Nowy Park Dinozaurów w Bydgoszczy

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
Krzysztof
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 962
Rejestracja: 14 marca 2006, o 15:30
Imię i nazwisko: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nowy Park Dinozaurów w Bydgoszczy

Post autor: Krzysztof »

Szykuje się kolejna atrakcja Parku Rozrywki w Myślęcinku. Wiosną przyszłego roku pojawią się tam modele dinozaurów i muzeum paleontologiczne.
W Myślęcinku powstanie "Zaginiony Świat". Będzie to muzeum i ścieżka edukacyjna z modelami dinozaurów i wymarłych zwierząt. Na początku pojawią się 22 eksponaty, ale wkrótce zbiór będzie powiększony do ponad 80 gadów. Będzie też sklepik z pamiątkami. Wszystko znajdować się ma obok Lunaparku. Dinozaury staną również przy alejkach parkowych, by zachęcać spacerowiczów do odwiedzenia muzeum.

Dzięki nagłośnieniu będzie można usłyszeć także odgłosy prehistorycznych stworzeń. Znajdą się również tablice informacyjne opisujące okresy historii Ziemi, kiedy dominowały dinozaury. Każdy model będzie opatrzony odpowiednim podpisem. W muzeum zwiedzający obejrzą ok. 700 eksponatów paleontologicznych. Będzie można kupić m.in. skamieniałości i minerały. Gości Myślęcinka do parku dinozaurów prowadzić będzie efektowna brama wejściowa na wzór tej z filmu "Park Jurajski" Stevena Spielberga.

Park dinozaurów w Myślęcinku będzie już trzecim w regionie. Dwa pozostałe znajdują się w Solcu Kujawskim i Rogowie. W Bydgoszczy zwiedzających chcą przyciągnąć większą ilością modeli, konkurencyjnymi cenami i łatwiejszym dojazdem. Otwarcie zaplanowano na kwiecień 2012 roku.

info MMBydgoszcz.pl

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Nowy Park Dinozaurów w Bydgoszczy

Post autor: Dawid Mika »

Otworzyli też Park Dinozaurów w Ochabach.
Ostatnio dużo dinoparków powstaje.
Ochabami nie jestem zachwycony - modele maniraptorów bez piórek, oceanarium w chwili mojej wizyty nieczynne.
Szkoda, że nie przedstawia się dinozaurów bardziej realnie np. maniraptorów w piórkach, bo kiedy mówi się o pierzastych dinozaurach zazwyczaj osoby niezainteresowane dinozaurami są zdziwione. Są w dzieciństwie z hasłem "pierzaste dinozaury" kojarzyłem tylko celurozaury z Liaoning.

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy Park Dinozaurów w Bydgoszczy

Post autor: Dino »

Nie no... Polska nie jest aż tak wielką kopalnią dinozaurów, żeby co i rusz uruchamiać nowe parki jurajskie...

W każdym bądź razie - ja już po Solcu odczuwałem przesyt.

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Park Dinozaurów w Bydgoszczy

Post autor: Tomasz Singer »

Dawid Mika pisze:Szkoda, że nie przedstawia się dinozaurów bardziej realnie np. maniraptorów w piórkach, bo kiedy mówi się o pierzastych dinozaurach zazwyczaj osoby niezainteresowane dinozaurami są zdziwione. Są w dzieciństwie z hasłem "pierzaste dinozaury" kojarzyłem tylko celurozaury z Liaoning.
W obiektach Juraparku modele teropodów są generalnie "opierzone", a niektórzy przedstawiciele (na ogół mniejsi) posiadają włosopodobne protopiórka.
Zobaczymy jakie modele będą w tym parku. Podobno produkowane przez pana Kuchnio.
Dino pisze:Nie no... Polska nie jest aż tak wielką kopalnią dinozaurów, żeby co i rusz uruchamiać nowe parki jurajskie...
Ja też generalnie jestem tego samego zdania.
Co rusz jest jakiś dinopark stawiany.
Tomasz Singer

DINOZAURY

Awatar użytkownika
Krzysztof
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 962
Rejestracja: 14 marca 2006, o 15:30
Imię i nazwisko: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowy Park Dinozaurów w Bydgoszczy

Post autor: Krzysztof »

Jak, czytam komentarze to sam nie wiem ale, jakoś nie mogę się z tym wszystkim zgodzić. Miasto Bydgoszcz dużo lat walczyło tzn ubiegało się o postawienie parku z dinozaurami i to w, bardzo specjalnym miejscu gdzie środowisko by idealnie pasowało do dinozaurów- dużo wody, wszędzie lasy i środowisko naturalne.Do Solca Kujawskiego jest kawałem, a tak zawsze co sobotę czy niedzielę jestem w Myślęcinku więc zachacze o park.

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy Park Dinozaurów w Bydgoszczy

Post autor: Dino »

I przez to, zamiast rozrywki ogólnokrajowej (jeden/dwa parki na państwo) mamy rozrywkę regionalną. W końcu przestanie się to opłacać (ileż razy można oglądać te same modele?!) i zostaną pewnie tylko te najlepsze (np. Krasiejów z jurajską plażą i innymi atrakcjami).

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Nowy Park Dinozaurów w Bydgoszczy

Post autor: szerman »

Krasiejów z pewnością, może nawet Chorzów - ale to bardziej dlatego, że zaraz obok jest wesołe miasteczko i zoo, przez co zwiedzających z pewnością nie zabraknie mimo starodawnych dość modeli. Z kolei inne parki, jak np. Ochaby które ma pierwsze oceanarium też może liczyć na tłumy zwiedzających.
"Mastodon sapiens"

ODPOWIEDZ