Błędy w Dinozaurze disneya

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
Przyszły paleontolog
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 267
Rejestracja: 3 lipca 2009, o 16:41
Imię i nazwisko: Tomasz Glowienke
Lokalizacja: Reda

Błędy w Dinozaurze disneya

Post autor: Przyszły paleontolog »

Wiem że to film dla dzieci, ale myśle że niektórych to interesuje.

1. Iguanodony nie mają niczego na pysku.
2. Welociraptory są troche za duże.
3. W erze dinozaurów nie było małpiatek.
4. Iguanodony mają dziwny głos kiedy wyją.
5. Oczywiście ery i miejsca są pomieszane, ale nie ma się co dziwić.
6. Młode dinozaury nie były, chyba aż tak ciekawskie.

Obrazek

Awatar użytkownika
hanys
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1012
Rejestracja: 24 lipca 2008, o 14:37
Lokalizacja: beWYRYhills

Post autor: hanys »

4. Iguanodony mają dziwny głos kiedy wyją.
A skąd wiesz czy nie był poprawny, nie wiemy jakie wydawały dźwięki więc każde spekulacje mają takie samo prawo być tymi 'prawdziwymi'

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Dawid Mika »

Ja osobiście nie widzę sensu w wytykaniu błędów w bajkach, bo to doprowadziłoby do wyczerpana limitu transferowego. Przecież "Dinozaur" nie miał za zadanie zwiększyć wiedzę przeciętnego człowieka na temat dinozaurów (jak filmy popularnonaukowe), tylko zapewnienie rozrywki. Tak samo jak wszystkie bajki. Gdyby na jakimś forum przyrodniczym zaczęli by wytykać błędy np. w bajce o czerwonym kapturku to w ciągu tygodnia przekroczyli by dozwolone miejsce na serwerze.

dinek
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 84
Rejestracja: 4 maja 2008, o 18:00
Imię i nazwisko: Sebastian Mucha
Lokalizacja: Skoroszów/Wrocław

Post autor: dinek »

zgadzam się z Dawidem
a tak przy okazji: nie pamiętam w tym filmie nic o Welociraptorach, tylko o niejakich Raptorach było tam wspominane :o
dinek

Alien_12
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 35
Rejestracja: 24 czerwca 2009, o 14:49
Lokalizacja: BaranĂłw, Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Alien_12 »

Kilka razy się pojawiły... Ale to było przed karnotaurami.
[img]http://www.geocities.com/logosaurus/spinosaurus.gif[/img]

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

Mozna bylo to poznac po pyskach, tylko ten gigant z Ameryki "S" mial rownie dlugi i waski pysk co velociraptor- tak swoja droga, lepszy niz te z JP, jesli chodzi o film, a fakty.
Geologia UW

BartoszS
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 125
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:14

Post autor: BartoszS »

1.Iguanodony nie mają niczego na pysku.
Przecież wiadomo że ten niby róg na pysku okazał się i jest kciukiem Iguanodona. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Palik
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 354
Rejestracja: 15 grudnia 2007, o 17:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Palik »

BartoszS pisze:
1.Iguanodony nie mają niczego na pysku.
Przecież wiadomo że ten niby róg na pysku okazał się i jest kciukiem Iguanodona. :D
Ten post to raczej nic nie wnosi. Wiem, że chciałbyś zabłysnąć na forum jako gość z dużą ilością postów, ale pamiętaj: nie liczy się ilość tylko jakość :wink:

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Bartoszu, proszę Cię o uważne przeczytanie tego postu i wzięcie go sobie do serca:
Palik pisze:Ten post to raczej nic nie wnosi.
(...)
pamiętaj: nie liczy się ilość tylko jakość :wink:
Tutaj od początku Palik ma rację (choć tego mogłeś oczywiście nie wiedzieć*). Natomiast co do poniższego, nie byłem przekonany - choć teraz, po Twoich nowych postach, myślę, że także tutaj miał on rację
Palik pisze:Wiem, że chciałbyś zabłysnąć na forum jako gość z dużą ilością postów
Pokaż nam, że się mylimy :) . Pamiętaj, że forum odwiedza wiele osób, także paleontologów i wielkich pasjonatów, którzy chcą poczytać sobie ciekawe rzeczy, a nie zdawkowe komentarze czy plany. Tym bardziej, że nieco fantajujesz, bo np. nie znalazłem w google żadnej wzmianki o książce "Dinozaury mięsożerne - Maszyny do zabijania" (klik) albo o latających tyranozaurach z MK47 w JP4 (klik, klik).
Jeśli masz bardzo dużą chęć do pisania, może napisz opis jakiegoś dinozuara? Zob. te tematy:
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=1807
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=1842
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=1041

Ponieważ - jak mniemam - jeteś młody i nie znasz jakoś szczególnie j. angielskiego, to polecam opis któregoś z nowoopisanych dinozaurów na podstawie polskiej wikipedii (pamiętaj - na podstawie, czyli Twój własny tekst). :)

Teraz coś o całym niniejszym temacie:
Dawid Mika pisze:Ja osobiście nie widzę sensu w wytykaniu błędów w bajkach (...)
No ja w sumie też :wink: , ale nie widzę podstaw do zamykania, pod warunkiem, że toczyć się tutaj będzie sensowna i merytoryczna dyskusja. Wytykanie błędów uczy krytycznego myślenia... chyba.

* Jeśli chodzi o pysk iguanodona, to na pewno Przyszłemu paleontologowi chodziło o brak dzioba. Gdyby ktoś myślał, że chodzi o róg na nosie, to musiałby mieć niewiarygodnie stare źródła informacji - z XIX wieku! Złoże iguanodonów w Bernissart, zawierające kompletne szkielety, odkryto w 1878 r., a I. bernissartensis został opisany w 1881 r.

BartoszS
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 125
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:14

Post autor: BartoszS »

Niech pan posłucha panie Nazull co do JP IV i do książki mam racje chce pan zapraszam w moje okolice i zaleam do kupna tej wspaniałej książki
Przepraszam jeżeli pana urażę ale co do JP IV również mam rację gdyż nie wystarczyło obejrzec parę pierwszych FilmWeb lub Stopklatka.....
Oczywiścię spróbuje coś ułożyc jakies opisy....ponieważ ma pan rację nie liczy się ilośc tylko jakosc ale jeżeli bym chciał poprostu miec od razu tytuł np. Jurajskiego allozaura to we wszystkich tematach bym pisał
kjfhqjkwdhjkwadhjwagfjh
i przepraszam za błedy wynikające z pisania na szybko oraz za urażenie Nazuula i Pozdrawiam



Radzę jednak przeczytać dokładnie co napisałem :wink: . nazuul
Obrazek

AlbertoRaptor
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 150
Rejestracja: 18 lutego 2010, o 22:29
Imię i nazwisko: Aleksander Wiśniewski
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: AlbertoRaptor »

Karnotaury w tym filmie były co najmniej wielkości Tyranozaura lub Giganotozaura. Rzeczywistości Karnotaur miał ok.8 m długości i był nawet mniejszy od Iguanodona.

BartoszS
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 125
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:14

Re: Błędy w Dinozaurze disneya

Post autor: BartoszS »

Właściwie to też uważam, że wytykanie błędów tego filmu nie ma sensu. Ale jak już jest taki temat to napiszę, że w tych czasach nie było roślin trawiastych.
Obrazek

ODPOWIEDZ