Dinopedia

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Dinopedia

Post autor: Danu »

Książka National Geographic autorem jest Don Lessem.

Książkę tą jakiś czas widywałem w księgarniach i po 5 latach odkąd zakupiłem ostatnią książkę, skusiłem się na tę zwłaszcza , że cena nie jest duża -39,99 zł tym bardziej , że w Matrasie była przecena i zapłaciłem 29,92 zł.

Książka jest bardzo ładnie wydana, chodźby ilustracje mi się bardzo podobają.
Również jeśli chodzi o stan wiedzy - jest w miarę ok , oczywiście jak w każdej książce jest trochę błędów ale moim zdaniem nie są one aż tak rażące jak w wielu publikacjach z ostatniego czasu.

Znajdują się tutaj dosyć aktualne dane - opisy chyba 75 rodzajów jeśli dobrze policzyłem z tym, że z tyłu książki jest sporych rozmiarów słownik dinozaurów który zawiera informacje o ponad 600 rodzajach a więc całkiem sporo jak na polską publikację to chyba najwięcej.

Książka ma wpisane w tytule - National Geographic Kids- dlatego jak ją kupowałem ekspedjentka wzięła mnie za tatusia, który kupuję synkowi książke :D :D :D Nie tłumaczyłem jej , że to dla mnie :P

Ale generalnie chociaż ciężko to usłyszeć z moich ust, polecam tę książkę wydaje mi się , że warto ją zakupić stosunkowo niska cena, w miarę aktualne informację oraz bardzo ładne ilustrację.

Szczególnie jeśli ktoś chce zacząć przygodę z dinozaurami to bardzo dobra książką dla niego na początek.
Tribute to Dinosaurs 2020

ODPOWIEDZ