[TV] trylogia Jurassic Park w TVNie

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
p@nzio
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 37
Rejestracja: 15 marca 2006, o 18:18
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: p@nzio »

My??la??em, ??e wszystko w marcu puszcÄ?. C???? przyjdzie jeszcze trochÄ? poczekaÄ?, ale pierwsza (moim zdaniem najlepsza) czÄ???Ä? ju?? jutro :D Nie mogÄ? siÄ? doczekaÄ?!
_O SK8 is GR8!
' '|'-.
_/_\_,
-*--*------

Dominik
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 303
Rejestracja: 14 marca 2006, o 16:10
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: Dominik »

A ja sobiÄ? mogÄ? nawet wszystkie czÄ???ci dzisiaj pooglÄ?daÄ? :P takie sÄ? przywileje majÄ?cych wersjÄ? kolekcjonerskÄ? na DVD :D

Ale dobrze, ??e puszczajÄ?. Ja tez bÄ?dÄ? oglÄ?da?? :D
[img]http://userbars.org/data/media/5/Harry_Potter.png[/img]

Awatar użytkownika
Krzysztof
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 962
Rejestracja: 14 marca 2006, o 15:30
Imię i nazwisko: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Krzysztof »

Wlasnie polecam, ten film moim zdaniem jak juz kiedys powiedzialem najlepsze sa czesci pierwsza i trzecia ale druga takze dosc dobra patrzac, na to ze trzeba sledzic kazda z czesci, bo wnosi ona duzo.

Ps. Mam te filmy na VHS ale z checia zobacze je ponownie w telewizji, na pewno bede czekal na ta scene poscigu Tyranozaura za dzipem to moim zdaniem najlepsza scena filmu a, takze uciekajace Gallimimy a poza tym to najlepszy film o dinozaurach. Polecam.

Awatar użytkownika
Paweł (Paleontolog)
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 128
Rejestracja: 15 marca 2006, o 20:57
Lokalizacja: Myszk??w
Kontakt:

Post autor: Paweł (Paleontolog) »

Ja czekam z napiÄ?ciem mia??em kiedy?? 3 czÄ???ci na DVD ale mi siÄ? zepsu??a p??yta.
Mym zdaniem najlepsze czÄ???ci to 2i oczywi??cie 1 ,3 te?? jest fajna ale jak dla mnie za kr??tka.
Nie wiem czy jest to najlepszy film o dinozaurach nie oglÄ?da??em jeszcze king Konga wiÄ?c nie napisze. :D :wink:
[url=http://www.galeria24h.fora.pl][img]http://img62.imageshack.us/img62/64/smauserbarrv2.jpg[/img][/url]
[url=http://www.galeria24h.fora.pl][img]http://images22.fotosik.pl/31/025367479e263c2c.jpg[/img][/url]
ZAPRASZAM :)

Justyna
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 132
Rejestracja: 15 marca 2006, o 20:15
Lokalizacja: Opole

Post autor: Justyna »

No king konga nie zaliczy??abym do film??w o dinozaurach tam jest tylko troche dinozaur??w a zanim w og??le sie poka??Ä? musi minÄ?Ä? mozolny poczÄ?tek. Ten film skupia sie na kongu i dziewczynie, dinozaury po to by udowodniÄ? si??e konga

Dominik
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 303
Rejestracja: 14 marca 2006, o 16:10
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: Dominik »

Justyna pisze:No king konga nie zaliczy??abym do film??w o dinozaurach tam jest tylko troche dinozaur??w a zanim w og??le sie poka??Ä? musi minÄ?Ä? mozolny poczÄ?tek. Ten film skupia sie na kongu i dziewczynie, dinozaury po to by udowodniÄ? si??e konga
Poza tym tam wiele gatunk??w jest wymyslonych :?

Ja czekam z napiÄ?ciem mia??em kiedy?? 3 czÄ???ci na DVD ale mi siÄ? zepsu??a p??yta.
Jak to? Mia??e?? wszystko na jednej? Dziwne, bo ja mam na 4 :o

Moje ulubione sceny:

CzÄ???Ä? pierwsza: atak welociraptor??w na Mooldona, bieg Gallimim??w oraz scena, gdy Grant i Sattler widzÄ? po raz pierwszy Brachiozaura.
CzÄ???Ä? druga: potyczka ze stegozaurami, walka Malcolma z welociraptorem (to w samchodzie) i podkopujace siÄ? welcoiraptory
CzÄ???Ä? trzecia: walka spinozaura z tyranozaurem, spinozaur w ogniu, przechodzenie przez most.

Z niecierpliwo??ciÄ? czekam na 4 czÄ???Ä?!

Justyna
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 132
Rejestracja: 15 marca 2006, o 20:15
Lokalizacja: Opole

Post autor: Justyna »

Dominik pisze:Poza tym tam wiele gatunk??w jest wymyslonych :?
Wiele? one wszystkie sÄ? wymy??lone. strona z tymi stworkami

Awatar użytkownika
Paweł (Paleontolog)
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 128
Rejestracja: 15 marca 2006, o 20:57
Lokalizacja: Myszk??w
Kontakt:

Post autor: Paweł (Paleontolog) »

[/quote]Jak to? Mia??e?? wszystko na jednej? Dziwne, bo ja mam na 4 [/quote]
Nie jest to oryginalny film :wink: a jak oni to wpakowali to ju?? nie wiem :wink: :D
[url=http://www.galeria24h.fora.pl][img]http://img62.imageshack.us/img62/64/smauserbarrv2.jpg[/img][/url]
[url=http://www.galeria24h.fora.pl][img]http://images22.fotosik.pl/31/025367479e263c2c.jpg[/img][/url]
ZAPRASZAM :)

Awatar użytkownika
czepeq
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 25
Rejestracja: 14 marca 2006, o 14:38
Lokalizacja: Przeworsk
Kontakt:

Post autor: czepeq »

a mnie siÄ? podoba??a scena, gdy King kong powali?? Tyranozaura i potem bawi?? siÄ? jego ??uchwÄ?. To by??a chyba najlepsza scena z ca??ego filmu.
http://www.rafal.czepinski.com <- moja galeria zdjęć

Justyna
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 132
Rejestracja: 15 marca 2006, o 20:15
Lokalizacja: Opole

Post autor: Justyna »

To by?? Vastatosaurus a nie Tyranozaur

Szymon
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 1
Rejestracja: 15 marca 2006, o 14:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Szymon »

Co do Jurassic Park 4, strona SpielbergFilms.com informuje, ??e scenariusz filmu jest ju?? gotowy, a przedprodukcja ma ruszyÄ? jesieniÄ? tego roku. Premiera jest przewidziana na rok...2008.
"NastÄ?pstwa sÄ? z natury rzeczy nieprzewidywalne" - Ian Malcolm

Awatar użytkownika
Dakosaurus
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 453
Rejestracja: 14 marca 2006, o 14:44
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: Dakosaurus »

Tak p????no!My??la??em ??e w 2006.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 962
Rejestracja: 14 marca 2006, o 15:30
Imię i nazwisko: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Krzysztof »

Tak, szczerze to sie zawiodlem jak to przeczytalem, no niewiem czy wytrzymie do 2008 roku, ale ja cos czytalem ze ma isc w tym roku- teraz to, juz nic nie rozumiem.

Awatar użytkownika
p@nzio
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 37
Rejestracja: 15 marca 2006, o 18:18
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: p@nzio »

http://www.imdb.com/title/tt0369610/ <=tu te?? jest 2008

Ale znalaz??em jeszcze 2006 (w to ju?? nie wierzÄ? :? ) a nawet 2007. My??lÄ?, ??e przyjdzie nam conajmniej do 2008 poczekaÄ?. Ciekawostka, ze jest ju?? podtytu?? roboczy Jurassic Park IV: The Extinction czyli Park Jurajski 4: Wymarcie. Tytu?? wskazuje na to ??e seria siÄ? sko??czy bo na 4 czÄ???Ä? czekam z niepokojem co to bÄ?dzie bo 3 ju?? by??a tak ??e by starczy??o, a czw??rka mo??e okazaÄ? siÄ? kiczem zrobionym dla kasy i ??erujÄ?cym na popularno??ci jedynki. ZresztÄ? w pewnym stopniu tak jest od cz II, coÄ? i tak warto obej??eÄ?. Mam nadziejÄ?, ??e czw??rka nie zawiedzie!
_O SK8 is GR8!
' '|'-.
_/_\_,
-*--*------

Awatar użytkownika
Krzysztof
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 962
Rejestracja: 14 marca 2006, o 15:30
Imię i nazwisko: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Krzysztof »

I oby czwarta czesc nie, wyszla jak kicz i zeby nie popsula popularnosci tego filmu.

Dominik
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 303
Rejestracja: 14 marca 2006, o 16:10
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: Dominik »

Krzysztof pisze:I oby czwarta czesc nie, wyszla jak kicz i zeby nie popsula popularnosci tego filmu.
Populrno??ci na pewno nie popsuje, nie ma szans. Ale wiadomo, ??e je??li wyjdzie z pod rÄ?ki Spielberga bÄ?dzie dostarcza??o du??o emocji. Bo jak wiadomo sam rezyser ??wietnie bawi siÄ? przy robieniu tego filmu!

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

Czwarta czÄ???c JP - to ja ju?? s??ysza??em, ??e ju?? pad?? pierwszy klaps na planie...I dbrze, ??e Spielberg za kamerÄ?!

Awatar użytkownika
Joker
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 22
Rejestracja: 16 marca 2006, o 11:43
Lokalizacja: Bo??k??w

Post autor: Joker »

Ostatnio filmu Spielberg`a bardzo siÄ? popsu??y! Re??yser siÄ? wypali?? troszkÄ?. "A.L- Sztuczna inteligencja" zapowiada??o siÄ? fajnie, ale film by?? d??ugi i nudnawy, tak samo jak "Wojna ?šwiat??w"! Ale na rewelacyjne efekty mo??emy liczyÄ?, bo Idustrial Light & Magic (ILM) pokaza??o co potrafi przy okazji krÄ?cenia Star Wars III: Revenge of The Sith, gdzie efekty powali??y mnie z n??g!
Kto dzi?? tasuje [b]karty[/b]?

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

Joker pisze:Ostatnio filmu Spielberg`a bardzo siÄ? popsu??y! Re??yser siÄ? wypali?? troszkÄ?. "A.L- Sztuczna inteligencja" zapowiada??o siÄ? fajnie, ale film by?? d??ugi i nudnawy, tak samo jak "Wojna ?šwiat??w"! Ale na rewelacyjne efekty mo??emy liczyÄ?, bo Idustrial Light & Magic (ILM) pokaza??o co potrafi przy okazji krÄ?cenia Star Wars III: Revenge of The Sith, gdzie efekty powali??y mnie z n??g!
Mi tam siÄ? Wojna ??wiat??w podoba??a, a ostati film Spielberga - "Monachium" podobno bardzo dobry. Tylko czekaÄ? na JP4

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

trex pisze:17.04.06 BÄ?dziemy mieli okazje oglÄ?dac w TVN kolejnÄ? czÄ???c ( 2 ) serdecznie zapraszam do oglÄ?dania.WciÄ?gajÄ?cy wed??ug mnie najlepszy film o dinozaurach.O 20:05.
Ja sobie oglÄ?dne z ochotÄ? - sam przegapi??em 10 minut poczatkowych filmu ;)
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2006, o 10:44 przez Dino, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Joker
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 22
Rejestracja: 16 marca 2006, o 11:43
Lokalizacja: Bo??k??w

Post autor: Joker »

Oj nie ??adnie! Absolutnie II czÄ???Ä? jest obowiÄ?zkowa, bo moim zdaniem pod wzglÄ?dem akcji du??o lepsza od I czÄ???ci! Bardzo mi??Ä? niespodziankÄ? TVN sprawi?? Nam, tylko te reklamy... :x
Kto dzi?? tasuje [b]karty[/b]?

Dominik
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 303
Rejestracja: 14 marca 2006, o 16:10
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: Dominik »

Polecam EdycÄ? KolekcjonerskÄ?, opr??cz trzech cze??ci masz jeszcze film "Beyond The Jurassic Park".

Awatar użytkownika
Krzysztof
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 962
Rejestracja: 14 marca 2006, o 15:30
Imię i nazwisko: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Krzysztof »

Druga czesc uwazam oczywiscie za kit i stek bzdur wystapilo w tym filmie, a poza tym uwazam ze ten film powinien dostac 100% buraka i kaszane roku 1997 i to jest najgorsza produkcja Stevena Spielberga, owszem poczatek dosc fajny do momentu az tyranozaur jest juz w miescie pozniej to juz lepiej nie ogladac tego filmu i wylaczyc telewizor. Jednym slowem beznadziejny film i daje mu dwie gwiazdki, a dlaczego dwie a dlatego ze:
Plusy:
---------
1. Takowy film pojawil sie na ekranach kin poraz drugi
2. Mozliwosc zobaczenia dinozaurow
Wady:
---------
1. Aktorstwo czyli kiepskie wczucie sie w akcje filmu i danego scenariusza filmu
2. Ciagle ci sami aktorzy
3. Nie ma zbyt duzo nowych dinozaurow
4. Wszystko wyglada sztucznie
5. Tyranozaur w miescie??? >>> To bez sensu.
6. Najgorsza czesc ze wszystkich.

Awatar użytkownika
tmina
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 125
Rejestracja: 6 kwietnia 2006, o 16:50

Post autor: tmina »

Bez przesady JP II jest gorsza od I ale 100 razy lepsza a nawet milon razy lepsza od beznadziejnej, kiczowatej i kretynskiej III gdzie nic nie jest lepsze od telenowel brazylijskich. A jak kto?? lubi telenowele to podziwiam :D.JP II jest przeciÄ?tna, sÄ? tam zabawne sytuacje z Compsognatami kt??re gryzÄ? i zabijajÄ? cz??owieka co dla mnie jest stekiem bzdur poniewa?? tak male zwierzÄ?ta mog??y siÄ? ??ywiÄ? padlinÄ? lub np. owadami i nie by??y by tak agresywne jak w filmie :x.Rzeczywi??cie pokazanych jest nie duzo dinozaur??w ale nie wyglÄ?dajÄ? one wcale sztucznie (bez przesady).Jedna rzecz w ca??ej trylogii mnie bardzo wkurza:
Boskie Velociraptory, kt??re sÄ? szybkie jak gepard, inteligentne jak cz??owiek, sprawne jak szympans i sÄ? duzo za duze.
A wracajÄ?c do II oczywi??cie jest to kontynuacja I i NAWET mu siÄ? to uda??o.
Ja ten film oceniam w skali (1-10) na 6 i mam nadzieje, ze IV-ce dam 10.
:D :D
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2006, o 13:36 przez tmina, łącznie zmieniany 1 raz.
MAKRELUS

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

JP II to dobry film, akcja t-rexa w mie??cie mnie siÄ? nawet podoba??a, co prawda nie mo??e siÄ? r??wnaÄ? z pierwszÄ? czÄ???ciÄ?, ale i tak dobry film.

JP III - to jest s??abiutki filmik.

A Spielberg zapowiada, ??e JP IV bÄ?dzie mia?? najlepszy scenariusz od pierwszej czÄ???ci. po??yjemy, zobaczymy ;)

ODPOWIEDZ