Moje prace

Rysunki, zdjęcia, etc. dotyczące paleontologii
Awatar użytkownika
SzymciO
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 4
Rejestracja: 19 sierpnia 2014, o 21:09
Imię i nazwisko: Szymon Kucharski
Lokalizacja: Zduńska Wola

Moje prace

Post autor: SzymciO »

Witam! Ja tutaj nowy, ale z dinozaurami za Pan brat. Od siebie to mam 17 lat, interesuję się dinozaurami od 7 roku życia : D W ramach przywitania przesyłam wam mój rysunek Velociraptora. Jako że nowe odkrycia zmieniły naszą wiedzę na temat dinozaurów, wszystkie te zwierzęta rysuję opierzone. Pozdrawiam! :lol:
Załączniki
sketch1408460365316~2.jpg
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2014, o 21:52 przez SzymciO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SzymciO
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 4
Rejestracja: 19 sierpnia 2014, o 21:09
Imię i nazwisko: Szymon Kucharski
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Moje prace

Post autor: SzymciO »

Tym razem T-Rex ;) Duży kurczak jak nic. Gdyby kogoś interesowało maluję korzystając z ogólnodostępnych grafik dinozaurów. A konkretnie biorę z nich tylko kontur i szczegóły które trudno mi wiernie namalować np. oczy. Maluję w SketchBook-u Mobile X. Pozdrawiam!
Załączniki
sketch1408449035894~2~2.jpg

Awatar użytkownika
SzymciO
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 4
Rejestracja: 19 sierpnia 2014, o 21:09
Imię i nazwisko: Szymon Kucharski
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Moje prace

Post autor: SzymciO »

Tym razem roślinożerny Triceratops. :) Mam nadzieję że komuś się to podoba xd. Pozdrawiam!
Załączniki
sketch1408654773424~2.jpg

kaka
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 60
Rejestracja: 18 lutego 2014, o 20:33

Re: Moje prace

Post autor: kaka »

Bardzo władne rysunki. :D

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Moje prace

Post autor: szerman »

Nie wiem, na ile są one poprawne pod względem anatomicznym, ale ten tyranozaur bardzo mi się podoba :) Masz w planie jakieś paleopanoramki w 3D?
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Moje prace

Post autor: nazuul »

Tyranozaur jest, bo Władimir Konstantinow ma solidny warsztat: http://www.deviantart.com/art/Tyrannosa ... -184900677

Triceratopsowi kilka poprawek by się przydało - łapy, pokrycie (skóra/keratyna) czaszki, zęby, co do pokrycia ciała można mieć wątpliwości (post został nawet zgłoszony jako naruszający regulamin, bo "Triceratops na pewno nie był upierzony", mimo mojego wcześniejszego wytłumaczenia zgłaszającemu, czym są i do czego służą zgłoszenia).

Ogólnie prace władne, jak na początek.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
SzymciO
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 4
Rejestracja: 19 sierpnia 2014, o 21:09
Imię i nazwisko: Szymon Kucharski
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Moje prace

Post autor: SzymciO »

nazuul- dzięki za konstruktywną krytykę. Co do triceratopsa- faktycznie dużo mu brakuje, ale żeby od razu zglaszać? To tylko moje wyobrażenia a nie fakty które BTW mogą się zaraz zmienić. Pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
Dinosaur Man
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 542
Rejestracja: 19 lipca 2006, o 21:01
Imię i nazwisko: Dawid Studziński
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje prace

Post autor: Dinosaur Man »

To właśnie każdy ma rację, ale fakty zostają niezmienne ;)
Co do pokrycia ciała triceratopsa, to zachowane okazy skóry (triceratops "Lane") wskazują na występowanie hipotetycznej bardzo rzadkiej "szczeciny", w każdym razie to tylko hipoteza, bo mamy tylko tajemnicze dołki, a śladów po szczecinie brak. Tak czy owak, reszta ciała to jednak łuski.

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Moje prace

Post autor: nazuul »

Triceratops miał wypustki a nie dołki.
Ponieważ okazy ze "szczeciną" nie mają podobnych struktur, wątpię, żeby wypustki triceratopsa były w jakikolwiek sposób powiązane z nią. Triceratops mógł mieć "szczecinę" na takiej samej zasadzie jak każdy dinozaur.

Właściwie tylko wskazałem obszary, gdzie coś warto zmienić w rysunku triceratopsa, jak to powinno wyglądać zawarte jest w http://encyklopedia.dinozaury.com/index.php/Triceratops
(obrazki i tekst)

Skoro rysujesz na podstawie innych rysunków, to w dobrym tonie jest podać oryginał.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

ODPOWIEDZ