Zlot PasjonatĂłw Paleontologii Dinozaury.com! - KrasiejĂłw '

Jesteś nowy? Wyjeżdżasz? Chciałbyś się czymś podzielić? Napisz w tym dziale.
Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 3993
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zlot PasjonatĂłw Paleontologii Dinozaury.com! - KrasiejĂłw '

Post autor: Dino »

Po rozmowie z Dawidem Mazurkiem, postanowiłem przedstawić Wam projekt zlotu redakcyjnego Dinozaury.com!

Data to początek sierpnia*, datę jeszcze ustalimy, tak, aby odpowiadała jak największej liczbie redaktorów.

Miejsce zlotu to najprawdopodobniej Krasiejów - miejsce, do którego chyba każdy z dinomaniaków chciałby się wybrać.

Teraz tylko frekwencja - pewne są 4 osoby (Dawid Mazurek, Justyna Słowiak,
Daniel Madzia i ja). Informuję to odpowiednie wcześnie, aby móc się zastanowić nad wszystkim i wszystko zaplanować.

Kieruję więc do Was pytanie, co o tym sądzicie i, czy zechcielibyście pojechać na taki zlot :) Jeśli tak, napiszcie w tym temacie, a także jaki termin byłby dla Was odpowiedni. Gdy już zbierzemy jakąś frekwencję, można będzie mówić już w przybliżeniu o dokładnej dacie zlotu.

Pozdrawiam,
Łukasz.

P.S. Dawid mówił, że można załatwić nocleg, więc zlot mógłby trwać nawet kilka dni.

Jeśli ktoś nie jest na forum, a byłby chętny wziąć udział w zlocie, zapraszamy.

* Data zmieniona dnia 21 stycznia 2008 godz. 19:49

Ogólny plan zlotu jest w trakcie realizacji, niebawem zamieszczę go na forum.
Ostatnio zmieniony 8 kwietnia 2009, o 18:32 przez Dino, łącznie zmieniany 6 razy.

d_m

Post autor: d_m »

Tak w kwestii wytłumaczenia - o Danielu Madzi wspomniałem, bo pewnie i w tym roku będzie kopał w Krasiejowie, ale niech sam się wypowie :P

Awatar użytkownika
Broker
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 318
Rejestracja: 5 maja 2007, o 20:48
Lokalizacja: Zet Gie

Post autor: Broker »

Pomysł dobry :D Jak mi nic nie wyskoczy, to z chęcia pojade... Pozatym od dawna chciałem obczaic Krasiejów :D
Theropods... yeah :D

Awatar użytkownika
Sebastian
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1336
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 13:32
Imię i nazwisko: Sebastian Oziemski
Lokalizacja: Harlow, Essex, UK

Post autor: Sebastian »

Ja prawdopodobnie równiez sie tam wybiorę- w wakacje i tak zazwyczaj nigdzie nie wyjeżdżam, dlatego do Krasiejowa bym się wybrał.

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

Dawid Mazurek pisze:Tak w kwestii wytłumaczenia - o Danielu Madzi wspomniałem, bo pewnie i w tym roku będzie kopał w Krasiejowie, ale niech sam się wypowie :P
Bardzo dobry pomysl ze zlotem uzytkownikow forum :!: Na pewno chce znow pojechac do Krasiejowa. Klopot moze byc tylko z data. Z powodu pewnych innych wykopalisk, o ktorych napisze dopiero wtedy, kiedy bede mial wszystkie dostepne dane, bede chyba mogl dolaczyc do ekipy krasiejowskiej dopiero w sierpniu - prawdopodobnie pierwsze dwa lub trzy tygodnie.

Bardzo chetnie poznam inne osoby z forum, wiec mam nadzieje, ze uda nam sie wybrac termin, ktory bedzie odpowiadal nam wszystkim. ;)

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: KrzysiekLichota »

chętnie pojadę, jeżeli jest taka możliwość. Data też mi pasuje.
PS. Ile by to orientacyjnie kosztowało (Bilet z Poznania do Opola na pociąg i te sprawy)??
I jeszcze jak z dojazdem??

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomasz Singer »

Trudno w tej chwili mi powiedzieć co będę robił w tym czasie, ale bardzo chętnie przyjadę. Postaram się tak rozplanować zajęcia, aby być w tym terminie wolnym. Mam nadzieję, że nic mi niespodziewanego nie wyskoczy. :wink:
Tomasz Singer

DINOZAURY

Awatar użytkownika
Timi
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 177
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 17:42
Imię i nazwisko: Tomasz Rutkowski
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Timi »

Kurcze ja bym sie skusił na akie coś:) nigdy w krasiejowie nie byłem:) super sprawa tak wogóle;)
http://www.stellar-pictures.pl
http://www.tomaszrutkowski.pl
http://pl.youtube.com/watch?v=43unDWTfkds SAVE OUR RAINFORESTS
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy." Poznaj całą prawdę... http://www.timiworld.fora.pl

zjelon
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 5
Rejestracja: 1 stycznia 2008, o 12:24
Kontakt:

Post autor: zjelon »

Hm po przeanalizowaniu tras i czasu ja się piszę, ale na jeden dzień (najlepiej ten, co będą wykopki 8) ), no może dwa, (ale noclegu nie rezerwuje na razie).

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 3993
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

Uaktualnienie - najprawdopodobniej zlot odbędzie się na początku sierpnia, nie na początku lipca, jak zapowiadaliśmy początkowo.

zjelon
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 5
Rejestracja: 1 stycznia 2008, o 12:24
Kontakt:

Post autor: zjelon »

Ale tak najpóźniej miesiąc przed zlotem dobrze by było się ustawić na konkretne dni.
I tak wszystkim się nie dogodzi, ogłoś termin Dino i już, komu się uda wstrzelić to dojedzie lub dokona rezerwacji.

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 3993
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

zjelon pisze:Ale tak najpóźniej miesiąc przed zlotem dobrze by było się ustawić na konkretne dni.
I tak wszystkim się nie dogodzi, ogłoś termin Dino i już, komu się uda wstrzelić to dojedzie lub dokona rezerwacji.
Masz Zbyszku rację, nieoficjalnie planujemy Zlot na 7-9 sierpnia. Najpóźniej do marca ustalimy pewną, oficjalną datę.

lama
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 227
Rejestracja: 27 marca 2007, o 14:03

Post autor: lama »

dino ja jestem zainteresowany zlotem i bardzo dobrze że już ogłosiłeś termin

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Chętnie bym wziął udział w takim zlocie, ale wakacje zapowiadają się pracowicie, więc będę się deklarował około maja.
Biologia, UW

lama
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 227
Rejestracja: 27 marca 2007, o 14:03

Post autor: lama »

Chętnie bym wziął udział w takim zlocie, ale wakacje zapowiadają się pracowicie, więc będę się deklarował około maja.
Wakacje to termin dobry

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Oj nie o to mi chodziło. Zadeklaruję się jako uczestnik zlotu lub nie dopiero około maja. Wtedy będę już miał plan wakacji. Przepraszam za nieścisłość, oczywiście termin wakacyjny będzie pasował największej liczbie osób. :)
Biologia, UW

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 3993
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

Aktualności dotyczące Zlotu Pasjonatów Paleontologii w Krasiejowie:
  • Będzie to wspĂłlny Zlot forum Dinozaury.com! i Polskiego Forum SympatykĂłw Paleontologii (Paleontologia.pl). Na Zlocie pojawi się więc kilka osĂłb nie zarejestrowanych na D.com!
  • Dawid Mazurek postara się pozałatwiać sprawy dotyczące noclegĂłw, róşnych atrakcji w Krasiejowie.
  • Zlot będzie trwał 3 dni.
  • Ostateczny termin Zlotu to 7-9 sierpnia 2008.
  • Niebawem rozpoczną się oficjalne zapisy na Zlot (szczegóły wkrĂłtce).
  • Na pewno poszukamy skamieniałości na kredzie opolskiej, więc warto wziąć prywatny sprzęt ;)
  • Zobaczymy przynajmniej jedno muzeum paleontologiczne.
Uproszczony program Zlotu (poszczególne godziny mogą się zmienić):
Dzień 1
Do 13:00 - przyjazd uczestników (miejsce - do ustalenia; ci, którzy nie będą mogli się doczekać zlotu :P mogą przyjechać wcześniej); oficjalne rozpoczęcie Zlotu; Wizyta w krasiejowskim Pawilonie Paleontologicznym. Zwiedzanie stanowiska paleontologicznego, oglądanie pracy studentów (być może uda nam się do nich dołączyć). Wieczorek zapoznawczy przy ognisku (pomysł pana Tomasza Singera).

Dzień 2
Poszukiwanie skamieniałości na kredzie opolskiej; może uda się zorganizować jakieś spotkanie z paleontologiem; odwiedzenie drugiego muzeum krasiejowskiego. Wieczorne "posiedzenia edukacyjne" (przy ognisku :?: ; pomysł Daniela Madzi).

Dzień 3
Poszukiwania skamieniałości na kredzie opolskiej; podsumowanie zlotu, zakończenie, pożegnania, płacz z powodu zakończenia zlotu (:)); możliwe wcześniejsze wyjazdy.

Program na razie krótki, ale to z powodu wątpliwości, czy uda się wszystko zorganizować.

Dawid postara się m.in. o darmowy nocleg, możliwość kopania w Krasiejowie i o dużo innych atrakcji, za co pragnę już teraz mu podziękować.

Tak więc, jeśli wszystko się uda, to zobaczymy się za 5 miesięcy w Krasiejowie ;)
Ostatnio zmieniony 5 marca 2008, o 16:17 przez Dino, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

Dino, bardzo dobrze, ze podajesz szczegoly juz teraz! Termin super. Oprocz forumowiczow z D.com i (mam nadzieje rowniez) PFSP powinni byc obecni rowniez Czesi i Slowacy (z czeskiego forum).

Jesli chodzi o "atrakcje", myslalem, zeby warto bylo przygotowac rowniez jakies "posiedzenia edukacyjne", czyli cos w sensie krotkich wykladow na rozne ciekawe tematy zwiazane z geologia, paleontologia, stratygrafia... ale to taki luzny pomysl. Byc moze w ogole na cos takiego nie bedzie czas, choc pamietam, ze w zeszlym roku gadalismy z kolegami z Czech i Slowacji na temat roznych ciekawych rzeczy nawet do polnocy. :)

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 3993
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

Daniel Madzia pisze:Jesli chodzi o "atrakcje", myslalem, zeby warto bylo przygotowac rowniez jakies "posiedzenia edukacyjne", czyli cos w sensie krotkich wykladow na rozne ciekawe tematy zwiazane z geologia, paleontologia, stratygrafia...
Bardzo dobry pomysł, na pewno miejsce na coś takiego się znajdzie, w końcu ileż można kopać :P

Zapisy zacznę prowadzić od kwietnia (poprzez e-mail).

Jeśli macie jeszcze jakieś inne propozycje na zlotowe atrakcje, napiszcie tutaj, póki jeszcze mamy czas :)

Zmiany w programie zlotu będę się starał umieszczać na bieżąco.
Daniel Madzia pisze:Oprocz forumowiczow z D.com i (mam nadzieje rowniez) PFSP powinni byc obecni rowniez Czesi i Slowacy (z czeskiego forum).
Tak więc oficjalną nazwę trzeba będzie zmienić na: I Zlot Pasjonatów Paleontologii Dinozaury.com!, Paleontologia.pl i WildPrehistory.org w Krasiejowie :lol:

zjelon
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 5
Rejestracja: 1 stycznia 2008, o 12:24
Kontakt:

Post autor: zjelon »

to co moze odblokować ten temat czy jeszcze nie :mrgreen: skoro mają się załapać i ludzie związani z innymi forami :?:

d_m

Post autor: d_m »

No to chyba w takim razie odblokuj :?: :wink: To JA przepraszam za zamieszanie na PFSP. Plus można chyba skasować ostatnie posty tamtej dyskusji :wink:

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 3993
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

Osobiście to chciałbym przygotować wszystkie materiały "reklamowe" i dopiero za 2-3 tygodnie rozpocząć kampanię promocyjną :D

Jeszcze zrobimy jakieś logo, uzgodnimy program zlotu itp.

Chciałbym, żeby wszystko był w miarę możliwości dopracowane, gdy będziemy informować inne fora :)

Prosiłbym więc jeszcze o cierpliwość.

EDIT 19:45 06.03.08
Pierwsza, jeszcze niedoszlifowana wersja plakatu zlotu:
Obrazek

EDIT 18:44 24.03.08
Wersja druga plakatu:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 marca 2008, o 18:44 przez Dino, łącznie zmieniany 1 raz.

lama
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 227
Rejestracja: 27 marca 2007, o 14:03

Post autor: lama »

Daniel Madzia pisze: Jesli chodzi o "atrakcje", myslalem, zeby warto bylo przygotowac rowniez jakies "posiedzenia edukacyjne", czyli cos w sensie krotkich wykladow na rozne ciekawe tematy zwiazane z geologia, paleontologia, stratygrafia... ale to taki luzny pomysl. Byc moze w ogole na cos takiego nie bedzie czas, choc pamietam, ze w zeszlym roku gadalismy z kolegami z Czech i Slowacji na temat roznych ciekawych rzeczy nawet do polnocy. :)
MoĹźna teĹź przywiesc okazy z prywatnej kolekcji te najciekawsze :?:
i coś powiedzieć o nich ...

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

Dino pisze:Bardzo dobry pomysł, na pewno miejsce na coś takiego się znajdzie, w końcu ileż można kopać :P
Z tym kopaniem bym ogolnie nie przesadzal - szczegolnie w upalne dni. ;)

Jesli chodzi o te wyklady, frajnie by bylo ustalic, jesli sie "odbeda" czy nie. Ludzie, ktorzy by sie zgodzili na jakas prezentacje, powinni miec dostatecznie dosyc czasu na przygotowanie. ;)

d_m

Post autor: d_m »

Jestem ZA wystąpieniami i chętnie sam też coś przygotuję :wink:

ODPOWIEDZ