Park Jurajski 4? (Jurassic World)

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
Palik
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur

Park Jurajski 4? (Jurassic World)

Post autor: Palik »

Mamy nadzieję na "czwórkę"
http://napisy24.pl/artykul/78/

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Imię i nazwisko: Marcin Szermański

Post autor: szerman »

Jestem na nie :!: Ubolewam nad tym, że trylogia JP jako całość jest (w porównaniu LOTR, SW, Alien i IJ - w tych dwóch ostatnich pomijam komercyjne, tandetne czwarte części) strasznie nierówna. W zasadzie to tylko JP1 był wielkim przełomem, czymś ponadczasowym. Pozostałe części to ''tylko'' bardzo fajne filmy dla ludzi lubiących takie klimaty, albo w ogóle lubiących dreszczyk emocji. Po śmierci scenarzysty Michaela Crichtona kto go zastąpi? Już Joe Johnson plecie jakieś herezje, że seria ma pójść w innym kierunku... Dla wielu zamknięcie trylogii, czyli część 3 była mniej udana niż pozostałe, ale przy 4 będzie TYLKO gorzej (coś ala Indiana Jones 4), niestety. Osobiście nie chcę, by kolejna seria filmów które uwielbiam miałaby tak skończyć...

Ag.Ent
Złoty Dinek Kwiecień 2020
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński

Post autor: Ag.Ent »

szerman pisze:(...) będzie TYLKO gorzej (coś ala Indiana Jones 4)
E, Indiana Jones 4 nie był taki zły ;) A co do Parku, to też wolałbym, żeby już nic więcej nie kręcili, bo "jedynki" i tak nie przebiją, a mogą co najwyżej nakiepścić :)

Awatar użytkownika
Palik
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur

Post autor: Palik »

Ja osobiście uważam żeby powstał ten film lecz zmienili jego nazwę z "Park Jurajski" na, np. "Dżungla Dinozaurów" czy coś w tym stylu.

Muflon
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Kontakt:

Post autor: Muflon »

w końcu coś się dzieje w temacie
Joe Johnston , który zajmuje się obecnie promocją swojego najnowszego filmu, "Wilkołaka" , zdradził w rozmowie z magazynem Boxoffice, że czwarta część serii "Jurassic Park" na pewno powstanie.

- Ten film powstanie i wyglądał będzie zupełnie inaczej od tego, co dotychczas zobaczyliście w tej kwestii - mówi Joe Johnston i kontynuuje: - Nie będzie miał związku z żadną z poprzednich części serii i w zasadzie można traktować go jako pierwszą część kolejnej trylogii "Jurassic Park". On zostanie nakręcony w zupełnie innym stylu. I to w zasadzie wszystko co mogę teraz na ten temat powiedzieć.

"Wilkołak", najnowszy film Johnstona, w którym w roli tytułowej występuje Benicio del Toro , na ekranach naszych kin pojawi się 26 lutego.
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... newsletter

Awatar użytkownika
Tomasz
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur

Post autor: Tomasz »

i w zasadzie można traktować go jako pierwszą część kolejnej trylogii "Jurassic Park".
Zapewne zmieni się obsada... czyli to nie będzie już to samo :(
Tomasz Sokołowski

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont

Mogliby zmienić w takim razie tytuł filmu, skoro to nie kontynuacja a inna historia z szacunku dla całej serii (albo chociaż dla samej pierwszej, wspaniałej części). Ale to Hollywood, więc pewnie będzie coś w stylu: "Jurassic Park 4: Revenge Of The T-rex"...

Utahraptor
Moderator
Moderator

Post autor: Utahraptor »

Ja bym IV część chętnie zobaczył, ale nie chcę by robił ją reżyser od III, ani od pseudohitów filmowych.
Biologia, UW

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz

Post autor: dilong »

4 nie bedzie. Tak dlugo o tym jest mowa, ze.... normalnie sie przedawnilo. Raz robia- raz nie robia. To juz jest nudne, jak dla mnie nic nie mozna zrobic z tym. Jak ja rezyser popsul, to nie wiem kto by sie staral i tak nie zrobia hitu jakiego pragna.
Geologia UW

BartoszS
Sylurski akantod
Sylurski akantod

Post autor: BartoszS »

Słyszalem ostatnio ze z powstalego poczatku scenariusza wynika iż Tyranozaury miały latać po wyspie z MK47 a raptor miay miec metaowe pazury wysuwane z grzbietu czy coś to tylko by Zepsuło trylogie jurassic park
Pozdrawiam :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Kontakt:

Re: Park Jurajski 4?

Post autor: Dino »

O czwartej części nic nie wiadomo, ale za to sztuczka George'a Lucasa musi być bardzo opłacalna, albowiem Spielberg planuje powrót serii do kin. Oczywiście w konwersji na 3D.

http://www.firstshowing.net/2012/jurass ... 3-release/

Awatar użytkownika
Przyszły paleontolog
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Imię i nazwisko: Tomasz Glowienke

Post autor: Przyszły paleontolog »

Dino pisze:O czwartej części nic nie wiadomo, ale za to sztuczka George'a Lucasa musi być bardzo opłacalna, albowiem Spielberg planuje powrót serii do kin. Oczywiście w konwersji na 3D.

http://www.firstshowing.net/2012/jurass ... 3-release/
Ciekawe, park jurajski w 3D :) Fajnie by to wyglądało. Osobiście bardzo chętnie bym na to poszedł :D
A co do JP4 to krążą słuchy o piątce, a czwórka jeszcze nie wyszła :lol:

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont

Przyszły paleontolog pisze:Ciekawe, park jurajski w 3D :) Fajnie by to wyglądało. Osobiście bardzo chętnie bym na to poszedł :D
Wzięli by się za dobry scenariusz, a nie jakieś 3D. Po genialnej jedynce dwójka była nudna, natomiast JPIII mógł być wyśmienity, gdyby nie to, że kontuzji podczas pierwszych scen dostał Jeff Goldblum i musieli na szybko robić zmiany w scenariuszu, niestety. Kontuzja ta o ile dobrze pamiętam miała wyglądać podobnie jak u jego alter ego z pierwszej części, więc dość niefajnie.
"Mastodon sapiens"

d_m

Post autor: d_m »

Mi się tam najbardziej podobała Dwójka. Jedynka na drugim miejscu. Trójka to porażka. Książki były fajne :)

Awatar użytkownika
Przyszły paleontolog
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Imię i nazwisko: Tomasz Glowienke

Post autor: Przyszły paleontolog »

Dawid Mazurek pisze:Mi się tam najbardziej podobała Dwójka. Jedynka na drugim miejscu. Trójka to porażka. Książki były fajne :)
Jedynka świetna, szczególnie scena z tyranozaurem i raptorami. Dwójka chyba najsłabsza, pewnie dlatego, że nie wystąpił w niej Sam Neil (ale najsłabsza nie znaczy, że słaba :wink: ). Trójka myślę, że najlepsza. No ale o gustach się nie dyskutuje :)

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont

Przyszły paleontolog pisze:Jedynka świetna, szczególnie scena z tyranozaurem i raptorami. Dwójka chyba najsłabsza, pewnie dlatego, że nie wystąpił w niej Sam Neil (ale najsłabsza nie znaczy, że słaba :wink: ). Trójka myślę, że najlepsza. No ale o gustach się nie dyskutuje :)
Właśnie w dwójce brakowało Sama Neila, ale taki był scenariusz, w 3 zaś brakowało Jeffa Goldbluma, tyle że tutaj scenariusz był oparty m.in. na jego postaci i temu wyszło jak wyszło. Mi się za pierwszym seansem bardzo podobała ta część :) Ale im więcej razy oglądałem, to tym gorzej dla mojej oceny tego obrazu...
"Mastodon sapiens"

Utahraptor
Moderator
Moderator

Post autor: Utahraptor »

III część dla mnie najsłabsza ;) I i II wypadają podobnie, czyli fantastycznie. Książki kapitalne :D
Biologia, UW

Awatar użytkownika
Triceratops
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Imię i nazwisko: Weronika Mazurek
Kontakt:

Post autor: Triceratops »

Tak, niedawno przeczytałam książkę. W "Zaginionym Świecie" najlepsze były opierzone młode tyranozaury. W filmie już gorzej. A o JP3 już się nawet nie wypowiadam...
Podziwiam polskich paleontologów za to, że...

Obrazek

Spomiędzy szerokich, zielonobrązowych liści wystają cztery długie zakrzywione szpony. Gdy tylko jednak jeden z gadów drgnął, pazury chyłkiem cofnęły się między paprocie. Szpony należą do gatunku dinozaura, jakiego jeszcze świat nie widział. Jest to pierwszy skuteczny super-drapieżnik – Smok z Lisowic.

Jest to fragment pisanej przeze mnie powieści o smoku z Lisowic.

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Kontakt:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Imię i nazwisko: Krzysztof

Post autor: Krzysztof »

Nie, żebym nie lubił tej serii, ale już do znudzenia, co to ma, być kolejny tasiemiec z serii Dynastia, a tak na poważnie to już 4 ostatni film, tak gdzieś kiedyś wyczytałem!!!

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Kontakt:

Ogłoszone przed czterema minutami na oficjalnym profilu Fb Jurassic Park:
Just announced! JURASSIC PARK 4 is coming to theaters on June 13, 2014!
https://www.facebook.com/JurassicPark/p ... 5750200313

https://www.facebook.com/events/1191124 ... /?fref=tck
Steven Spielberg returns to produce the long-awaited next installment of his groundbreaking film series, JURASSIC PARK 4. The epic action-adventure will be shot in 3D and released by Universal Pictures on June 13, 2014.

Awatar użytkownika
kamilkuchartg
Prekambryjski stromatolit

park jurajski

Post autor: kamilkuchartg »

sima jak pewnie wiecie jp 4 juz w 2014 i chcialbym usłysy jakie dinozaury chcielibyscie zobaczyc

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont

Re: park jurajski

kamilkuchartg pisze:sima jak pewnie wiecie jp 4 juz w 2014 i chcialbym usłysy jakie dinozaury chcielibyscie zobaczyc
- jakieś ogromne zauropody, nie tylko znane z innych częście brachiozaury (może być amficelias, albo jakiś duży tytanozaur)
- allozaur, bo chyba go nie było (nie pamiętam dokładnie JP2)
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
nazuul
Imię i nazwisko: Maciej Ziegler

Post autor: nazuul »

Triceratops, można by zaobserwować, czy się w torozaura nie zamieni (może gdyby mu dodać DNA żab to by się takie dziwne rzeczy działy? albo najlepiej aksolotla).
No i Deinocheirus!
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
LP13HT
Imię i nazwisko: Tirea

Post autor: LP13HT »

Ja chciałabym zobaczyć allozaury. Moje ulubione teropody ;) i ewentualnie duże stada diplodoków lub iguanodonów, też fajne są :D
Oel ngati kameie..
Sometimes solutions aren’t so simple
Sometimes goodbye’s the only way.

When life leaves us blind,
love keeps us kind

ODPOWIEDZ