Rysunki Macieja

Rysunki, zdjęcia, etc. dotyczące paleontologii
Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Rysunki Macieja

Post autor: nazuul »

Oto moje "dzieła" 8) . Będę wdzięczny za wszelkie uwagi!

Ornitholestes - wykonałem specjalnie do opisu autorstwa Tomasza, bo w necie jakośc nie było aktualnych rekonstrukcji (pełna rozdzielczość TU
Obrazek

Labocania
Obrazek

Quilmesaurus (właściwie nieznany abelizauryd; znamy tylko część k. udowej i piszczel)
Obrazek

Nemegtosaurus (postkrania z opistocelikaudii)
Obrazek

Anasazisaurus
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2 marca 2010, o 17:09 przez nazuul, łącznie zmieniany 4 razy.

jarek18bb
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwietnia 2008, o 18:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: jarek18bb »

Ekstra rysunki,szczególnie fajnie wyszedł ci pierwszy rysunek
Rysuj dalej,im częściej będziesz rysował tym wiekszej wprawy nabierzesz i precyzji:)pozdrawiam i życze kolejnych fajnych rysunków:)

Grzybu6
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 102
Rejestracja: 30 maja 2006, o 15:41
Lokalizacja: Bielsko Bia??a

Post autor: Grzybu6 »

Popracuj jeszcze nad światłocieniem, oraz poszukiwaniami różnych form, wprowadź dominante graficzną, tak zeby rysunek nie był monotonny, proporcje dobre. Umieść swoje dinozaury na jakimś tle, tak żeby były jego integralną częścią, a nie naklejone po prostu. W kazdym razie poczatek dobry, Tylko pracuj, a bedzie cos z tego. rysunku każdy może się nauczyć.
Właściwie najwieksza wadą są źle zeskanowane rysunki.
Pozdrawiam i dzieki za porady, oczywiście z tą głową chirostenota miałeś rację.
Pozdrawiam
Swój rysunek i tak nadrabiasz wiedzą..

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Edyta »

Drugi rysunek najlepszy moim zdaniem :) Mam wrażenie, ze rysujesz nienaostrzonym ołówkiem. O ile w takich konturowych rysunkach to nie przeszkadza, to ornitolest wydaje się być "nagryzdany", lepszy byłby w tym przypadku ołówek automatyczny.

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Dawid Mika »

Wszystkie są świetne, ale najbardziej podoba mi się ornitolestes (bo po prostu najbardziej ze wszystkich dinozaurów lubię teropody).

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Fajnie że Ci się podobają :D . Też najbardziej lubię teropody.
Osobiście za najlepsze (jeżeli można wogóle użyc takiegło słowa) rysunki uważam ornitolesta i anasazizaura (zgodnie z sugestią Edyty rysowany już "automatem" :) ).

Dziekuję też za uwagi pozostałym użytkownikom :wink: :) .
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Edyta »

Anasazizaur jest ok - od razu widać skok jakościowy w stosunku do poprzednich rysunków :)

d_m

Post autor: d_m »

Pochwaliłabyś się nowymi pracami :P Favowałem niedawno na devie...

lama
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 227
Rejestracja: 27 marca 2007, o 14:03

Post autor: lama »

Rysunki super.
Tylko jedna rzecz mnie ciekawi czy Ornitholestes miał szpony jak Dromaeosauridae :?:

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Dawid Mika »

lama pisze:Rysunki super.
Tylko jedna rzecz mnie ciekawi czy Ornitholestes miał szpony jak Dromaeosauridae :?:
Może nie na temat, ale nie tylko dromeozaury miały szpony na stopach. Miały je też troodonty (Troodontidae). Ponoć miał je też archeopteryks.

Awatar użytkownika
Tomasz
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2172
Rejestracja: 30 października 2006, o 15:16
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Tomasz »

Dawid Mika pisze:
lama pisze:Rysunki super.
Tylko jedna rzecz mnie ciekawi czy Ornitholestes miał szpony jak Dromaeosauridae :?:
Może nie na temat, ale nie tylko dromeozaury miały szpony na stopach. Miały je też troodonty (Troodontidae). Ponoć miał je też archeopteryks.
Pazur na stopie to cecha wszystkich deinonychozaurów (jak i archeopteryksa). Ogólnie ciekawa sprawa z tym pazurem... trochę rozmawialiśmy o nim w opisie ornitolesta. A może gad ten mógłby być prymitywnym przodkiem deinonychozaurów, dlatego posiadał pazur ;) (dowodów na to nie mam, taka wolna myśl)

EDIT:
KrĂłtka wypowiedĹş Kennetha Carpentera o pazurze ornitolesta:
http://dml.cmnh.org/2004Apr/msg00074.html
Tomasz Sokołowski

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Edyta pisze:Anasazizaur jest ok - od razu widać skok jakościowy w stosunku do poprzednich rysunków :)
lama pisze:Rysunki super.
:mrgreen:
Tomasz pisze:Pazur na stopie to cecha wszystkich deinonychozaurĂłw (jak i archeopteryksa).
ja bym raczej powiedział, że to pierwotna cecha eumaniraptorów. Także Shenzhouraptor (Jeholornis) miał ten pazur.
Tomasz pisze:A może gad ten mógłby być prymitywnym przodkiem deinonychozaurów, dlatego posiadał pazur ;)
Jeśli już, to byłby potomkiem tego przodka. W formacji Morrison znaleziono troodontyda, a i sam archeopteryks jest niewiele młodszy (pochodzi z tytonu, a ornitolest z środkowego kimerydu). A biorąc pod uwagę datowanie Pedopenna, skansoriopterygidów...
Co do pozycji ornitolesta wśród celurozaurów nie ma jak na razie pewności, często wychodzi, że to bazalny celurozaur, a najbardziej zaawansowana pozycję miał zdaje się u Sentera (2007), gdzie wyszło, że jest bazalnym maniraptorem. Lecz między ornitolestem a uzbrojonymi w charakterystyczny pazur eumaniraptorami są jeszcze owiraptorozaury i terizinozaury (w Sentera tez alwarezaurydy). Mamy więc 4 możliwości:
- ornitolest to w rzeczywistości eumaniraptor
- pazur pojawił się więcej niż raz
- pazur to pierwotna cecha maniraptorĂłw (lub nawet celurozaurĂłw), utracona przynajmiej u owiraptorozaurĂłw i terizinozaurĂłw
- to pazur z "ręki", jak napisał Carpenter. Myślę, że póki nie odnajdzie się artykułowanej stopy należącej z pewnością do ornitolesta, należy przyjąć, że jednak nie miał tego pazura

EDIT 02.03.2010
Jednak zapewne miał ten pazur: http://www.dinozaury.com/forum/viewtopi ... 6397#36397

ODPOWIEDZ