Dziennik wyprawy w karpaty

Czyli wszystko o świadkach historii naszej planety z ostatnich kilkuset milionów lat
fot. J. Garstka
lama
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 227
Rejestracja: 27 marca 2007, o 14:03

Dziennik wyprawy w karpaty

Post autor: lama »

Celem naszej dwu dniowej wyprawy było zebranie skamieniałości z tzw łupków menilitowych zawierające wiele różnych szczątków ryb, w łupkach tych znaleziono również szczątki młodego żółwia morskiego oraz niewielką ilość ptaków lądowych, zawierających 3 niekompletne szkielety wróblowych (Passeriformes) , kolibra (Trochilidae) oraz pojedyncze pióra i obserwowanie ptaków

11 wrzesień

Odebrałem Piotrka z dworca i zapoznałem kolegę z sanokiem

12 wrzesień 2008

Z Sanoka PKS em dostaliśmy się do Iwonicza, na miejscu zrobiliśmy małe zakupy i udaliśmy się na Rogi, po drodze Piotrek fotografował ptaki . Jak dotarliśmy na miejsce od razu zaczęliśmy prace , nie trzeba było długo szukać ja w rumoszu skalnym znalazłem fragmenty kręgosłupa bliżej nie określonych ryby i nagromadzenie łusek rybich na łupku , Serrenidae i dziwna rybę ( okaz zostanie przekazany do instytutu paleobiologii w warszawie ), Piotrek natrafił na Argentinidae. Do Sanoka dotarliśmy autobusem, Zjedliśmy obiad i potem wyruszyliśmy zwiedzać okolice Sanoka.

13 wrzesień 2008

Pociągiem dostaliśmy się do miejscowości Jedlicze, w czasie podróży obserwowaliśmy przez okno pociągu ptaki drapieżne ( Pustułki, Myszołowy ), z stacji udaliśmy się wzdłuż Jasionki na odkrywkę w Winnicy , jednak niestety po nocnym deszczu skały były namoknięte i się rozpadały w rękach to zwiedziliśmy okolice i wrócić później, gdy wróciliśmy to skały trochę przeschły i zaczęliśmy kopać. Winnica odkryła przed nami prawie kompletne okazy: Gadiformes, Serrenidae, Clupeidae, W trakcie oczekiwanie na pociąg trochę zmarzliśmy, w posagu Piotrek wdał się w rozmowę z pracownikiem PKP.

14 wrzesień 2008

Na dworcu PKP wcześnie rano zakończyliśmy udaną wyprawę
Ostatnio zmieniony 4 października 2008, o 11:19 przez lama, łącznie zmieniany 5 razy.

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Miło, że zrelacjonowałeś wyprawę terenową. Gratuluję znalezisk! :)
Biologia, UW

Awatar użytkownika
Piotr G.
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 162
Rejestracja: 17 lipca 2007, o 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr G. »

Dzieki Lama za opis wyprawy i za całokształt, było super. Teraz nie mam czasu ze wzgledu na Europejskie Dni Ptaków, ale postaram się jak najszybciej dopisać kilka szczegółów odnosnie skamieniałości i dodać ich fotki
Pozdrawiam
Piotrek
GW OTOP

ODPOWIEDZ