po??cig na solnej pustyni

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
d_m

po??cig na solnej pustyni

Post autor: d_m »

W Balladzie o Wielkim Alu jest taka scena gdy grupka allozaur??w rozgania stado diplodok??w - moim zdaniem rewelka. Zapiera dech w piersiach i to chyba najbardziej efektowana i dynamiczna scena z tych wszystkich paleo-film??w jakie siÄ? pojawi??y w ostanich latach. A co wy o niej my??licie? A jakie sÄ? Wasze ulubione sceny rodem z BBC?
Ostatnio zmieniony 22 maja 2006, o 14:54 przez d_m, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dakosaurus
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 453
Rejestracja: 14 marca 2006, o 14:44
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: Dakosaurus »

To chyba najlepszy moment w balladzie o wielkim allu. :wink:
Witam wszystkich na tym wspaniałym forum!

http://www.nfsm.eu/news.php -fajna strona o Need for Speed.

Awatar użytkownika
Xyphactinus
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 525
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, o 20:12
Lokalizacja: tak naprawdę z Poznania

Post autor: Xyphactinus »

Najbardziej chyba lubiÄ? ko??cowÄ? scenÄ? czwartego odcinka "WÄ?dr??wek z bestiami", kiedy australopiteki wsp??lnie atakujÄ? dinofelisa, by ratowaÄ? Blue.
O ile dobrze pamiÄ?tam, scena ataku allozaur??w na diplodoki by??a dobra, lecz nie pamiÄ?tam jej zbyt dobrze.
"Chciałbym, żeby świat był dwa razy większy i połowa jego była wciąż niezbadana."
sir David Attenborough
Obrazek
Cykl "Gdyby kometa nie spadła":
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=939
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=967

Awatar użytkownika
Diapsyd
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 57
Rejestracja: 15 marca 2006, o 16:45
Lokalizacja: Pomorze a konkretniej Gda??sk

Post autor: Diapsyd »

WWD

Z jedynki to wiÄ?kszo??Ä? scen z Coelophisisami i Postoshuchem.
Z dw??jki to pierwszy atak Allozaur??w
z tr??jki to g????wnie poczÄ?tek, mamy Ala i nagle ??apie go Liopleurodon :o
z czw??rki to polowanie Utharaptor??w, mimo i?? pecha mia?? Iguanodon
z piÄ?tki to nie wiem sam, wiele wspania??ych scen ale se nie przypominam
z sz??stki to prawie ca??a pierwsza po??owa filmu

WWB

z jedynki to jak Gastornis polowa?? w lesie, na poczÄ?tku odcinka :D
z dw??jki to ca??a ta historia Bazylozaura
z tr??jki to ca??y film :D
z czw??rki to te?? podam og??lnikowo, Deinozuchy i Australopitecusy
z piÄ?tki to te?? mn??stwo scen, najbardziej zapad??o w pamiÄ?Ä? wej??cie Megaterium kt??re po??ywi??o siÄ? miÄ?sem

sz??stki to tak dobrze nie pamiÄ?tam :(




poprawione: wybaczcie presja mnie zjad??a. Tak stara??em siÄ? znowu nie wypa??Ä? na g??upka i siÄ? nie uda??o
Ostatnio zmieniony 22 maja 2006, o 16:23 przez Diapsyd, łącznie zmieniany 1 raz.
Microraptor and his feather's

d_m

Post autor: d_m »

Diapsyd pisze:z tr??jki to g????wnie poczÄ?tek, mamy Ala i nagle ??apie go Liopleurodon :o
To by?? zdaje siÄ? eustreptospondyl, nie allozaur.

Awatar użytkownika
Mixs
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 145
Rejestracja: 20 kwietnia 2006, o 21:17

Post autor: Mixs »

Diapsyd pisze:Deinozuchy i Australopitecusy
Chyba raczej deinoteria...

IMHO najlepsza by??a scena zamykajÄ?ca drugi odcinek WWD - stado diplodok??w maszeruje na ogromnej przestrzeni, kamera przesuwa siÄ? najpierw r??wnolegle do kierunku marszu stada, by po chwili wznie??Ä? siÄ? nad nie i obserwowaÄ? je z lotu ptaka...
Bardzo ??a??ujÄ?, ??e widzia??em to tylko na ma??ym ekranie - dopiero w formacie kinowym by??oby w pe??ni widaÄ? jak monumentalna jest ta scena.

ChoÄ? polowanie allozaur??w na diplodoki w "Balladzie o Wielkim Alu" te?? by??o wspania??e.

Je??li chodzi o WWB, to najbardziej utkwi??y mi w pamiÄ?ci dwie sceny - szar??a samicy Embolotherium na andrewsarchusy rozszarpujÄ?ce jej martwe m??ode z drugiego odcinka, oraz polowanie smilodon??w na makrauchenie z odcinka piÄ?tego.

Aha, i jeszcze co??, nieco off topic - z seriali z cyklu "Walking with..", kt??re widzia??em (a nie widzia??em tylko "Walking with Cavemen"), to w??a??nie WWB zdecydowanie ma najlepszÄ? czo????wkÄ?.

A teraz - dla odmiany - scena, kt??ra chyba najmniej mi siÄ? podoba??a z ca??ego cyklu "Walking with...". Walka Proterogyrinus vs Arthropleura z drugiego odcinka "Walking with Monsters". Jak dla mnie zbyt naciÄ?gana :?
"Powiedzmy sobie jasno: to nie Ziemi grozi zagłada, tylko nam. Nie dysponujemy wystarczającą mocą, aby zniszczyć tę planetę, lub ją uratować, ale gdybyśmy zechcieli, może zdołalibyśmy ocalić samych siebie."

Ian Malcolm w "Jurassic Park" Michaela Crichtona

Awatar użytkownika
Xyphactinus
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 525
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, o 20:12
Lokalizacja: tak naprawdę z Poznania

Post autor: Xyphactinus »

Tak, muszÄ? siÄ? zgodziÄ?. Nie wydaje mi siÄ?, ??eby jakie?? zwierzÄ?ta zabija??y swoje opancerzone ofiary w ten spos??b...
"Chciałbym, żeby świat był dwa razy większy i połowa jego była wciąż niezbadana."
sir David Attenborough
Obrazek
Cykl "Gdyby kometa nie spadła":
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=939
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=967

d_m

Post autor: d_m »

No tak - polowanie na makrauchenie te?? jest super, a walka artropleurÄ? rzeczywi??cie naciÄ?gana.

Awatar użytkownika
Mixs
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 145
Rejestracja: 20 kwietnia 2006, o 21:17

Post autor: Mixs »

Diapsyd pisze:wybaczcie presja mnie zjad??a. Tak stara??em siÄ? znowu nie wypa??Ä? na g??upka i siÄ? nie uda??o
Eee, daj spok??j. Liter??wka zdarzy siÄ? ka??demu - a ??e mi??o??nicy dinozaur??w to lud z??o??liwy i czepialski, kt??ry lubi poprawiaÄ? nawet liter??wki, to inna sprawa :wink: Nie przejmuj siÄ?!
Xyphactinus pisze:Tak, muszÄ? siÄ? zgodziÄ?. Nie wydaje mi siÄ?, ??eby jakie?? zwierzÄ?ta zabija??y swoje opancerzone ofiary w ten spos??b...
Dok??adnie. Skoro p??azy by??y tak genialne, ??e wpada??y na takie pomys??y, to czemu do dzi?? nie rzÄ?dzÄ?? :?
"Powiedzmy sobie jasno: to nie Ziemi grozi zagłada, tylko nam. Nie dysponujemy wystarczającą mocą, aby zniszczyć tę planetę, lub ją uratować, ale gdybyśmy zechcieli, może zdołalibyśmy ocalić samych siebie."

Ian Malcolm w "Jurassic Park" Michaela Crichtona

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Re: po??cig na solnej pustyni

Post autor: Daniel Madzia »

Dawid Mazurek pisze:W Balladzie o Wielkim Alu jest taka scena gdy grupka allozaur??w rozgania stado diplodok??w - moim zdaniem rewelka. Zapiera dech w piersiach i to chyba najbardziej efektowana i dynamiczna scena z tych wszystkich paleo-film??w jakie siÄ? pojawi??y w ostanich latach. A co wy o niej my??licie? A jakie sÄ? Wasze ulubione sceny rodem z BBC?
Wspominam, ze bardzo mi sie ta scena podobala, kiedy po raz pierwszy ja widzialem. Dynamika, inteligencja i wspolpraca. Konkurowac jej moze tylko atak giganotozaurow na mlodego argentinozaura w WWD special.

Grzybu6
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 102
Rejestracja: 30 maja 2006, o 15:41
Lokalizacja: Bielsko Bia??a

Post autor: Grzybu6 »

Moim ulubionym odcinkiem jest ten z Morrison formation czyli 2 a scena: nocna walka dromeozaur??w z torozaurami, allozaury-wszystkie, jak przychodzÄ? nad rzekÄ? plateozaury :mrgreen:

ODPOWIEDZ