Ricardo Delgado - "Age of Reptiles"

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
Triceratops
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 194
Rejestracja: 5 kwietnia 2011, o 11:52
Imię i nazwisko: Weronika Mazurek
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Ricardo Delgado - "Age of Reptiles"

Post autor: Triceratops »

Witam!
Nie jestem pewna, czy ktoś z was słyszał o tych komiksach, jeśli nie, to je przybliżę, jeśli tak, to mam jeszcze pytanie.

Ricardo Delgado wydał serię komiksów pod wspólnym tytułem "Age of Reptiles". Nie wiem, ile to w sumie ma części, posiadam na laptopie "The Hunt", "Tribal Warfare" i "The Journey". Może opiszę te części (jeśli pogrubienie przeszkadza, to przepraszam...):

"The Hunt" - tutaj jest mniej więcej zachowana poprawność, dinozaury pochodzą z tej samej epoki, jedynie ceratozaury potrafią niczym karnotaury w "Zaginionym Świecie" Crichtona zmieniać barwy. Występują allozaury, ceratozaury, diplodoki, stegozaury, kamptozaury i dwa gatunki pterozaurów: kriorynchy (dobre spolszczenie?) i dżungaripterusy. Tutaj jest motyw 'zemsty' allozaura na ceratozaurach...
"Tribal Warfare" - trochę fantazji, dinozaury z różnych epok żyją razem - tyranozaury, nieopierzone deinonychy (manipulujące dłońmi jak ludzie), chasmozaury, saltazaury, brachiozaur (wielkości amficeliasa) itp. To jest dosyć krwawy komiks, ogółem wojna między tyranozaurami a deinonychami.
"The Journey" - przypomina mi to "Wędrówki z Dinozaurami". Bardziej naukowe podejście, nienazwani bohaterowie (w poprzednich dinozaury miały imiona). Migracja ogromnego stada, do którego należą alamozaury, triceratopsy, edmontozaury, ankylozaury, ornitomimy, stegocerasy. Są śledzone przez setki (!) dromeozaurów i samicę tyranozaura z młodymi. Dosyć ciekawe.

A na koniec mam pytanie: słyszałam o komiksie z tej serii pt. "Carnivores", tylko nigdzie nie potrafię go znaleźć. Jakby ktoś go miał np. w pdf-ie, to mógłby się podzielić?
Jeśli wątek zbędny, proszę go usunąć.
Podziwiam polskich paleontologów za to, że...

Obrazek

Spomiędzy szerokich, zielonobrązowych liści wystają cztery długie zakrzywione szpony. Gdy tylko jednak jeden z gadów drgnął, pazury chyłkiem cofnęły się między paprocie. Szpony należą do gatunku dinozaura, jakiego jeszcze świat nie widział. Jest to pierwszy skuteczny super-drapieżnik – Smok z Lisowic.

Jest to fragment pisanej przeze mnie powieści o smoku z Lisowic.

Awatar użytkownika
raptorek
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 24
Rejestracja: 3 września 2012, o 17:57
Imię i nazwisko: Cezary Wódkowski
Lokalizacja: osięciny

Re: Ricardo Delgado - "Age of Reptiles"

Post autor: raptorek »

Z opisu wydaje mi się, że komiksy są ciekawe. Skąd o nich wiesz? Czy można je gdzieś kupic? A o ,, Carnivores " nie słyszałem.
,,Gdyby dinozaury przetrwałyby to przetrwałyby zasłużenie"

David M. Raup

Awatar użytkownika
Triceratops
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 194
Rejestracja: 5 kwietnia 2011, o 11:52
Imię i nazwisko: Weronika Mazurek
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Re: Ricardo Delgado - "Age of Reptiles"

Post autor: Triceratops »

Szukałam komiksów o dinozaurach i znalazłam kilka stron AoR. Kupić raczej nie, ale są na chomikuj w e-booku (tzn. pobiera się, rozpakujesz i masz obrazki w jpg). "Carnivores" ponoć traktuje o takich drapieżnikach jak dromeozaurydy czy tyranozaurydy.
Podziwiam polskich paleontologów za to, że...

Obrazek

Spomiędzy szerokich, zielonobrązowych liści wystają cztery długie zakrzywione szpony. Gdy tylko jednak jeden z gadów drgnął, pazury chyłkiem cofnęły się między paprocie. Szpony należą do gatunku dinozaura, jakiego jeszcze świat nie widział. Jest to pierwszy skuteczny super-drapieżnik – Smok z Lisowic.

Jest to fragment pisanej przeze mnie powieści o smoku z Lisowic.

ODPOWIEDZ