Strona 1 z 1

kręg do identyfikacji

: 4 listopada 2015, o 13:27
autor: Piotr B.
Wiem, że kręg jest mocno niekompletny i odpiszecie, że nieoznaczalny, ale może ktoś będzie miał ochotę na taką oto łamigłówkę... Bo cóż, na forum o dinozaurach z natury rzeczy najwięcej będzie trafiać krzemieni i szczątków krów, więc choćby w tym sensie chciałbym nieco tu urozmaicić.

Kręg zakupiłem wiele lat temu, jako dziecko, na giełdzie skamieniałości. Główny właściciel stoiska był nieobecny, a dziewczyna, co chwilowo stała w zastępstwie, nie potrafiła podać mi lokalizacji, ani wieku; sprzedała za kilka zł.

Mam przypuszczenia wobec okazu, ale pozwolę pogłowić się na forum... :wink:

Z góry dzięki za sugestie :!:

Re: kręg do identyfikacji

: 6 listopada 2015, o 19:38
autor: szerman
Piotr B. pisze:Kręg zakupiłem wiele lat temu, jako dziecko, na giełdzie skamieniałości. Główny właściciel stoiska był nieobecny, a dziewczyna, co chwilowo stała w zastępstwie, nie potrafiła podać mi lokalizacji, ani wieku; sprzedała za kilka zł.
Akurat ja Ci nie pomogę bo się na tym nie znam, ale chciałbym poznać szczegóły: naprawdę za parę (2-9 zł) kupiłeś ten kręg? :) Rozumiem, że te lata temu (10-20-25 lat temu?) pieniądze te miały większą wartość, niż obecnie.

Re: kręg do identyfikacji

: 6 listopada 2015, o 20:27
autor: Piotr B.
To było kilkanaście lat temu i wydaje mi się, że zapłaciłem poniżej 10 zł, czyli za "kilka", lub "parę" zł kupiłem. Ten sprzedawca miał inne kości w piaskowcach itd. Tylko, że z tego co pamiętam był chwilowo nieobecny i stała w zastępstwie przy stoisku jakaś dziewczyna, córka może, nie wiem, która była KOMPLETNIE niezorientowana, co jest co i skąd, a kręg nie miał przyklejonej ceny i sprzedała mi go za kilka zł.

Re: kręg do identyfikacji

: 6 listopada 2015, o 22:25
autor: Tomasz Singer
Mógł być z Mongolii albo z Maroka.
Zbyt mały kawałek trzonu, aby coś wiecej powiedzieć o jego właścicielu.

Re: kręg do identyfikacji

: 7 listopada 2015, o 06:17
autor: Piotr B.
Jest płaski u dołu ze śladem po oderwanym wyrostku (ten owalny otwór); u góry jest dość smukły. Mi też wydaje się bardzo możliwe, że nie jest z Polski, a np. z Maroka.

Re: kręg do identyfikacji

: 9 listopada 2015, o 13:20
autor: Utahraptor
Wygląda na coś gadziego, ale trudno cokolwiek powiedzieć.

Re: kręg do identyfikacji

: 9 listopada 2015, o 13:23
autor: Piotr B.
Utahraptor pisze:Wygląda na coś gadziego, ale trudno cokolwiek powiedzieć.
Dzięki! Nie wiem, czy pamiętasz, dawno, dawno temu, widziałeś ten okaz na żywo. :)

Re: kręg do identyfikacji

: 11 listopada 2015, o 13:58
autor: Utahraptor
Uuuu... to rzeczywiście musiało być dawno, bo już nic nie pamiętam ;)

Re: kręg do identyfikacji

: 28 stycznia 2016, o 15:06
autor: Piotr B.
Dziś w niespodziewany sposób odnalazłem, co mi uciekło z pamięci! Kręg pochodzi z Maroka (zapomniałem, że to wiedziałem) i w lutym 2006 roku (czyli nie tak dawno, jak mi się wydawało) kosztował dokładnie 6 zł.