Holtz Dinosaurs The most compete, up-to-date encyclopedia...

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Holtz Dinosaurs The most compete, up-to-date encyclopedia...

Post autor: Danu »

Wczoraj przyszła do mnie paczka z Amazon, z zamówioną Książką.
Chodzi o "Dinosaurs The most compete, up-to-date encyclopedia for Dinosaur Lovers of All Ages" książka jest naprawdę znakomita, w całości z przesyłkami z USA do mojego domu zapłaciłem za nią 95 zł, więc naprawdę nie tak dużo. Osobom które znają angielski naprawdę ją polecam. Są tu bardzo aktualne informacje (jest już np. Cerasinops). Książka ma 427 stron i 42 rodziały. Informacji jest tona nie kupicie takiej ksiązki po polsku, na końcu jakieś 40-50 stron, poświęconych jest na krótki opis ok. 800 rodzajów, są chyba wszystkie, tak by wyglądało, nieznalazłm tylko wzmianki o Bruhathkayosaurus ale są nawet mało znane gatunki. Książka opisuje wiele rzeczy dotyczących dinozaurów, wypowiada się w niej 33 czołowych paleontologów świata, opisy są wyczerpujące i dokładne, dotego są jeszcze znakomite ilustracje i piękne wydanie samej książki, naprawdę wam polecam, nierozczarujecie się. Może cie poczytać więcej na dinodata.org w dziale shop tam są super książki do kupienia. :D
Tribute to Dinosaurs 2020

Dominik
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 303
Rejestracja: 14 marca 2006, o 16:10
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: Dominik »

Z pewnością ta książka stanie się bardzo pomocna przy tworzeniu ED :wink:
[img]http://userbars.org/data/media/5/Harry_Potter.png[/img]

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

Spewnością będę z niej korzystał ale teraz mam maturę i z tego powodu rzadko piszę na forum, ostro się zabiorę za Dinozaury ok 25 maja jak już wszystko będe miał z głowy :D
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

Czytalem na temat tej ksiazki kilka artykulow i szczerze mowiac bardzo chetnie bym ja sobie poczytal. Holtz to gwarancja wysokiego poziomu pracy.
Danu pisze:nieznalazłm tylko wzmianki o Bruhathkayosaurus
Bo Holtz na podstawie materialow, ktore widzial, uwaza, ze B. matleyi nie jest dinozaurem, tylko drzewem ;)

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

Aha, to dzięki faktycznie obiło się mi to o uszy, policzyłem te opisy jest ich tam ok 710+100 rodzajów niepwenych (niezaliczanych do dinozaurów, np. ptaki- Archaeopteryx itp.)
Ale książka jest naprawdę super dodam jeszcze że są tam też opisy jeszcze nie nazwanych dinozaurów, poprostu w miejscu gdzie ma być nazwa (bo to jest coś w stylu tabelki te 800 opisów) jest napisane, że nie ma formalnej.
Na książkę skusiłem się z racji ceny, bo początkowo chciałem kupić Książkę Dinosaur Encyclopedia supplement 5 (Listopad 2007) najnowszą której autorem jest Glut, ale ona kosztuje aż 115 dolarów narazie nie bardzo mnie stać.
Tribute to Dinosaurs 2020

spinozaur
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwietnia 2008, o 18:41

Post autor: spinozaur »

Ja mam atlas dinozaurów gdzie też są dinozaury nienazwane, gdzi pisze np. o tak ankylozaur nienazwany

ODPOWIEDZ