Kości z okolic Inowłodza

Czyli wszystko o świadkach historii naszej planety z ostatnich kilkuset milionów lat
fot. J. Garstka
Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Kości z okolic Inowłodza

Post autor: Tomasz Singer »

Wychodzę tutaj z apelem do "kolekcjonerów", którzy podobno uważnie obserwują to Forum.
Około 10 lat temu w czasie prac ziemnych przy budowie tamy na Pilicy w okolicy miejscowości Inowłódz znaleziono sporo kości, podobno trafiały się też czaszki. Niestety nikt nie powiadomił naukowców, za to zbieracze bardzo szybko dowiedzieli się o tym. Pewna osoba, która wspominała mi o tym znalazła na tym miejscu tylko spory kawał skamieniałej kości.
Te okazy na pewno pozwoliły by dokonać kolejnych ciekawych odkryć.
Nie chcemy ich wam zabrać, tylko abyście jeśli je jeszcze posiadacie udostępnili do badań.
Możecie kontaktować się ze mną mój e-mail : tomistokles@wp.pl lub skontaktować się z jakąś placówką badawczą.
Tomasz Singer

DINOZAURY

Awatar użytkownika
kryty_niekrytyczny
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 870
Rejestracja: 4 czerwca 2018, o 14:29
Lokalizacja: PL

Re: Kości z okolic Inowłodza

Post autor: kryty_niekrytyczny »

Mezozoik czy plejstocen?

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kości z okolic Inowłodza

Post autor: Tomasz Singer »

Wynikało, że to mezozoik był.
W jakimś parku dinozaurowym, mają podobno jakieś kości z tego miejsca. To chyba w związku z tym Adrian Kin, miał prowadzić program on live, znalezienie kości polskiego dinozaura, ale chyba już nic z tego nie wyszło.
Ten pan wspominał też, że pewnego razu z ciężarówki wywożącej skałę z pobliskiego kamieniołomu spadła czaszka "dziczka". Co od razu skojarzyło mi się z czaszką jakiegoś heterodontozauryda. Prosiłem aby mi podesłał jakieś zdjęcia. Jego milczenie wskazywało, że już raczej pozbył się tego okazu....
Tomasz Singer

DINOZAURY

Awatar użytkownika
kryty_niekrytyczny
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 870
Rejestracja: 4 czerwca 2018, o 14:29
Lokalizacja: PL

Re: Kości z okolic Inowłodza

Post autor: kryty_niekrytyczny »

Paleontologiczne reality show miało - zdaje się - dotyczyć Bełchatowa (-> mamuty) i Sławna (-> gady), więc Twoje info może okazać się tylko plotką, choć oczywiście super byłoby, gdyby to była prawda.

slavia

Re: Kości z okolic Inowłodza

Post autor: slavia »

Zły tytuł tematu zamieściłeś. Ja Ci powiem, ponad 30 lat od upadku PRL, a wielu naukowców wciąż ma pomyślunek z tamtej epoki. Napisz tytuł: Pół miliona złotych za kości z okolic Inowłodza i będziesz miał je wszystkie. :-D Jeszcze napisałeś, że nie chcemy ich wam zabrać, co w polskim rozumowaniu znaczy tyle, że jednak mogą znaleźć się w naszym kraju jakieś organy, które pokuszą się odebrać te skamieniałości. Z psychologicznego punktu widzenia Twój apel z góry jest skazany na niepowodzenie. Już lepiej poprzeglądaj w sieci archiwa najróżniejszych aukcji. Na sprzedaż są perełki skamieniałości. Przykład:

https://www.catawiki.com/en/l/30853479- ... 0x70x80-cm

Mój znajomy "chorował" na czaszkę Dunkleosteusa. Ostatecznie kupił sobie czaszkę wielkiego Mozazaura. Niektórzy jego goście w przypływie dobrego humoru wkładają teraz ręce i nogi do jego paszczy.

slavia

Re: Kości z okolic Inowłodza

Post autor: slavia »

I nie macie, dziczka ! A mógł być teraz na święta ! :-D

Dunkleosteus
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 32
Rejestracja: 2 sierpnia 2023, o 13:32

Re: Kości z okolic Inowłodza

Post autor: Dunkleosteus »

kryty_niekrytyczny pisze:
10 czerwca 2018, o 17:44
Twoje info może okazać się tylko plotką
Jeszcze jedno na odchodne. Opowiedz innym polskim kolekcjonerom, że na ziemiach polskich brakuje dinozaurów, to ich śmiech utkwi w twoich uszach przez wiele godzin. :lol:

Awatar użytkownika
kryty_niekrytyczny
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 870
Rejestracja: 4 czerwca 2018, o 14:29
Lokalizacja: PL

Re: Kości z okolic Inowłodza

Post autor: kryty_niekrytyczny »

Nie trolluj.

ODPOWIEDZ