Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 14 grudnia 2017, o 14:21

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Park Jurajski 4?
PostNapisane: 15 czerwca 2015, o 14:15 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Imię i nazwisko: Marcin Szermański
Łukasz - skasuj spojlery ze swojego FB, niestety ja już padłem ich ofiarą...

PostNapisane: 24 czerwca 2015, o 06:56 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Wczoraj wreszcie byłem w kinie :) Na szczęście nie pamiętałem za wiele z w/w spojlera i dobrze, bo kwestia w nim poruszana bardzo mnie zaskoczyła.

Jak i zresztą cały film. Spodziewałem się czegoś gorszego (wolałem się nie nastawiać zbytnio, zwłaszcza po trailerach i mega-zawodzie na Hobbicie 2-3). Co prawda nie jest to jakieś ambitne kino (choć kwestia hybryd jak dla mnie na wielki plus, gdyby nie hollywoodzka produkcja, to bym zaryzykował, że bije w GMO i tym podobne), ale jest wiele smaczków, zwłaszcza odwołań do JP1, co już zauważył Dino :D Zresztą wiele scen jest jakby żywcem wzięte z trylogii Parku Jurajskiego. Szkoda, że efekty nie są tak rewolucyjne jak w JP1 i JP2 (wydają się być nawet momentami sztuczne, np. lot tego niebieskiego helikoptera czy zbliżenia na łby raptorów). Jednak w 1993 i 1997 ILM pojechało po bandzie... No, ale żeby nie było, że film to tylko powielenie scen ze starej serii, to przytoczę inne tytuły, ale nie będę ich teraz przytaczał, bo mogą one już samym swym tytułem zaspojlerować :)

Podsumowując: warto iść do kina, osobiście wydałem 15 zł, a nawet gdybym wydał 2x więcej to i tak byłbym zadowolony. Cofam swe słowa z tego wątku (bodaj sprzed 4 lat), że nie chce czwartej części - ba, chciałbym nawet 5 i 6 (nowa Trylogia), o ile będzie trzymać ten poziom. Tym bardziej, że scenarzyści zostawili otwartą furtkę dla ewentualnej kontynuacji. Na filmwebie oceniłem go na 8/10, choć przez ostatnie 20 min filmu wahałem się, czy nie dać 7.

PostNapisane: 17 lipca 2015, o 18:53 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

Imię i nazwisko: Dawid Studziński
Jak można podsumować tak długo oczekiwany film? Pojawiają się drobne nostalgiczne nawiązania do pierwszego filmu, co może wywołać miły dreszczyk. Nieco zaskoczyła mnie przedwczesna śmierć wyrazistego bohatera, którego nawet zdążyłem polubić. Aby nie robić spojlerów, odsyłam do filmu, aby osądzić samemu. Niestety, reszta postaci nie miała za dużo czasu (albo słaby scenariusz), aby pokazać charakter. Niestety na filmie tylko raz się zaśmiałem (tak, wiadomo, że to nie komedia, ale seria JP ma w sobie ten specyficzny humor, który pozwalał na parsknięcie podczas seansu kilka razy- tu mi tego zabrakło). Główny wątek może i dobry i dobrze nawiązuje do idei oryginału, ale fabularnie trochę płasko. I kto jeszcze nie zauważył- pewien główny bohater był na tyle inteligentny aby ugładzić raptory, ale bezdennie nieodpowiedzialny, aby wejść do zagrody mutanta (widać to na trailerach, więc nie ma spojlera), przez co po części przyczynił się do wielu niemiłych zdarzeń będących głównym motywem filmu. Co do strony wizualnej, niestety, za dużo jak dla mnie skaczących obrazów- przesadna dynamika to zmora obecnych filmów- albo jestem za stary :P Reżyser ponoć wspominał, że animatronika ma być hołdem dla twórczości Stana Winstona. Cóż, hołdem bym tego nie nazwał. Odebrałem to raczej jako mały symbol z odnośnikiem "sorry, więcej nie będzie". Niestety, jestem zawiedziony, decyzją twórców, którzy nie postawili rozsądniej na realizm, który cechuje efekty praktyczne, a czym może się poszczycić choćby niedościgniony Jurassic Park.

PostNapisane: 29 listopada 2017, o 20:10 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Za nieco ponad pół roku premiera kolejnej części JP (a raczej JW):
http://www.filmweb.pl/film/Jurassic+Wor ... 018-758909

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1