Znalazłem kości! Informacje

Czyli wszystko o świadkach historii naszej planety z ostatnich kilkuset milionów lat
fot. J. Garstka
MadJack
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwietnia 2009, o 16:26

Znalazłem kości! Informacje

Post autor: MadJack »

Witam.

W pewnym kamieniołomie znalazłem kości prawdopodobnie dinozaura, potrzebuje informacji na ich temat. Jelsi ktoś wie co zrobić dalej z tymi koścmi to prosze o rady. Stukałem w kości, jest gluchy odgłos, kamien po stuknieciu wydaje inny. Podaje zdjecia w linkach.
Prosze o jakieś informacje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
MadJack

d_m

Post autor: d_m »

A czy to już nie było na Paleontologia.pl :?: Mi to osobiście na kości nie wygląda. Na pierwszym zdjęciu skamieniałości są, w tym chyba jakiś diceras :)

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Raczej nie wygląda to na kosci. W przekroju mają gąbczastą strukturę?
Biologia, UW

DIMETRODON

Post autor: DIMETRODON »

Prawie na 100 % nie są to kości .Ja takich podonych mogę ci przywieźć kilka kilogramów.Cóż jeśli chodzi o kości to sam mam znalezionych kilka
(ale nie dinozaurów -ryb).Największą skamieniałością jaką wydobyłem osobiście ze skały to jest ten ostanio znaleziony fragmentaryczny ząb jurajskiego rekina (potwierdzono i zatwierdzono na angielskim forum paleontologicznym).Co do twojego okazu to ja bym sobie nie psuł dnia i szukał dalej.



Pozdrawiam

Ps: Ja w podobnych skałach grzebię od kilku lat i początkowo co drugi kamień był dla mnie kością.Tak na marginesie mam teraz ze skałek tak pełno skamieniałych bezkręgowców ,że nie mieszczą mi się w piwnicy.
Swoją drogą sam wyrzucam je albo zostawiam dla innych (małe dzieci mają radochę). :wink:

Jak kolwiek zrobisz co będziesz uważał. :roll:

Szukaj dalej.......................

Chirostenotes
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 57
Rejestracja: 18 maja 2009, o 13:49

Post autor: Chirostenotes »

No to co to jest jak nie kości :?:

ODPOWIEDZ