Senegambia

Jesteś nowy? Wyjeżdżasz? Chciałbyś się czymś podzielić? Napisz w tym dziale.
Awatar użytkownika
Piotr G.
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 162
Rejestracja: 17 lipca 2007, o 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Senegambia

Post autor: Piotr G. »

Witam wszystkich po długiej przerwie!!!
Tydzień temu wróciłem z dwu tygodniowej wyprawy po Gambii i Senegalu. Chciałem się podzielić z wami swoimi wrażeniami.
Wyprawę zorganizował Klub Podróży Horyzonty i miała ona charakter ornitologiczny. W naszej jedenastoosobowej grupie byli prawie sami orntomaniacy, choć nie tylko. Przez dwa tygodnie widzieliśmy 309 gatunków ptaków. Wynik ten jest podobno drugim w historii obserwacji ptaków na tym terenie w tak krótkim czasie. Pobili nas tylko angole wynikiem 316 gatunków. Większość gatunków udało mi się sfotografować. Myślę że dopiero pod koniec nadchodzącego tygodnia uporam się ze skatalogowaniem fotografii. W międzyczasie razem z innymi członkami wyprawy tworzę fotorelację na innym forum. Jeżeli kogoś interesuje temat zapraszam. Oto link:
http://forum.przyroda.org/topics58/ptak ... t11260.htm
Oprócz obserwacji ptaków miałem wiele innych przygód m.in. mało co a dziabnął by mnie krokodyl, których było tam mnóstwo. W mojich ciuchach coś złożyło jaja i prawie wszystkie musiałem wywalić. Jednemu z członków pękły wiązadła w kolanie (całe szczęście przed ostatniego dnia). Ciekawa była konfrontacja z dwu metrowym waranem. W moim bungalowie w Sementi sublokatorem był gekon, a u mojego kumpla 20 cm wij. Oprócz ww. zwierząt było też wiele innych: egzotyczne owady, dwa gatunki małp, antylopy, guźce, a największe wrażenie robiły hipopotamy w naturalnym srodowisku. To tyle w skrócie. Czas wracać do rzeczywistości i do paleontologii.
Pozdrawiam
Piotrek
GW OTOP

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8241
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Super! Dobrze że wróciłes w 1 kawałku! :wink: :D
Fajne fotki!

PS myslę, że temat jest na tyle dla Ciebie wazny (i ciekawy dla nas) że mozna przeniesc do "uzytkownicy" (nie jakiś tam oftop), co wlasnie czyznie
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Tomasz
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2172
Rejestracja: 30 października 2006, o 15:16
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Tomasz »

No Piotrek, tylko pozazdrościć! :D Może ptaki to nie moja bajka, ale te dzikie gady i owady :mrgreen:
W moim bungalowie w Sementi sublokatorem był gekon
Orientujesz się może jaki to był gatunek? Jaki był wielki i jak wyglądał?
Tomasz Sokołowski

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

Awatar użytkownika
Piotr G.
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 162
Rejestracja: 17 lipca 2007, o 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr G. »

Dzięki Naazul! Widze wogóle że zostałeś moderatorem. Bardzo dobrze sie stało. Moje gratulacje!
Co do gekona Tomaszu to miał on nie więcej niż 15 cm wraz z ogonem. Nie wiem jescze co to za gatunek. Ubarwienie różowobrązowe w szare plamki. Mam jego fotkę, choć kiepskiej jakości, bo robione cyfrówką. Jeżeli chcesz mogę Ci wysłać mailem.
Zdjęcia gadów i in. zwierząt również zamieszczę w podanym linku ale najpierw muszę się uporać z ptakami.
Pozdrawiam
Piotrek
GW OTOP

Awatar użytkownika
Tomasz
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2172
Rejestracja: 30 października 2006, o 15:16
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Tomasz »

Dziękuję Piotrku za opis... być może mógłby to być gekon gruboogonowy, choć barwa skóry niezbyt pasuje ;) Fotka na pewno pomoże :D Wysłałem PW w tej sprawie.
Tomasz Sokołowski

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Gekon w namiocie fajna rzecz, wij już gorzej... Gratuluję wyjazdu :D
Biologia, UW

ODPOWIEDZ