Raptor Red - czy można gdzieś kupić?

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
Triceratops
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 194
Rejestracja: 5 kwietnia 2011, o 11:52
Imię i nazwisko: Weronika Mazurek
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Raptor Red - czy można gdzieś kupić?

Post autor: Triceratops »

Proszę o pomoc. Spodobała mi się bardzo książka "Raptor Red" Roberta Bakkera, ale mam ją niestety tylko w formie elektronicznej, a wolałabym w wersji "papierowej". Wydrukowanie i obindowanie wyszłoby dość drogo. Czy ktoś z Was orientuje się może, czy gdzieś można ją kupić :?:
Podziwiam polskich paleontologów za to, że...

Obrazek

Spomiędzy szerokich, zielonobrązowych liści wystają cztery długie zakrzywione szpony. Gdy tylko jednak jeden z gadów drgnął, pazury chyłkiem cofnęły się między paprocie. Szpony należą do gatunku dinozaura, jakiego jeszcze świat nie widział. Jest to pierwszy skuteczny super-drapieżnik – Smok z Lisowic.

Jest to fragment pisanej przeze mnie powieści o smoku z Lisowic.

d_m

Re: Raptor Red - czy można gdzieś kupić?

Post autor: d_m »

Musisz polować na Allegro i w antykwariatach, bo chyba dawno już nie było nowego wydania. Kilka lat temu były plany ekranizacji!

Awatar użytkownika
Triceratops
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 194
Rejestracja: 5 kwietnia 2011, o 11:52
Imię i nazwisko: Weronika Mazurek
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Re: Raptor Red - czy można gdzieś kupić?

Post autor: Triceratops »

Udało się! Moi rodzice znaleźli jedną na mojeciuchy.pl :shock: W przyszłym tygodniu powinna przyjść. Przy okazji: skąd wiadomo o planach ekranizacji :o
Podziwiam polskich paleontologów za to, że...

Obrazek

Spomiędzy szerokich, zielonobrązowych liści wystają cztery długie zakrzywione szpony. Gdy tylko jednak jeden z gadów drgnął, pazury chyłkiem cofnęły się między paprocie. Szpony należą do gatunku dinozaura, jakiego jeszcze świat nie widział. Jest to pierwszy skuteczny super-drapieżnik – Smok z Lisowic.

Jest to fragment pisanej przeze mnie powieści o smoku z Lisowic.

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Raptor Red - czy można gdzieś kupić?

Post autor: Dawid Mika »

Triceratops pisze:Udało się! Moi rodzice znaleźli jedną na mojeciuchy.pl :shock: W przyszłym tygodniu powinna przyjść. Przy okazji: skąd wiadomo o planach ekranizacji :o
A nie prościej byłoby zamówić przez allegro:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... raptor+red

Ja sam mam taką książkę:
http://allegro.pl/raptor-red-robert-t-b ... 77757.html

Nie żebym promował konkretnych sprzedawców na allegro, ale po prostu zastanawiam się dlaczego nie skorzystaliście z Allegro.

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8246
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Raptor Red - czy można gdzieś kupić?

Post autor: nazuul »

Dawid - ten gigant raczej nie potrzebuje Twojej reklamy :P
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Triceratops
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 194
Rejestracja: 5 kwietnia 2011, o 11:52
Imię i nazwisko: Weronika Mazurek
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Re: Raptor Red - czy można gdzieś kupić?

Post autor: Triceratops »

Książka już dotarła, ale mimo to bardzo dziękuję za oferty.
Podziwiam polskich paleontologów za to, że...

Obrazek

Spomiędzy szerokich, zielonobrązowych liści wystają cztery długie zakrzywione szpony. Gdy tylko jednak jeden z gadów drgnął, pazury chyłkiem cofnęły się między paprocie. Szpony należą do gatunku dinozaura, jakiego jeszcze świat nie widział. Jest to pierwszy skuteczny super-drapieżnik – Smok z Lisowic.

Jest to fragment pisanej przeze mnie powieści o smoku z Lisowic.

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Raptor Red - czy można gdzieś kupić?

Post autor: Dawid Mika »

Ja przypominam sobie jak przeczytałem "Raptor Red" w jeden zimny, deszczowy listopadowy wieczór szóstej klasy ... Ach, stare, dobre czasy ....
I jak tam pierwsze wrażenia ?

Awatar użytkownika
Triceratops
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 194
Rejestracja: 5 kwietnia 2011, o 11:52
Imię i nazwisko: Weronika Mazurek
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Re: Raptor Red - czy można gdzieś kupić?

Post autor: Triceratops »

Nie pierwsze, lecz drugie. :D Natknęłam się na opis w wikipedii, lecz bardzo lakoniczny, że tak powiem (ach, te pojęcia z historii), nie zaciekawiło mnie. Przyjechał jednak mój wujek, pan Mirosław Syniawa i powiedział, jaka to wspaniała książka, a nigdzie jej wtedy nie było, więc ściągnął mi w RTF-ie. Teraz, gdy już ją mam, nie mogę się oderwać.

EDIT:

Chciałam jeszcze spytać o pewną kwestię w tej książce. Wspomniany tam jest ornitomimozaur. Sprawdziłam na encyklopedii Dinozaury.com! i jedyny ornitomimozaur z wczesnej kredy to sinornitomim. Czy możliwe, aby ten rodzaj wyemigrował, że tak powiem, do Ameryki?
Poza tym, myślałam napisać jakiś szerszy opis "Raptor Red", tylko nie wiem, czy umieścić go na wikipedii, czy na naszej encyklopedii, a jeśli tak, to w jakiej kategorii?
Podziwiam polskich paleontologów za to, że...

Obrazek

Spomiędzy szerokich, zielonobrązowych liści wystają cztery długie zakrzywione szpony. Gdy tylko jednak jeden z gadów drgnął, pazury chyłkiem cofnęły się między paprocie. Szpony należą do gatunku dinozaura, jakiego jeszcze świat nie widział. Jest to pierwszy skuteczny super-drapieżnik – Smok z Lisowic.

Jest to fragment pisanej przeze mnie powieści o smoku z Lisowic.

ODPOWIEDZ