młodych do kotnika)
- 2 parki prętnika karłowatego
- mój ulubiony sum fosylis (15 cm długości, niestety został po 4 latach oddany koledze, bo miał słabość do neonek... a akwarium bez niego to jak Park Jurajski bez tyranozaura :lol: )
- 4 kiryski spiĹźowe
- bardzo pożyteczny ślimak Ampullarius

Jak byłem mały to miałem większe akwarium (w sumie mój tata) ok. 120l. Rybek było więcej pod względem ilościowym i jakościowym, nie będę ich może wymieniał prócz tych, które się rozmnażały:
- gupiki :roll:
- molinezja ostropyska
- skalar
- mieczyk Hellera
- o ile dobrze kojarzę to także danio pręgowane

Kahless napisał(a):
To ja też się pochwalę. (...)
Pochwaliłem się

Też bym tak chciał :mrgreen:

Kahless napisał(a):
Przechodowane: ok700 gatunkĂłw ryb

Więc pewnie miałeś do czynienia z arowaną? Możesz mi napisać PW do jakiego akwarium nadaje się 10-centymetrowa arowana? Na każdej stronce jest napisane inaczej, choć prawie wszędzie minimum 200l.

Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2010, o 15:34 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Dam Ci radę szerman nie przerybiaj tak akwarium jak dotychczas bo potem rybki naprawdę są brzydkie i zdeformowane :? Wiem bo sam miałem zdeformowane kirysy i pielęgnice Meeka :?

Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2010, o 16:06 
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur

Przerybione akwarium to jedno, a zła kondycja i deformacje to drugie. Wielokrotnie w czasach gdy próbowałem rozmnażać niektóre gatunki (zbrojniki, kiryski, danio, brzanki itd) w małym akwarium przebywało kilkadziesiąt młodych podrostków np. danio czy brzanek, które były w b. dobrej kondycji, pięknie przy tym wybarwione. W praktyce przyjęto, by nie przerybiać baniaków ze względu na czysto etyczny komfort ryb, jak i to, że przy wielu osobnikach w małym akwarium filtracja musi być mega wydajna. Przy niektórych gatunkach w zbyt małych baniakach w grę może wchodzić kanibalizm, podgryzanie płetw itp.

Ja posiadam obecnie tylko jeden zbiornik, 123l (110x28x40) akwarium "azjatyckie" z obsadą: 16 brzanek sumatrzańskich, 1+2 prętnika karłowatego, 4 szczupieńczyki oraz 4 (niezbyt azjatyckie) zbrojniki niebieskie. Wystrój stanowią korzenie oraz gęsta roślinność (nurzańce, zwartki, hygrofilie). Niestety z powodu zastosowania pod żwirek ziemi ogrodowej przy ostatnim restarcie akwarium, obecnie przechodzę plagę glonów. Jeśli zaś chodzi o terrarystykę to posiadam obecnie: 3 gekony murowe, samicę B. vegans, karaczany szare i madagaskarskie, 4 pływaki żółtobrzeżki, kruszczyce afrykańskie oraz wija olbrzymiego ;)

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2010, o 19:26 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

BartoszS napisał(a):
Dam Ci radę szerman nie przerybiaj tak akwarium jak dotychczas bo potem rybki naprawdę są brzydkie i zdeformowane :? Wiem bo sam miałem zdeformowane kirysy i pielęgnice Meeka :?

Zbyt długo się tym zajmowałem, by doprowadzić do takiego stanu ;) Jeżeli przyjąć, że 1 cm ryby przypada na 1 litr akwarium (w najgorszym przypadku i dla ryb stosunkowo mało wymagających), to:
75-15(sum)-2x11(neony)-4x4(prętniki)=26 litrów zapasu (ryby o łącznej długości 26 cm). Brałem tylko pod uwagę ryby pływające w otwartej toni wodnej (co prawda sum częściej był na dnie ale również śmigał czasami w środkowych partiach, więc go liczyłem), kiryski i zbrojniki to ryby typowo bentosowe. Poza tym miałem nowy filtr przeznaczony do 100-litrowych akwariów, więc kolejny spory zapas :) Co więcej, rozmnażały się w nim zbrojniki i rak, więc chyba było OK.

Tomasz napisał(a):
Niestety z powodu zastosowania pod żwirek ziemi ogrodowej przy ostatnim restarcie akwarium, obecnie przechodzę plagę glonów.

Zbrojniki niebieskie jakie masz tu nie pomogą, tylko ich młode chętnie jedzą glony, dorosłe już nie bardzo. Jak jeszcze je nauczysz pobierania pokarmów w tabletkach (tak było u mnie :? ), to już nie zobaczysz ich 'pracujących' na szybie zbiornika ;) Polecam tego pana:
Obrazek
Gibiceps jest ładniejszy (zamiast kropek cętki, okazała płetwa grzbietowa) i co najważniejsze, nie jest tak wybredny jak zbrojnik niebieski! Chętniej wcina glony, tyle że jest parokrotnie droższy i chyba większy - musiałbyś zrezygnować z paru rybek, bo jest bardziej wymagający. Ślimaczek Ampullarius też bardzo pożyteczny w zwalczaniu glonów, warto zainwestować kilka złotych w ich małe stadko :)

Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2010, o 20:06 
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur

szerman napisał(a):
Jeżeli przyjąć, że 1 cm ryby przypada na 1 litr akwarium (w najgorszym przypadku i dla ryb stosunkowo mało wymagających)

Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż nie o samą długość chodzi. Prawie półmetrowy gibiceps czy plekostomus to nie to samo co cztery 12 centymetrowe zbrojniki. Akwaryści z podstawowym doświadczeniem powinni potrafić ocenić ile i jakie ryby nadają się do danego akwarium.

szerman napisał(a):
droższy i chyba większy

Nie chyba tylko na pewno ;) Gibicepsy osiągają nawet do 60 cm, co niestety wyklucza je z pośród zwierzątek które mogłyby pomóc mi w moim akwarium z glonami. Ampularie niejednokrotnie kupowałem, jednak szybko ginęły, pozostawiając puste muszle na dnie lub wśród roślinności. Nie mam do nich szczęścia. W zamian za to w zbiorniku posiadam odmianę większego zatoczka osiągającego do 3 cm - na całe szczęście nie mnoży się tak szybko jak mniejszy krewny. Trochę glonów wcinają jednak w pełni zadowolony nie jestem.

Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2010, o 20:21 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Tomasz napisał(a):
szerman napisał(a):
Jeżeli przyjąć, że 1 cm ryby przypada na 1 litr akwarium (w najgorszym przypadku i dla ryb stosunkowo mało wymagających)

Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż nie o samą długość chodzi. Prawie półmetrowy gibiceps czy plekostomus to nie to samo co cztery 12 centymetrowe zbrojniki.

Oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku - dwie 25 centymetrowe ryby nie mogą być w 50 l akwarium, jak wynika z tego popularnego przelicznika, ryba musi zakręcać swobodnie w zbiorniku i mieć dużo wolnego miejsca do pływania, nawet jeśli nie jest silnie terytorialna ;)

Tomasz napisał(a):
W zamian za to w zbiorniku posiadam odmianę większego zatoczka osiągającego do 3 cm - na całe szczęście nie mnoży się tak szybko jak mniejszy krewny. Trochę glonów wcinają jednak w pełni zadowolony nie jestem.

Glonojad syjamski, myślę że gabarytowo będzie dobry.

Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2010, o 15:48 
Dewoński labirintodont
Dewoński labirintodont

Imię i nazwisko: Tomasz Glowienke
szerman napisał(a):
Polecam tego pana:
Obrazek
Gibiceps...

Zbrojniki w ogóle są bardzo ładnymi rybami. Gibiceps jest też bardzo ładnym zbrojnikiem. Mój ulubiony to Ancistrinae.
Akwarium miałem, teraz je zlikwidowałem, ale w przyszłości planuje kupić większe. A gibicebsy także hodowałem, bardzo fajne rybki.

Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2010, o 17:03 
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur

Przyszły paleontolog napisał(a):
MĂłj ulubiony to Ancistrinae.

Przyjęto by wśród mniej znanych zbrojników używać numerów porządkowych, czyli w przypadku "Green Pleco" będzie to L200 ;) Czytałem trochę na forach akwarystycznych o tej rybce. Bardzo ładna, aczkolwiek droga i rzadka.

Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2010, o 21:31 
Dewoński labirintodont
Dewoński labirintodont

Na zbrojnikach co nieco się znam. Hodowałem także glonojada albinosa, zbrojnika niebieskiego oraz sumika z gatunku Platydoras Costatus.
A ten artykuł do którego podałem link sam napisałem 8) .

Tytuł: Re: Akwarystyka
PostNapisane: 13 kwietnia 2012, o 17:26 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

A jak podoba wam się poskoczek mułowy ?
http://www.youtube.com/watch?v=KurTiX4FDuQ
Jak dla mnie wspaniała ryba, ale trochę wymagająca, jeżeli chodzi o wielkość zbiornika (wiadomo, terytorializm).

PostNapisane: 22 kwietnia 2012, o 12:58 
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec

Imię i nazwisko: Przemysław Puszkiewicz
Wszystkie zbrojniki to co najmniej do akwarium na 100cm długie bo inaczej się męczą, po za tym bardziej brudzą niż czyszczą. Jak chcecie mieć prawdziwych glonożerców to polecam babki albo otoclinusy. Ja obecnie mam akwa 190l (towarzyskie ale będę je likwidował i zmniejszał) niedawno miałem jeszcze krewetkarium 20l i Tajlandię 112l ale musiałem się wyprowadzać no i polikwidowałem, a całkiem kiedyś to Malawi też w 190l. No i jestem zwolennikiem akwariów low - tech, chociaż eksperymentuję i kombinuję z hybrydami. Teraz mam zamiar trochę modliszki potrzymać.

Who the 'eck do I think I am.

PostNapisane: 22 kwietnia 2012, o 20:44 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Zbrojnik to bardziej brudzą niż czyszczą, głównie dlatego, że mają intensywną przemianę materii, a starszym nie wystarczają glony i trzeba je dokarmiać np. szpinakiem czy specjalnymi pokarmami dla ryb roślinożernych.
Ostatnio tak rozmyślałem i doszedłem do wniosku, że karmienie ryb akwarystycznych płatkami, granulkami czy tabletkami (ogólnie: pokarmem suchym) jest nienaturalne. Wcześniej mając akwaria karmiłem zarówno pokarmem żywym, mrożonym jak i suchym. Teraz myślę o powrocie do akwarystyki (ale może czegoś mniej ekscentrycznego niż poskoczki) i próbie karmienia ryb wyłącznie pokarmem żywym i mrożonym. Rybom, które wymagają dodatku pokarmu roślinnego w diecie/roślinożernym podawałbym np. szpinak, sałatę, glony (wyhodowane w słoiku na parapecie), drobno posiekane rośliny wodne.
W rybach mam pewne doświadczenia, bo jakieś cztery lata się akwarystyką zajmowałem, potem przyszła do akwarium niewyjaśniona zaraza i obsada popadała.
Co to było ? Do tej pory nie wiem. Objawów żadnych nie było. Zarybienie, parametry wody (temperatura, pH, twardość itp.), karmienie, obsada, urządzenie zbiornika było zgodne z normami.

PostNapisane: 22 kwietnia 2012, o 21:21 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Puszkin napisał(a):
Wszystkie zbrojniki to co najmniej do akwarium na 100cm długie bo inaczej się męczą, po za tym bardziej brudzą niż czyszczą. Jak chcecie mieć prawdziwych glonożerców to polecam babki albo otoclinusy.
Dawid Mika napisał(a):
Zbrojnik to bardziej brudzą niż czyszczą, głównie dlatego, że mają intensywną przemianę materii, a starszym nie wystarczają glony i trzeba je dokarmiać np. szpinakiem czy specjalnymi pokarmami dla ryb roślinożernych.

Nie wszystkie "zbrojnikokształtne" zachowują się tak, jak piszecie, mimo, że większość ludzi uważa że każdy "glonojad" żywi się wyłącznie glonami i to z dużym efektem. Owszem, im większe dla nich akwarium tym lepiej. Gibiceps to bardzo efektowny glonek, który jest o wiele bardziej skuteczny od zwykłego glonka (zbrojnik niebieski). Potwierdza to także mój kumpel, któremu sędziwy już dość gibiceps (ładnych parę lat już ma) dzielnie walczy z glonami na szybach i korzeniach. A zbrojniki niebieskie żywią się wyłącznie glonami tylko wtedy, gdy są młode. Im starsze to tym bardziej się przerzucają na inny pokarm. Co prawda niby skrobią szyby i resztę akwarium, ale niewiele z tego wynika. Gdy wrzucałem 1 tabletkę dla 4 kirysków spiżowych i 1 suma fossylisa, to nierzadko samiec zbrojnika się do niej dobierał i reszta (nawet sum) patrzyła jak ich kolacja jest konsumowana przez glonka. Jego samica za to - pewnie też temu, że mniejsza - nie była na tyle odważna.
Plusem zbrojników niebieskich jest to, że się łatwo rozmnażają :) Mi ta parka kilka razy (a pewnie i więcej, ale tyle razy zauważyłem) składała ikrę i miałem młode. Tyle, że ich sam nie dokarmiałem i ginęły, zresztą inne rybki na nie polowały. Ale samiec dzielnie ich bronił, póki jeszcze nie były wyklute z jajeczek i póki jeszcze nie opuszczały korzenia.
Inną rybką lepiej radzącą sobie z glonami jest kosiarka, ale nigdy mi się nie podobała, więc nigdy jej nie miałem. Co ciekawe, rybką która w razie konieczności jest w stanie co nieco pocmokać glony jest także... molinezja ostropyska :)

PostNapisane: 23 kwietnia 2012, o 17:50 
Dewoński labirintodont
Dewoński labirintodont

Dawid Mika napisał(a):
A jak podoba wam się poskoczek mułowy ?
http://www.youtube.com/watch?v=KurTiX4FDuQ
Jak dla mnie wspaniała ryba, ale trochę wymagająca, jeżeli chodzi o wielkość zbiornika (wiadomo, terytorializm).

Piękny jest :) http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=27681

PostNapisane: 17 grudnia 2012, o 10:20 
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec

Jeżeli masz małe akawarium- lepiej odpuścić,ten gatunek faktycznie wymaga sporo przestrzeni. Prezentuje się naprawdę bardzo ładnie,ale nie każdy może sobie na nią pozwolić:)

PostNapisane: 24 stycznia 2013, o 21:58 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

Miałem kilka takich łobuziaków, co ciekawe trzymałem je w akwaterrarium razem z krabikami.

PostNapisane: 24 stycznia 2013, o 22:06 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Właśnie będę sobie chyba na nowo zakładał akwarium 66 litrów. Skład: Kilka/kilkanaście krewetek red cherry, 1-2 krewetka filtrująca, 9-11 neonek Innesa, jakieś kiryski albo piskorki (sztuk 5), parka molinezji (trochę cmokają glony i dostarczają co 2 miesiące żywego pokarmu), jakiś glonojad (ale raczej nie zbrojnik niebieski, mimo że mi się kiedyś fajnie rozmnażały, za agresywny - może kosiarka? a może i 2). Już chyba i tak za dużo, muszę to dobrze przeliczyć.

Myślę też o bojowniku, ale martwię się o skoriupaki. Raczek marmurkowy nie dałby sobie w kasze dmuchać, ale te boroki nie mają szczypiec...

PostNapisane: 24 stycznia 2013, o 22:15 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

Mała podpowiedź - nie mieszaj rybek z różnych rejonów świata, będzie kaszana zawsze - prędzej czy później. Krewetki super sprawa, jak wrzucisz ich kilkanaście to Ci obczyszczą zbiornik z większości glonów lepiej niż jakikolwiek glonojad. Jeśli chodzi o kosiarki - mendy rosną sporawe, z wiekiem robią sie podłe i zjadają rośliny. Ja zrobiłem kilka zbiorników Azjatyckich w których z powodzeniem żyły bojowniki razem z krewetkami (ale własnie minimum 60 l). Podstawą jest dobra obsada roślinna - ja wrzucałem korzonki obrośnięte mchami i paprociami. krewetki miały się gdzie chować oraz mnożyć a i ładnie to wyglądało. Piskorki to tak naprawdę małe bocje - mogą Ci wyżerać młode krewetki a wręcz na pewno to zrobią. Ładnie wygląda połączenie krwetek z małymi razborami (sporo gatunków, ładne kolory chociaż nie tak atrakcyjne jak neony) i bojownikiem. A jak chcesz ciekawostkę nieszkodliwą i atrakcyjną to polecam krewetki Atya, są filtratorami a osiągają rozmiary raczków i mają bardzo fajne szaro-błękitne ubarwienie.

PostNapisane: 24 stycznia 2013, o 22:28 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Dzięki za rady :)
Kahless napisał(a):
Ładnie wygląda połączenie krwetek z małymi razborami (sporo gatunków, ładne kolory chociaż nie tak atrakcyjne jak neony) i bojownikiem.

Widziałem kiedyś świetne akwarium z ok. 20-30 razborami klinowymi + bordowy bojownik :) Od tego czasu zaczęły mi się razbory podobać, ale nie ma to jednak jak neon. Tylko czy one nie zapadają wciąż na swoją przewstrętną chorobę, która niszczy 90% życia w zbiorniku? Jak miałem kilka lat to tak miałem...

Kahless napisał(a):
A jak chcesz ciekawostkę nieszkodliwą i atrakcyjną to polecam krewetki Atya, są filtratorami a osiągają rozmiary raczków i mają bardzo fajne szaro-błękitne ubarwienie.

Czyli one + zwykłe krewetki = brak glonów = brak konieczności trzymania glonka w akwarium? :) Zbrojnik niebieski raczej odpada, kosiarki - fakt, nigdy jej nie miałem, średnio mi się podoba; może glonojad syjamski? (a nie jest to czasem to samo co kosiarka)?
Piękny jest gibiceps, ale to nie na moje małe akwarium :cry:

Może rzeczywiście założyć coś bardziej ambitnego niż akwarium towarzyskie. Ale Tanganika odpada, więc chyba albo Amazonia albo Azja - jak Azja, to mógłby być sum fosylis ;) Miałem takiego w tym samym akwarium i był grzeczny - nikogo nie zjadł (może nie licząc młodych), ale wtedy nie miałem krewetek. Wariat za to potrafi boleśnie ukłuć kolcem jadowym, pamiętam było nerwowo jak się go łapało przy wymianie wody.

PostNapisane: 24 stycznia 2013, o 22:36 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

Duża ilość krewetek plus np jakaś ampularia wyczyszczą z glonów akwarium każde, chyba że wapienne krasnorosty się pojawią. Glonojad syjamski to inna ryba niż kosiarka ale pokrewna, ma tendencję do objadania łusek innym rybom jak jest niedożywiona. A co do neonów - no niestety one są wrażliwe i zapadają na tę bakteryjną chorobę co wywołuje pomór. Problemem jest to, że akwaryści uparcie łączą różne ryby które nie powinny żyć razem i wyłazi szajs potem. Ryby z Azji to przeważnie odłów lub hodowla stawowa, mają patogeny na które są one odporne a amerykańskie kąsaczowate niestety nie. Puki są w miarę dobre warunki jest ok ale zmienisz wodę, skoczy pH neony padają. Azjatyckie rybki są o niebo odporniejsze. Tzn wiesz ja jestem zwolennikiem zbiorników biotopowych regionalnych więc u mnie nie było kąsaczy z brzankami itp. A co do sumików łagodnych to fajne są te szkliste sumiki też azjatyckie. Łagodne, ciekawe i nie zeżera krewetek :)

PostNapisane: 25 stycznia 2013, o 07:53 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Kahless napisał(a):
A co do sumików łagodnych to fajne są te szkliste sumiki też azjatyckie. Łagodne, ciekawe i nie zeżera krewetek :)

To jest to! 7-9 (liczba nieparzysta jest ponoć ważna dla ławicy) razbor klinowych, 3-4 sumiki szkliste. Ale ampularia wtedy nie bardzo chyba pasuje... Widziałem też ostatnio w sklepie ślimaka "devil", wygląda świetnie:
http://www.rybkolandia.pl/slimak-devil- ... p-444.html

PostNapisane: 28 kwietnia 2013, o 16:49 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Ja mama akwa 150l a w nim:
Pielęgnica Zebra Albino
Kuhli Kuhli
Zbrojnik Lamparci
2x Giętkoząb
2xPyszczak Estera
Akara
2xPielęgnica Zebra Zwykła

PostNapisane: 1 maja 2013, o 09:02 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

U mnie obecnie stoi akwarium 200 l. Chwilowo pływają w nim gupiki, kardynałki i zbrojnik niebieski (wpuszczone przez domowników bez mojej wiedzy, by "nie stało puste", bowiem akwarium było przeznaczone dla żółwi czerwonolicych, które nie zostały jeszcze wpuszczone, gdyż np. brakowało jakiejś wyspy). No to teraz chyba trzeba będzie zakupić drugie akwarium i przełowić doń ryby, bowiem w pokojowe koegzystencję żółwi i ryb nie wierzę.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1