przerwy i powroty

Jesteś nowy? Wyjeżdżasz? Chciałbyś się czymś podzielić? Napisz w tym dziale.
Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przerwy i powroty

Post autor: Dino »

Jeszcze przez jeden dzień jestem w muzeum w Salt Lake City, gdzie oglądam głównie ceratopsy z Grand Staircase. Wiem, że nie tylko ja interesuję się tą grupą. Może coś Was ciekawi w diablo- kosmo- utah- czy nasuto-ceratopsie, czego nie uwzgledniono w publikacji? A może jakieś inne okazy z SLC Was ciekawią?
Załączniki
image.jpeg

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: przerwy i powroty

Post autor: nazuul »

Ten okaz jest ciekawy, bo wg publikacji gdzie go nazwano nie ma podłużnego zgrubienia na kości łuskowej wzdłuż kontaktu z ciemieniową i małe okna. Dobre zdjęcia tego obszaru są więc w cenie. Interesujące są też kontakty kości ze sobą - na ile są zrośnięte np. przedszczękowa z dziobem. Premaxilla od spodu też by mnie interesowała, zwłaszcza jego, ale innych też.
Materiał Utahceratops też jest interesujący - czy to czasem nie jest Pentaceratops? Niby ma małe rogi nadoczne, ale czy one czasem nie są resorbowane? http://scholars.fhsu.edu/cgi/viewconten ... ext=theses

Mnie bardziej interesują jednak Triceratopsini.
Będziesz gdzieś jeszcze?
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przerwy i powroty

Post autor: Dino »

wewnętrzna część pmx kosmoceratopsa jest niedostępna, okaz jest bardzo masywny, przez to niemobilny. Szwy kości są dobrze zaznaczone, granica z rostrale dobrze widoczna.

Będę jeszcze w Mesa, Smithsonian i AMNH; niestety w Berkley materiał ceratopsowy jest ponownie opracowywany.

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: przerwy i powroty

Post autor: nazuul »

Smithsonian i AMNH mają interesujący materiał. Mi by się do publikacji przydało trochę danych. Zwłaszcza do kodowań. Budowa i wymiary.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przerwy i powroty

Post autor: Dino »

nazuul pisze:Materiał Utahceratops też jest interesujący - czy to czasem nie jest Pentaceratops? Niby ma małe rogi nadoczne, ale czy one czasem nie są resorbowane?
W SLC mają też niepublikowany jeszcze materiał młodocianych utahceratopsów, ale bez zachowanego regionu nadoczodołowego; kryza i epiossyfikacje są trochę inne.

Awatar użytkownika
Sebastian
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1336
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 13:32
Imię i nazwisko: Sebastian Oziemski
Lokalizacja: Harlow, Essex, UK

Re: przerwy i powroty

Post autor: Sebastian »

Witam forumowiczów!

Co starsi pamiętają zapewne moją skromną osobę. A więc od czego by tu zacząć. Może od nagłego opuszczenia forum. Niestety nie pamiętam już dokładnego roku, kiedy to nastąpiło, ale było to z pewnością wieki temu, o czym świadczy zupełnie nowa oprawa Dinozaury.com oraz zupełnie nowi i pełni pasji, jak ja niegdyś, użytkownicy. Ale po kolei.

Otóż postanowiłem "przystopować" z paleo-pasją na okres szkoły średniej. Niestety nie wszystko potem poszło tak jak bym sobie tego życzył. Wybrałem dosyć bezrefleksyjnie kierunek studiów, na którym właściwie nie chciałem się znaleźć (projektowanie animacji i gier komputerowych na jednej z warszawskich uczelni). Mimo, iż w grafika komputerowa to był mój konik, to od zawsze marzyłem o studiach paleontologicznych. I mimo rozpoczętych studiów, po upływie niespełna 5 miesięcy musiałem zrewidować swoje plany, marzenia, karierę i wiele innych spraw, w tym również osobistych.

Mój tata (z własnej oczywiście nieprzymuszonej woli i w konsekwencji niedojrzałych i głupich decyzji) trafił do więzienia i to na dodatek na innym kontynencie (dokładnie rzecz biorąc to w Stanach Zjednoczonych). Dalej chyba domyślacie się co było. Moja mama popadła w dosyć ciężką depresję, a ja ze świadomością tego wszystkiego postanowiłem zwyczajnie po ludzku działać. Wiedziałem, że rodzice mają hipotekę na karku, a najmłodszy brat miał wówczas 3 lata (był to rok 2013). Postanowiłem wyjechać za granicę, by pomóc rodzinie. Trafiło na Wielką Brytanię, gdzie przeżywałem swoje lepsze i gorsze chwile. Obecnie cała moja rodzina jest tutaj, a ja wreszcie zaczynam na nowo. Obecnie pracuję przy produkcji m.in. kroplówek, chemioterapii i leków na AIDS dla jednego z niemieckich koncernów farmaceutycznych. Po woli odbijam się od dna i staram się nadrabiać zaległości jakie narosły przez ostatnie 6 lat. Mam na myśli edukację, moje plany i niezrealizowane marzenia. Zaczynałem na tym forum jako dzieciak z pasją, który był gotowy pisać książkę nie mając nawet podstaw, ani wystarczającej wiedzy do tego by w ogóle o czymś takim myśleć.

Szczerze mówiąc, to nie chciałem umieszczać tego posta, ale od jakiegoś czasu coraz częściej zaglądam na forum i uważam, że jako użytkownicy zasługujecie na wyjaśnienie mojej nieobecności, gdyż nigdy tego nie zrobiłem. Po prostu odszedłem. Nie obiecuję również, że będę tu stałym bywalcem jak niegdyś. Raczej starym wujkiem, kolegą, dobrą radą. No i oczywiście to ja będę Waszej pomocy również potrzebował - jak wspominałem, muszę nadrobić zaległości! To tyle. Jeśli macie jakieś pytania lub zwyczajnie chcecie pogadać - piszcie na priv lub facebook, tam też bywam :D I mały bonus na koniec. Gdyby ktoś był ciekawy jak wygląda 12 lat procesów starzenia, służę uprzejmie poniższym porównaniem :lol: Trzymajcie się kochani!


Obrazek
Ostatnio zmieniony 8 września 2018, o 12:23 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: przerwy i powroty

Post autor: szerman »

Super, że wracasz! :D Tak się składa, że praktycznie minęliśmy się na forum (Twój powyższy post jest piątym od momentu mojej rejestracji). Trzymam kciuki, żeby wszystko się u Ciebie ułożyło tak, jakbyś sobie tego życzył. Życzę też rozruszania forum, jak w latach 2006-2008 ;)
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
Sebastian
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1336
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 13:32
Imię i nazwisko: Sebastian Oziemski
Lokalizacja: Harlow, Essex, UK

Re: przerwy i powroty

Post autor: Sebastian »

szerman pisze:Super, że wracasz! :D Tak się składa, że praktycznie minęliśmy się na forum (Twój powyższy post jest piątym od momentu mojej rejestracji). Trzymam kciuki, żeby wszystko się u Ciebie ułożyło tak, jakbyś sobie tego życzył. Życzę też rozruszania forum, jak w latach 2006-2008 ;)
Dzięki szerman! Mam pewne plany jeśli chodzi o dinozaurologię/paleontologię w ogóle. Ale o szczegółach będę informował w momencie, gdy będę wiedział, że "coś już mam" :D

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przerwy i powroty

Post autor: Dino »

Aż się łezka w oku zakręciła, jak napisałeś do mnie na Fb, Sebastianie. Nie poddawaj się w rozwijaniu pasji!

Awatar użytkownika
Sebastian
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1336
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 13:32
Imię i nazwisko: Sebastian Oziemski
Lokalizacja: Harlow, Essex, UK

Re: przerwy i powroty

Post autor: Sebastian »

Dino pisze:Aż się łezka w oku zakręciła, jak napisałeś do mnie na Fb, Sebastianie. Nie poddawaj się w rozwijaniu pasji!
Wychodzę z tego samego założenia. Po latach robienia rzeczy, które kompletnie Cię nie interesują, dochodzi się jednak do wniosku, że w życiu jak najbardziej warto poświęcać czas na zainteresowania i pasje, bo to one w dużej części nas definiują. Bez nich robi się... nijako. Mam czas i dużą ochotę to zmienić! No i po raz pierwszy od bardzo dawna mam po prostu taką możliwość. Dzięki Łukaszu za słowa wsparcia :wink:

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przerwy i powroty

Post autor: Dino »

Przez najbliższe trzy tygodnie będę miał ograniczony dostęp do dobrodziejstw informatyki.

Awatar użytkownika
kryty_niekrytyczny
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 870
Rejestracja: 4 czerwca 2018, o 14:29
Lokalizacja: PL

Re: przerwy i powroty

Post autor: kryty_niekrytyczny »

Dino pisze:Przez najbliższe trzy tygodnie będę miał ograniczony dostęp do dobrodziejstw informatyki.
Znowu szlaban? Kasuj historię przeglądarki ;-P

Awatar użytkownika
kryty_niekrytyczny
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 870
Rejestracja: 4 czerwca 2018, o 14:29
Lokalizacja: PL

Re: przerwy i powroty

Post autor: kryty_niekrytyczny »

Admin, kryty_niekrytyczny i Karol pozdrawiają z Madrytu.
Załączniki
received_371082283757666.jpeg

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: przerwy i powroty

Post autor: szerman »

Wracam po pewnych problemach z logowaniem na forum.
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: przerwy i powroty

Post autor: szerman »

OMG, OMG, OMG!

Przepraszam, ale muszę się czymś pochwalić :D Przez kilkanaście dni miałem problem z zalogowaniem (j/w) i całkowicie przegapiłem... moje dziesięciolecie na d.com! (na okrągło 3650 dni). Pierwszy post 23.06.2009:
http://forum.dinozaury.com/viewtopic.ph ... 176#p32176

1 dzień po ogarnięciu konta miałem 10 latek - jak ten czas mija!
"Mastodon sapiens"

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Re: przerwy i powroty

Post autor: Utahraptor »

Życzę kolejnych 10 lat z nami na forum ;)
Biologia, UW

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: przerwy i powroty

Post autor: szerman »

Wracam po urlopie ;)
"Mastodon sapiens"

Kamil Kamiński
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1159
Rejestracja: 27 lutego 2014, o 10:49
Imię i nazwisko: Kamil Kamiński
Lokalizacja: Gniew

Re: przerwy i powroty

Post autor: Kamil Kamiński »

Z powodów rodzinnych moja aktywność w ED nieco osłabnie, a właściwie to już osłabła. Mam nadzieję że za tydzień góra dwa wrócę do formy. A co nieco pewnie uda mi się wrzucić przez ten czas

Awatar użytkownika
Timi
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 177
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 17:42
Imię i nazwisko: Tomasz Rutkowski
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: przerwy i powroty

Post autor: Timi »

Witam Was słodkie siostry i drodzy bracia ! :)
Tak czytam te Wasze powroty, ze kogoś nie będzie tydzień, czy kilka dni, zatem nie wiem czy po kilku latach trzeba pisać osobny post :)
Sebastiana wpis pokazał, że jest jakiś wspólny mianownik, jeśli chodzi o życie poza Forum, że te historie się w zasadzie powielają. Swoją drogą, jego historia jest niesamowita. Ja też do dziś zastanawiam się, co by było gdybym nie musiał iść do pracy od razu po szkole średniej, bo było nas sporo w rodzinie i nie było mowy o wybraniu się hen daleko w Polskę na studia Paleontologiczne, swoją drogą wtedy nie było za dużego wyboru jeśli chodzi o uczelnie.

Bez zbędnych historii, Ci którzy mnie znają, wiedzą, że jestem praktycznie od powstania forum (swoją drogą te daty rejestracji, to już era po shakowaniu pierwotnego forum, które ostatecznie musiało być postawione od nowa i wymagało naszej ponownej rejestracji - dobrze pamiętam?:) ostatni raz na forum byłem, prawdopodobnie jak jeszcze widniało na nim zaprojektowane przeze mnie logo Dinozaury.com :) czyli jeszcze za czasów wojny trojańskiej.... natomiast tym którzy mnie nie znają - przedstawiam się: Tomasz, z zamiłowania od dziecka w Paleontologii i rysunku, spełniałem się za młodu jako poszukiwacz skamieniałości i rysownik prehistorii. Wraz z rozwojem Dinozaury.com równolegle rozwijało się moje forum o zagrożonych gatunkach i lasach równikowych - obecnie służy ono jako archiwum wiedzy.
Ostatecznie ukończyłem w 2012 roku Algologię na Wydziale Ochrony Środowiska na UŁ i nie zanudzając - do dzisiaj ciężko pracowałem dniami i nocami nad tym, aby móc żyć robiąc to co kocham, tak więc właśnie rzuciłem pracę na etacie w marketingu, żyjąc tylko z fotografii, filmowania reklam do TV oraz projektowania graficznego i mając dwójkę dzieci, zaczynam wracać do tego wszystkiego, co robiłbym w wolnym czasie, gdyby pieniądze nie miały znaczenia, żeby moje dzieci oszczędziły te kilka lat i mogły już przed studiami wybrać życiową drogę z konieczności a co mi nie było dane.

Wracam do Paleontologii i na Forum... jak często będę tutaj zaglądać? mam zamiar na bieżąco :) mam też zamiar zrealizować wiele projektów, które czekały kilkanaście lat a jako, że jestem obecnie już nie tylko rysownikiem, ale także grafikiem, fotografem i filmowcem - moja lista rzeczy do zrealizowania jest długa :) Gdybyście potrzebowali pomocy w tej dziedzinie - śmiało piszcie. Aktualnie kończę film dokumentalny o ostatnich bacach i juhasach odciętych od świata w Polskich górach, następny film zamierzam zrobić z dziedziny paleontologii i ekologii. Najbliżej mam wiadomo do odkrywki w Bełchatowie oraz Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, wiec jeśli ktoś z Was jest z tych okolic - piszcie:).
Z niektórymi z Was mam kontakt na Facebooku i śledzę ich poczyannia, ale z pozostałymi dopiero się poznam, zatem.... niech się dzieje... miło wrócić na stare "śmiecie"...... wracam do nadrabiania wiedzy, bo jest na Forum tego sporo :)
Ps. Co do pisanych przez Was postów odnośnie nowych użytkowników i tego, że forum zaczyna umierać - jest na to kilka rozwiązań, ale trzeba do tego usiąść, ponieważ wszystko rozbija się o rozwój sieci i marketing, pewnych rzeczy się nie zahamuje, zwłaszcza rozwoju internetu. Mamy dziś wiele portali jak np. Grupy na FB, które obecnie zastępują fora. Mam kilka pomysłów na Dinozaury.com aby stały się one czymś więcej niż tylko forum, ale zdecydowanie większym projektem, ale to już przy okazji... ;) Pozdrawiam!
http://www.stellar-pictures.pl
http://www.tomaszrutkowski.pl
http://pl.youtube.com/watch?v=43unDWTfkds SAVE OUR RAINFORESTS
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy." Poznaj całą prawdę... http://www.timiworld.fora.pl

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przerwy i powroty

Post autor: Dino »

Tomku, miło widzieć kolejnego starego wyjadacza z powrotem :)

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: przerwy i powroty

Post autor: Tomasz Singer »

Na ogół o tej porze roku man bardzo ograniczony dostęp do internetu. Teraz dzięki nowemu sprzętowi mogę na bieżąco śledzić Forum. Od czasu do czasu postaram się odzywać. ;) .
Tomasz Singer

DINOZAURY

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: przerwy i powroty

Post autor: szerman »

Od 19 lipca do końca miesiąca (a na pewno do 25.07) będę na forumowym offline.
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: przerwy i powroty

Post autor: szerman »

Nieubłaganie kończy mi się urlop... Wracam więc powoli na forum ;)
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przerwy i powroty

Post autor: Dino »

Ja z kolei w terenie, więc aktywność mniejsza.

Awatar użytkownika
kryty_niekrytyczny
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 870
Rejestracja: 4 czerwca 2018, o 14:29
Lokalizacja: PL

Re: przerwy i powroty

Post autor: kryty_niekrytyczny »

Coś ciekawego wyszło?

ODPOWIEDZ