Moja kolekcja dinozaurów :)

Rysunki, zdjęcia, etc. dotyczące paleontologii
Awatar użytkownika
Ceratopsian24
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 120
Rejestracja: 1 kwietnia 2013, o 20:37
Imię i nazwisko: Daniel Wiecheć
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Moja kolekcja dinozaurów :)

Post autor: Ceratopsian24 »

Elo wszystkim,

jak wcześniej pisałem w postach, jestem kolekcjonerem figurek zwierząt, i dinozaurów, ostatnio zakupiłem u znajomego z zagranicznego forum (STS) kilka modeli dinozaurów, w skali 1:40 ,przesyłam zdjęcia :)

Oczywiście to tylko te modele które kupiłem ostatnio, jeżeli chcecie mogę przesłać zdjęcia z mojej całej kolekcji figurek Dinozaurów, może znajdziecie tam coś co Wam się spodoba, mogę komuś wysłać bez pobierania żadnych pieniędzy :)

Modele widoczne na zdjęciu to skala 1:40, więc możecie sobie porównać, wielkość nie jest zbyt duża, lecz figurki robione ręcznie, przez znanego rzeźbiarza dinozaurów (M. Bejarano),a cena jednej sztyki, w zależności od skali, waha się między 8$ do nawet ponad 30$,ja kupuję w skali 1:40, i płacę ok.8-10$ za sztukę, oczywiście nie pomalowaną ,mam lan aby je wszystkie pomalować, posiadam farby Valejo-bardzo dobre-polecam każdemu kto chce spróbować rozwijać swoją fantazję, a malowanie figurek dinozaurów uważam za czystą przyjemność! potrzebny jest tylko naprawdę dobry pędzel i cierpliwość :D

Jeżeli jesteście zainteresowani,albo macie jakieś "ale" co do tych figurek, to piszcie, chętnie dowiem się czy jest coś "nie tak" w figurkach, Mnie się podobają, mam jeszcze zamówiony model Pachyrinozaura(skala 1:40,bez malowania), ale za ten będę musiał zapłacić ok.16$ :shock: ..Przyjemności kosztują :lol:

zdjecia:
Olorotitan (13.37$):
Obrazek

Parazaurolophus (13.75$)
Obrazek

Karnotaur(10.78$)
Obrazek

Centrozaur (8.44$)
Obrazek

Dajcie rady czy wszystko jest "na miejscu" i jakich palet barw mogę użyć do poszczególnych gatunków? oczywiście najpierw zacznę malować Centrozaura :)
Obrazek
I Love Migration in Kenya and Tanzania :)

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Moja kolekcja dinozaurów :)

Post autor: nazuul »

Figurki są bez zarzutu.
Jedna z nich przedstawia Centrosaurus brinkmani, który niedawno został przeniesiony do nowego rodzaju - Coronosaurus (Coronosaurus brinkmani).
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Ceratopsian24
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 120
Rejestracja: 1 kwietnia 2013, o 20:37
Imię i nazwisko: Daniel Wiecheć
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Re: Moja kolekcja dinozaurów :)

Post autor: Ceratopsian24 »

nazuul pisze:Figurki są bez zarzutu.
Jedna z nich przedstawia Centrosaurus brinkmani, który niedawno został przeniesiony do nowego rodzaju - Coronosaurus (Coronosaurus brinkmani).
Dzięki za informacje :) myślałem że nadal jest zaliczany do tej starej grupy.
Obrazek
I Love Migration in Kenya and Tanzania :)

Awatar użytkownika
Slugozaur
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 68
Rejestracja: 7 sierpnia 2012, o 17:11
Imię i nazwisko: Julian Zielonka
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Moja kolekcja dinozaurów :)

Post autor: Slugozaur »

a mnie interesuje co innego. Mianowicie potrafiłbyś napisać z jakiego materiału są wykonane ?
Nie wiem czemu, ale pomimo tego, ze napisałeś, że są wykonywanie ręcznie, dla mnie mają jakby zadrapania/zaciągnięcia przy brzegach, niczym wyprodukowane z drukarki 3d coś w ten deseń <wiem wydziwiam:P>
A jak nie może jakiś link, to sobie poszperam bo mnie to ciekawi.

Awatar użytkownika
Ceratopsian24
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 120
Rejestracja: 1 kwietnia 2013, o 20:37
Imię i nazwisko: Daniel Wiecheć
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Re: Moja kolekcja dinozaurów :)

Post autor: Ceratopsian24 »

Slugozaur pisze:a mnie interesuje co innego. Mianowicie potrafiłbyś napisać z jakiego materiału są wykonane ?
Nie wiem czemu, ale pomimo tego, ze napisałeś, że są wykonywanie ręcznie, dla mnie mają jakby zadrapania/zaciągnięcia przy brzegach, niczym wyprodukowane z drukarki 3d coś w ten deseń <wiem wydziwiam:P>
A jak nie może jakiś link, to sobie poszperam bo mnie to ciekawi.
Tak,one są w postaci 3D, lecz forma (pierwszy tzw."szkielet" ) jest robiony ręcznie,tzn ta forma co ma zostać zrobiona w efekcie końcowym.

Są wykonane z masy Super Sculpey + jakieś inne dodatki utrwalające, musiałbyś o prostu napisać do autora figurek, wiem tylko że są one zrobione z bardzo twardej (po wypieczeniu) masy rzeźbiarskiej, ale faktycznie mogą być robione w postaci 3D ,to jest nie wykluczone,niestety od sprzedającego nie dowiedziałem się tych informacji ;)
Obrazek
I Love Migration in Kenya and Tanzania :)

VitaPlantae
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 12
Rejestracja: 18 października 2013, o 14:57

Re: Moja kolekcja dinozaurów :)

Post autor: VitaPlantae »

Obrazy się nie wczytują :x , tylko pierwsze zdjęcie nie ma błędu.
Mam słabość do takich figurek, starannie wykonanych :wink: , ale wolę pomalowane przez profesjonalistów. Skąd je kupujesz ? I jakie jeszcze okazy masz w swojej kolekcji ?

Awatar użytkownika
robert30
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 47
Rejestracja: 30 sierpnia 2012, o 13:03

Re: Moja kolekcja dinozaurów :)

Post autor: robert30 »

Fajna sprawa robisz mini makietę oświetlasz. A później kolorujesz w komputerze.
Obrazek

ODPOWIEDZ