Strona 1 z 1

Kolekcja Świat Dinozaurów

: 22 marca 2016, o 08:39
autor: Carbozaur
Witam serdecznie wszystkich użytkowników Forum Dinozaury
Zdecydowałem się do Was dołączyć aby uzyskać opinię o nowej kolekcji Świat Dinozaurów wydawnictwa Amercom. Początkowo byłem do niej sceptycznie nastawiony, ale w końcu zdecydowałem się na zakup zachęcony wyglądem czasopisma i przekonałem się o wysokiej jakości merytorycznej artykułów, które jak się okazało pisane są przez twórców serwisu Dinozaury.com. Jakie jest Wasze zdanie o tej kolekcji?

Re: Kolekcja Świat Dinozaurów

: 22 marca 2016, o 21:08
autor: Kamil Kamiński
Ja o kolekcji Świat Dinozaurów dowiedziałem się zupełnie przypadkiem podczas wizyty w Empiku. Kupiłem jeden z numerów właściwie od niechcenia, obawiając się, że będą to kolejne gazetki dla dzieci, powtarzające dawno już nieaktualne informacje. Szybko jednak zmieniłem zdanie. Poziom merytoryczny artykułów jest świetny, moim zdaniem lepszy niż w 95% popularnonaukowych książek o dinozaurach dostępnych na rynku. Szybko też skojarzyłem nazwiska autorów z naszym forum i muszę przyznać, że z niecierpliwością czekam na dalsze numery. Polecam.

Re: Kolekcja Świat Dinozaurów

: 22 marca 2016, o 22:01
autor: Carbozaur
Mam dokładnie takie samo wrażenie :)

Re: Kolekcja Świat Dinozaurów

: 23 marca 2016, o 09:54
autor: Dino
Niestety, redakcja Dinozaury.com zajmowała się tylko pierwszymi dwoma numerami, nie wiem jak jest z poziomem artykułów w kolejnych numerach, wobec czego nie możemy zawczasu rekomendować całego wydawnictwa (już od trzeciego numeru pojawiają się błędy na okładkach, umieszczające modele dinozaurów w nieodpowiednim środowisku - trudno zgadywać co jest w środku).

Re: Kolekcja Świat Dinozaurów

: 23 marca 2016, o 14:08
autor: Carbozaur
Przeczytałem dotychczasowe cztery numery, gdyż piątego jeszcze nie nabyłem i wydaje się, że poziom artykułów w nich jest na podobnym poziomie. Dla mnie jest on wysoki, zwłaszcza w zestawieniu z innymi publikacjami popularnonaukowymi na polskim rynku wydawniczym.

Re: Kolekcja Świat Dinozaurów

: 23 marca 2016, o 16:24
autor: szerman
Czy można jeszcze gdzieś kupić numery archiwalne? Wie ktoś może?

Re: Kolekcja Świat Dinozaurów

: 23 marca 2016, o 19:22
autor: Dino
Carbozaur pisze:Przeczytałem dotychczasowe cztery numery, gdyż piątego jeszcze nie nabyłem i wydaje się, że poziom artykułów w nich jest na podobnym poziomie. Dla mnie jest on wysoki, zwłaszcza w zestawieniu z innymi publikacjami popularnonaukowymi na polskim rynku wydawniczym.
Niewykluczone, że teksty są dobre, przebić poziomu większości popularnonaukowych publikacji na rynku polskim nie jest trudno, jakkolwiek błędy na okładkach - zarówno triceratops jak i welociraptor nie znajdują się w swoim naturalnym środowisku, wydają się świadczyć o braku wsparcia merytorycznego dla osób, które przygotowują ilustracje. Nie znam osobiście osób, które obecnie zajmują się tym pismem (środowisko paleontologów i popularyzatorów paleontologii w Polsce jest dosyć wąskie), niemniej jednak trzymam kciuki, że teksty, które trafiają do szerokiej publiki niosą za sobą wartość merytoryczną i edukacyjną.

Tak, czy inaczej - wydawnictwo miało dobry pomysł, wszelka inicjatywa popularnonaukowa szanująca czytelników (i korzystająca, przynajmniej z początku, z pomocy profesjonalistów) jest obecnie na wagę złota.

Re: Kolekcja Świat Dinozaurów

: 24 marca 2016, o 07:41
autor: Carbozaur
Archiwalne numery można kupić na stronie wydawnictwa Amercom. Co do okładek to istotnie Velociraptor jest ukazany w środowisku leśnym, ale plakat w środku ukazuje go już w klimatach pustynnych. Też ubolewam nad utożsamianiem tych cudownych zwierząt z bohaterami kreskówek dla dzieci, dlatego każda publikacja choć próbująca rzetelnie podejść do tematu godna jest uwagi