Koreański film o tarbozaurach

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
misio
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 220
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 10:31
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Koreański film o tarbozaurach

Post autor: misio »

http://pl.tunele.wikia.com/wiki/Tunele_Wiki - moja własna wiki o serii książek "Tunele" Rodericka Gordona i Briana Williamsa :)

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koreański film o tarbozaurach

Post autor: Tomasz Singer »

Wygląda na wersje 3D dzieła "Tarbosaurus". Dodali także dinozaury rogate i tyranozaura. Już normalna wersja zawierała sporo błędów i przekłamań co do występowania pewnych dinozaurów w tym samym czasie, a tym bardziej w środku późnej kredy na obszarze współczesnej Korei.
Tomasz Singer

DINOZAURY

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Koreański film o tarbozaurach

Post autor: szerman »

Tomasz Singer pisze:Wygląda na wersje 3D dzieła "Tarbosaurus".
W polskiej wersji "Tarbozaur, czyli śmierć". Na Planete był podzielony na dwie części:
Od czasów odkrycia ich skamieniałości w XIX wieku, dinozaury rozpalają wyobraźnię. Bestie wielkości nowojorskiego wieżowca od dawna fascynują pisarzy, naukowców i reżyserów filmowych. Z wykorzystaniem zaawansowanej grafiki komputerowej oraz przy wsparciu komentarzy czołowych naukowców autorzy przedstawiają dzieje tarbozaura, który wyginął 80 milionów lat temu, a żył w lasach na terenach dzisiejszej Korei. Twórcy pokazują życie dinozaura imieniem Patch od narodzin aż do śmierci.
http://www.telemagazyn.pl/program-tv/35 ... 0d0d63eac9

Jak pisałem ponad rok temu - średnio udana produkcja, żeby nie powiedzieć nieudana.
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
Triceratops
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 194
Rejestracja: 5 kwietnia 2011, o 11:52
Imię i nazwisko: Weronika Mazurek
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Re: Koreański film o tarbozaurach

Post autor: Triceratops »

Taak, według mnie to będzie czysta kopia.

A tak w ogóle, inny polski tytuł tamtego starszego filmu o Patchu (w polskiej wersji Łatku...) to "Tarbozaur, najgroźniejszy z dinozaurów".
Podziwiam polskich paleontologów za to, że...

Obrazek

Spomiędzy szerokich, zielonobrązowych liści wystają cztery długie zakrzywione szpony. Gdy tylko jednak jeden z gadów drgnął, pazury chyłkiem cofnęły się między paprocie. Szpony należą do gatunku dinozaura, jakiego jeszcze świat nie widział. Jest to pierwszy skuteczny super-drapieżnik – Smok z Lisowic.

Jest to fragment pisanej przeze mnie powieści o smoku z Lisowic.

AlbertoRaptor
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 150
Rejestracja: 18 lutego 2010, o 22:29
Imię i nazwisko: Aleksander Wiśniewski
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Koreański film o tarbozaurach

Post autor: AlbertoRaptor »

To jest jak mieszanka Ameryki z Mongolią :/ szczególnie jeden ze screenów. Wygląda na to że ludzie raczej nie wiedzieli za bardzo o dinozaurach.

Awatar użytkownika
Przyszły paleontolog
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 267
Rejestracja: 3 lipca 2009, o 16:41
Imię i nazwisko: Tomasz Glowienke
Lokalizacja: Reda

Re: Koreański film o tarbozaurach

Post autor: Przyszły paleontolog »

Triceratops pisze:Taak, według mnie to będzie czysta kopia.

A tak w ogóle, inny polski tytuł tamtego starszego filmu o Patchu (w polskiej wersji Łatku...) to "Tarbozaur, najgroźniejszy z dinozaurów".
Mam wszystkie 3 części. Średni udany film, podobnie jak grafika. Chociaż wątek łatka jest dość ciekawy, zwykle filmów dokumentalnych nie tworzy się w ten sposób. Tak jak mówili poprzednicy sporo błędów.

Awatar użytkownika
Triceratops
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 194
Rejestracja: 5 kwietnia 2011, o 11:52
Imię i nazwisko: Weronika Mazurek
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Re: Koreański film o tarbozaurach

Post autor: Triceratops »

Akurat to oglądam (jest na youtube). Ciekawe, fajna "bajka", raczej dla dzieci. Realistyczność w tym filmie kuleje i to co najmniej na trzy nogi... Tyranozaur kontra tarbozaur! Pomysłowości jednak twórcom nie brakowało.
Podziwiam polskich paleontologów za to, że...

Obrazek

Spomiędzy szerokich, zielonobrązowych liści wystają cztery długie zakrzywione szpony. Gdy tylko jednak jeden z gadów drgnął, pazury chyłkiem cofnęły się między paprocie. Szpony należą do gatunku dinozaura, jakiego jeszcze świat nie widział. Jest to pierwszy skuteczny super-drapieżnik – Smok z Lisowic.

Jest to fragment pisanej przeze mnie powieści o smoku z Lisowic.

ODPOWIEDZ