Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 13 listopada 2018, o 01:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Dziennik wyprawy w karpaty
PostNapisane: 3 października 2008, o 09:02 
Dewoński labirintodont
Dewoński labirintodont

Celem naszej dwu dniowej wyprawy było zebranie skamieniałości z tzw łupków menilitowych zawierające wiele różnych szczątków ryb, w łupkach tych znaleziono również szczątki młodego żółwia morskiego oraz niewielką ilość ptaków lądowych, zawierających 3 niekompletne szkielety wróblowych (Passeriformes) , kolibra (Trochilidae) oraz pojedyncze pióra i obserwowanie ptaków

11 wrzesień

Odebrałem Piotrka z dworca i zapoznałem kolegę z sanokiem

12 wrzesień 2008

Z Sanoka PKS em dostaliśmy się do Iwonicza, na miejscu zrobiliśmy małe zakupy i udaliśmy się na Rogi, po drodze Piotrek fotografował ptaki . Jak dotarliśmy na miejsce od razu zaczęliśmy prace , nie trzeba było długo szukać ja w rumoszu skalnym znalazłem fragmenty kręgosłupa bliżej nie określonych ryby i nagromadzenie łusek rybich na łupku , Serrenidae i dziwna rybę ( okaz zostanie przekazany do instytutu paleobiologii w warszawie ), Piotrek natrafił na Argentinidae. Do Sanoka dotarliśmy autobusem, Zjedliśmy obiad i potem wyruszyliśmy zwiedzać okolice Sanoka.

13 wrzesień 2008

Pociągiem dostaliśmy się do miejscowości Jedlicze, w czasie podróży obserwowaliśmy przez okno pociągu ptaki drapieżne ( Pustułki, Myszołowy ), z stacji udaliśmy się wzdłuż Jasionki na odkrywkę w Winnicy , jednak niestety po nocnym deszczu skały były namoknięte i się rozpadały w rękach to zwiedziliśmy okolice i wrócić później, gdy wróciliśmy to skały trochę przeschły i zaczęliśmy kopać. Winnica odkryła przed nami prawie kompletne okazy: Gadiformes, Serrenidae, Clupeidae, W trakcie oczekiwanie na pociąg trochę zmarzliśmy, w posagu Piotrek wdał się w rozmowę z pracownikiem PKP.

14 wrzesień 2008

Na dworcu PKP wcześnie rano zakończyliśmy udaną wyprawę

Ostatnio edytowano 4 października 2008, o 11:19 przez lama, łącznie edytowano 5 razy

Tytuł:
PostNapisane: 3 października 2008, o 17:30 
Moderator
Moderator

Miło, że zrelacjonowałeś wyprawę terenową. Gratuluję znalezisk! :)

Tytuł:
PostNapisane: 3 października 2008, o 19:28 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Dzieki Lama za opis wyprawy i za całokształt, było super. Teraz nie mam czasu ze wzgledu na Europejskie Dni Ptaków, ale postaram się jak najszybciej dopisać kilka szczegółów odnosnie skamieniałości i dodać ich fotki
Pozdrawiam
Piotrek

Strefa czasowa: UTC + 1