Róg (?)

Czyli wszystko o świadkach historii naszej planety z ostatnich kilkuset milionów lat
fot. J. Garstka
ppp.p
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 2
Rejestracja: 7 października 2011, o 16:02

Róg (?)

Post autor: ppp.p »

Witam!
Jestem nowy na tym forum. Interesuję się "nieco" młodszym okresem. Zostałem jednak zmuszony do zajrzenia na Wasze Forum przez dostawcę węgla. Wysypał mi coś takiego razem z dwoma tonami czarnego kamienia.
Skojarzył mi się od razu z triceratopsem (nie wiem dlaczego?), jednak w tym temacie jestem bardziej zielony od rzekotki, więc proszę o pomoc.
Należało to do jakiegoś zwierza? Wiem, że przypominać to może wróżenie w fusów, ale da się go zidentyfikować, czy pozostanie NN?
Gdyby moje pytanko było w jakimś stopniu bezczelne, lub okazało się orzechem zagrażającym uzębieniu, możecie przekierować mnie do wyższej instancji?
Piotrek
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róg (?)

Post autor: Tomasz Singer »

Na pierwszy rzut oka wygląda mi ten obiekt na gąbkę.
Warto byłoby się dowiedzieć z jakiej kopalni ten węgiel pochodzi. Bo oprócz węgla kamiennego karbońskiego jest przynajmniej jedna kopalnia tegoż surowca wieku triasowego.
Tomasz Singer

DINOZAURY

Awatar użytkownika
polonozuch
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 263
Rejestracja: 31 marca 2011, o 16:06
Imię i nazwisko: Jakub Albert Starzyński
Lokalizacja: Lublin

Re: Róg (?)

Post autor: polonozuch »

Na 1. zdjęciu trochę wygląda na kawałek nosa :D.
Obrazek
Nick na Steam/Uplay/Origin: HeedalPL

ppp.p
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 2
Rejestracja: 7 października 2011, o 16:02

Re: Róg (?)

Post autor: ppp.p »

Gąbka? Ups... to się nieźle wydurniłem :lol: Dobrze, że na dzień dobry nie pojechałem T-Rex'em...
Z lokalizacją kopalni może być mały problem. Dostawa węgla, o której pisałem wcześniej miała miejsce przed dwoma laty :roll: (potem przedmiot X zaginął w akcji) A sam dostawca chyba zmienił branżę, ponieważ już go nie widuję.
OK, dziękuję za poświęcony czas!
Piotrek

ODPOWIEDZ