Krasiejowski fitozaur

Jeśli masz jakiś problem lub pytanie związane z paleontologią, tutaj znajdziesz pomoc.
rys. http://www.lonelydinosaur.com/
Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2286
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Krasiejowski fitozaur

Post autor: Ag.Ent »

Cześć! Mam pytanie do osób zorientowanych w temacie (zapewne głównie kolegów z Warszawy). Wiecie może, jaki jest obecnie "status publikacyjny" krasiejowskiego fitozaura (albo fitozaurów)? Od czasu doktoratu Roberta Bronowicza chyba nic się na ten temat nie ukazało? W tym doktoracie wspomniana była też praca magisterska, która miała dotyczyć zębów, ale nigdzie w internecie nie mogę znaleźć jej śladu. Będę wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krasiejowski fitozaur

Post autor: Dino »

Teoretycznie opis krasiejowskiego gatunku jest in progress, osobiście nie mam żadnych przecieków n.t. złożenia publikacji do druku (trzymam kciuki za Bronka, że do tego dojdzie niebawem).

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2286
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krasiejowski fitozaur

Post autor: Ag.Ent »

Dzięki za informacje! No nic, w takim razie trzeba czekać na publikację, a w międzyczasie posiłkować się doktoratem Roberta i publikacjami o innych taksonach :)

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Re: Krasiejowski fitozaur

Post autor: Utahraptor »

Mam przecieki, że praca o fitozaurze będzie składana niebawem, cokolwiek to znaczy. Co do zębów, to powstała praca magisterska, ale nigdy nie została obroniona (choć jest w zasadzie gotowa). Mam teraz magistranta, który może pociągnie temat. Zobaczymy.
Biologia, UW

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2286
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krasiejowski fitozaur

Post autor: Ag.Ent »

Wielkie dzięki za te informacje!

ODPOWIEDZ